0
21:31

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:30

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το αθηναϊκό ντέρμπι στο ΟΑΚΑ σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα που κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον στη μάχη της Ευρώπης. Στους 55 πόντους ο Παναθηναϊκός, 2 βαθμούς λιγότερους η ΑΕΚ και αναμένουμε το αποτέλεσμα του αγώνα Άρης - Ολυμπιακός για την κατάταξη ΠΑΟ, Άρη, ΑΕΚ. Το δοκάρι του Μοχαμάντι στο 29' η καλύτερη στιγμή του αγώνα.

21:29

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0-0.

21:28

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για μαρκάρισμα στον Παλάσιος.

21:27

90+4': Και τελικά κίτρινη στον Παλάσιος για διαμαρτυρία.

21:26

Μαρκάρισμα για κάρτα του Τζαβέλλα στον Παλάσιος δεν δίνει κάτι ο διαιτητής. Στο έδαφος ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός.

21:23

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 5 επιπλέον θα έχουμε καθυστερήσεις.

21:23

90': Ο Γκαρσία πασάρει στον Τάνκοβιτς εκείνος από τα αριστερά βρίσκει ξανά τον Γκαρσία, σουτ όμως που δεν ανησυχεί τον Μπρινιόλι που μπλοκάρει σταθερά.

21:21

88': Κίτρινη στον Κουρμπέλη για φάουλ στον Μάνταλο.

21:20

87': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ μπαίνει στο ματς ο Ανσαριφάρντ αντί του εξαιρετικού Άμραμπατ.

21:19

86': Ο Άμραμπατ εκτελεί το κόρνερ, απομάκρυνση της μπάλας, ο Ρότα γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Γκαρσία μπλοκάρει σταθερά ο Μπρινιόλι.

21:18

85': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα αριστερά και ελάχιστα εκτός περιοχής, εκτελεί ο Μάνταλος, κεφαλιά προς τα πίσω του και κόρνερ.

21:14

82': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, εκτός αγώνα ο Χουάνκαρ, στη θέση του ο Σάντσες. Ο Σάντσες θα παίξει στο αριστερό άκρο της άμυνας. Πρόβλημα στη γάμπα ο Χουάνκαρ.

21:14

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, είναι απορίας άξιο γιατί ακόμα ο Οφρυδόπουλος δεν έχει ρίξει στο ματς τον Ανσαριφάρντ.

21:10

78': Γύρισμα του Μακέντα από τα δεξιά, αναταραχή στην άμυνα της ΑΕΚ όμως ουδείς "πράσινος" είναι εκεί να απειλήσει.

21:09

Επανέναρξη του αγώνα όλα καλά με τον Βιτάλ.

21:08

Στα δεξιά θα παίξει ο Τάνκοβιτς για την ΑΕΚ, αριστερά ο Γκαρσία και ο Τσούμπερ πίσω από τον Άμραμπατ.

21:08

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Βιτάλ στο κεφάλι μετά από σύγκρουση με τον Μήτογλου.

21:07

74': Στο ίδιο λεπτό δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Τάνκοβιτς αντί του Κριχόβιακ.

21:07

74': Τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΟ, έξω ο Αϊτόρ, μέσα ο Μακέντα.

21:04

71': Ωραία προσπάθεια του Καρλίτος, σουτ από τον άξονα και εκτός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Στάνκοβιτς.

21:04

71': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Αϊτόρ, απομάκρυνση της μπάλας, ξανά Αϊτόρ, σέντρα και ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει.

21:03

70': Ωραία ατομική ενέργεια του Άμραμπατ αποφεύγει τον Σένκεφελντ, όχι όμως και τον Βέλεθ που απομακρύνει.

21:02

69': Ο Άμραμπατ εκτελεί το κόρνερ, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

21:02

69': Ωραία κίνηση του Τσούμπερ από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Βέλεθ.

21:01

68': Ο Κώτσιρας κερδίζει την μπάλα κάνει το σουτ από τα δεξιά, η μπάλα αρκετά άουτ από το δεξί δοκάρι του Στάνκοβιτς.

21:01

67': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος περνά στο ματς στη θέση του Χατζισαφί.

20:58

65': Ο Καρλίτος το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Κουρμπέλη διώχνει πάνω στη γραμμή ο Άμραμπατ, η μπάλα στρώνεται στον Χουάνκαρ που κάνει βιαστικό σουτ, άουτ από το δεξί δοκάρι του Στάνκοβιτς.

20:57

64': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, εκτελεί ο Αϊτόρ, κεφαλιά προς τα πίσω του Άμραμπατ και νέο κόρνερ.

20:56

Φρεσκάρει την ομάδα του ο Γιοβάνοβιτς προσπαθώντας να "παγώσει" τον ρυθμό τη στιγμή που ο Οφρυδόπουλος ακόμα δεν έχει προχωρήσει σε αλλαγή όμως θα πρέπει να πάρει ρίσκα δεδομένου ότι η ΑΕΚ θέλει μόνο τη νίκη.

20:55

62': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καρλίτος στη θέση τον Ιωαννίδη και ο Κουρμπέλης στη θέση του Μαουρίσιο.

20:53

61': Πάσα του Γκαρσία στον Άμραμπατ που σεντράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

20:52

60': Μακρινό άστοχο σουτ του Κριχόβιακ.

20:52

59': Πανταχού παρών στην "πράσινη" άμυνα ο Βέλεθ διώχνει την μπάλα μετά το γύρισμα του Γκαρσία από τα δεξιά.

20:50

57': Κάθετη του Παλάσιος στον Ιωαννίδη δεν μπορεί ο φορ του ΠΑΟ να περάσει από τον Τζαβέλλα.

20:45

52': Λάθος του Σένκεφελντ από τα δεξιά ο Γκαρσία κάνει το γύρισμα, διώχνει με το κεφάλι ο Βέλεθ, στη συνέχεια ο Άμραμπατ τη σέντρα είναι άστοχη.

20:42

49': Σέντρα του Αϊτόρ από τα δεξιά με στόχο τον Βιτάλ, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει την μπάλα.

20:41

48': Σέντρα του Γκαρσία από τα δεξιά, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

20:38

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βιτάλ περνά στο ματς αντί του Βιγιαφάνιες. Και 4-2-3-1 πλέον το σύστημα του Παναθηναϊκού με τον Αϊτόρ να παίζει πλέον πίσω από τον Ιωαννίδη. Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ.

20:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:19

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το πρώτο ημίχρονο, σε ένα πρώτο 45λεπτο που η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, αλλά χωρίς τις μεγάλες φάσεις με εξαίρεση το δοκάρι του Χατζισαφί στο 29ο λεπτό. Ακίνδυνοι οι "πράσινοι" σε αυτό το διάστημα παρότι κυκλοφόρησαν σωστά την μπάλα.

20:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0-0.

20:16

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:15

44': Ευκαιρία της ΑΕΚ να προηγηθεί, ο Μοχαμάντι από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Γκαρσία ο οποίος δεν πιάνει από κοντά το σουτ όπως θα ήθελε, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

20:14

43': Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Μήτογλου για παρατεταμένο μαρκάρισμα στον Αϊτόρ. Κάρτα και στον Ισπανό εξτρέμ που ζήτησε τον λόγο.

20:13

42': Ο Άμραμπατ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Τζαβέλλα στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

20:13

42': Σέντρα του Ρότα από τα δεξιά, ο Κώτσιρας παραχωρεί κόρνερ.

20:11

40': Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα για χτύπημα με το χέρι στο πρόσωπο του Ιωαννίδη.

20:11

40': Σέντρα του Μοχαμάντι από τα αριστερά, ο Κριχόβιακ από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει τον Βέλεθ και απομακρύνεται.

20:10

39': Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες για μαρκάρισμα στον Γκαρσία.

20:08

37': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Γκαρσία για μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ που έβγαινε στην αντεπίθεση.

20:07

36': Φάουλ για την ΑΕΚ από τον άξονα, εκτελεί ο Άμραμπατ διώχνει ο Βέλεθ

20:06

Ξανά στο ματς ο πλάγιος μπακ του Παναθηναϊκού.

20:05

Επανέναρξη του αγώνα προσωρινά με 10 ο ΠΑΟ.

20:04

Μαρκάρισμα εκτός φάσης του Ρότα στον Χουάνκαρ, στο έδαφος ο Ισπανός μπακ που έχει τραυματιστεί στον ώμο.

20:03

32': Φάουλ από πλάγια δεξιά για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Αϊτόρ, δεν αποφέρει κάτι.