-
0
22:24

22:23

Παίρνει τη φιλική νίκη ο Ολυμπιακός, κρατά την πολύ καλή ανασταλτική του λειτουργία, επιθετικά έδειξε ξανά ότι χρειάζεται αρκετή δουλειά για να δημιουργεί τις προϋποθέσεις για γκολ.

22:23

90'+3: Λήξη του αγώνα, 1-0.

22:22

90'+3: Παραλίγο ο Σισέ να σκοράρει ξανά με κεφαλιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Βαλμπουενά, δύσκολη απόκρουση του Βέρχουλστ.

22:22

90'+3: Σουτ του Αμπουμπακάρ Καμαρά από θέση μέσα αριστερά, κόντρα, κόρνερ.

22:21

90'+2: Ο Ρέαμπτσιουκ αποτρέπει το 1-1, διώχνοντας δύο φορές την μπάλα κι ενώ ο Βατσλίκ ήταν εξουδετερωμένος. Μια φάση που οι Ολλανδοί βγήκαν στην αντεπίθεση από λάθος του Ραντζέλοβιτς στη μεσαία γραμμή.

22:20

90'+1: Ο Εμβιλά σεντράρει από αριστερά, παραλίγο αυτογκόλ από κεφαλιά αμυντικού της ΑΖ και δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ ο Βέρχουλστ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:19

90': Ο Βαλμπουενά εκτελεί από δεξιά, δεν βρίσκει καλά την μπάλα ο Σισέ και απομακρύνει η ολλανδική άμυνα.

22:18

89': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

22:14

86': Τρεις αλλαγές για την ΑΖ, Ντέκερ αντί Βίτρι, Ντε Γιονγκ αντί Χατζηδιάκου, Σκούτεν αντί Ρέιντερς.

22:12

83': Βαλμπουενά αντί Αγκιμπού Καμαρά, Μπουχαλάκης αντί Κανέ, άλλες δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

22:08

79': Καλό μακρινό σουτ του Μπεκέμα, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι περνά η μπάλα.

22:04

76': Μαζεμένες αλλαγές για την Άλκμααρ, Φαν Μπρεντερόντε αντί Λάντο, Ντούιν αντί Παυλίδη, Κουπμάινερς αντί Μίτσιο, Μπαρασί αντί Ντάνι Ντε Βιτ.

22:02

73': Σουτ του Λάντο εκτός περιοχής, πολλά μέτρα άουτ περνά η μπάλα.

22:01

72': Ώρα για αλλαγές στον Ολυμπιακό, Εμβιλά αντί Μαντί Καμαρά, Μανωλάς αντί Παπασταθόπουλου, Ραντζέλοβιτς αντί Ζινκερνάγκελ, Αμπουμπακάρ Καμαρά αντί Ελ Αραμπί.

21:54

65': Σουτ του Παυλίδη, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:50

61': Μέες Ντε Βιτ αντί Κέρκεζ, Όντγκααρντ αντί Εβγέν, δύο αλλαγές για την Άλκμααρ.

21:47

58': Σουτ του Βίτρι από τη γρήγορη εκτέλεση του κόρνερ, κόντρα, νέο κόρνερ για την ΑΖ. Αυτό περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

21:47

58': Λάθος του Βατσλίκ, παραχωρεί εύκολα ένα κόρνερ στην Άλκμααρ.

21:43

55': Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από πάσα του Ρέαμπτσιουκ από αριστερά ο Ζινκερνάγκελ θα κάνει το σουτ υπό πίεση από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα περνά άουτ.

21:42

54': Εκτελεί από δεξιά ο Ζινκερνάγκελ, η προβολή του Μασούρα στην κίνηση είναι πολύ άστοχη.

21:42

53': Ο Ζινκερνάγκελ εκτελεί απευθείας φάουλ, κόντρα στο τείχος και κόρνερ.

21:34

46': Άβιλα αντί Βρσάλικο, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.