0
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:53

Πολύ σημαντική νίκη για τον Παναθηναϊκό προσπερνάει τον Άρη φτάνοντας τους 54 βαθμούς, έναντι 53 του Άρη που τον προσπερνά και είναι πλέον 3ος. Καλύτεροι οι "πράσινοι" πήραν το τρίποντο με κεφαλιά του Σένκεφελντ στο 28' και ενώ είχαν και δοκάρι με τον Παλάσιος στο 20ο λεπτό. Με 10 παίκτες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο οι "κίτρινοι" από την αποβολή του Καμαρά.

20:52

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Άρης 1-0.

20:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Βιτάλ για καθυστέρηση.

20:48

Τρίλεπτο καθυστερήσεων στη Λεωφόρο, παίζεται ήδη.

20:47

90': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί το κόρνερ, κακή εκτέλεση.

20:46

89': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καρλίτος στη θέση του Ιωαννίδη και ο Χατζηγιοβάνης αντί του Αϊτόρ.

20:46

89': Τάκλιν του Αλεξανδρόπουλου στον Ματίγια κερδίζει την μπάλα, γυρίζει στον Ιωαννίδη, προ του φορ του ΠΑΟ ο Φαμπιάνο παραχωρεί κόρνερ.

20:45

88': Φάουλ για τον Άρη από μακρινή απόσταση, ο Ματίγια το εκτελεί, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα προ του Φαμπιάνο.

20:41

84': Διπλή αλλαγή για τον Άρη, ο Σούντγκρεν αντί του Γκάνεα και ο Γκαρσία αντί του Μαντσίνι.

20:41

84': Λάθος του Πέρεθ, ο Ιτούρμπε κερδίζει την μπάλα από τα δεξιά, κάνει τη σέντρα, ο Εντιαγέ γίνεται αποδέκτης της κάνει μακρινό σουτ, πάνω από την εστία.

20:38

81': Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, ο Κουρμπέλης περνά στο ματς αντί του Βιγιαφάνιες και ο Βιτάλ αντί του Παλάσιος.

20:35

"Φωνάζει" το ματς ότι θέλει αλλαγές ο ΠΑΟ, Βιγιαφάνιες, Χουάνκαρ, Ιωαννίδης δείχνουν κουρασμένοι.

20:31

74': Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά κεφαλιά προς τα πίσω του Ιωαννίδη, ο Παλάσιος χάνει την μπάλα.

20:30

Επιστρέφει ο χαφ του Παναθηναϊκού, ξανά με 11 οι "πράσινοι".

20:28

71': Δυνατό σουτ του Πάλμα μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

20:27

Προσωρινά με 10 ο ΠΑΟ καθώς είναι εκτός ο Αλεξανδρόπουλος.

20:26

69': Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ για διαμαρτυρία.

20:26

69': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά κάνει το γέμισμα στον Ιωαννίδη, ο Παλάσιος γίνεται αποδέκτης της μπάλας κάνει το σουτ και ο Κουέστα διώχνει σε κόρνερ, αλλά ο διαιτητής δείχνει άουτ.

20:25

68': Φάουλ από τα δεξιά και πλάγια κοντά στην περιοχή, εκτελεί ο Ιτούρμπε διώχνουν οι του Παναθηναϊκού, ξανά ο Ιτούρμπε που σεντράρει, μπλοκάρει στο δεύτερο δοκάρι ο Μπρινιόλι.

20:24

67': Κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ για μαρκάρισμα στον Ιτούρμπε.

20:22

65': Εκτελεί ο Βιγιαφάνιες το φάουλ απευθείας, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι. Φωνάζει για κόρνερ ο Αργεντινός σωστά δεν δίνεται κάτι.

20:21

64': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό από τον άξονα το κερδίζει ο Αλεξανδρόπουλος από τον Εντιαγέ.

20:19

62': Διπλή αλλαγή για τον Άρη, ο Εντιαγέ αντί του Ντουκουρέ και ο Πάλμα στη θέση του Γκάμα.

20:18

61': Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:17

60': Σουτ του Μαντσίνι η μπάλα περνά κόρνερ. Φωνάζουν για χέρι του Βέλεθ οι "κίτρινοι". Η φάση εξετάζεται και από το VAR, σωστά δεν δίνεται κάτι, το χέρι είναι σε φυσική θέση.

20:16

59': Ο Παλάσιος από τα δεξιά κάνει ωραία ενέργεια και πάσα στον Αϊτόρ από τα αριστερά και εντός περιοχής κάνει το σουτ, διώχνει ο Κουέστα.

20:14

57': Στην αντεπίθεση του Παναθηναϊκού μετά το κόρνερ, ο Παλάσιος από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Ιωαννίδη πάνω από την εστία.

20:14

57': Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ, "καθαρίζει" ο Σένκεφελντ.

20:13

56': Γύρισμα του Ιτούρμπε, ο Μαντσίνι στο πρώτο δοκάρι κάνει το σουτ, ο Μπρινιόλι παραχωρεί με δυσκολία κόρνερ.

20:12

55': Ο Ιωαννίδης βγαίνει μπροστά από τον Κουέστα και υπό την πίεση του Φαμπιάνο πέφτει κάτω. Δεν υπάρχει τίποτα γλίστρησε ο φορ του ΠΑΟ.

20:11

54': Ευκαιρία για τον Άρη, ο Ιτούρμπε από τα δεξιά κάνει το γύρισμα προς τον Γκάνεα που κάνει το σουτ η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

20:10

53': Ο Αϊτόρ στο κόρνερ από τα αριστερά, εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Αλεξανδρόπουλο και εν συνεχεία στον Βιγιαφάνιες που κάνει από τα δεξιά το γύρισμα, ο Κουέστα μπλοκάρει την μπάλα.

20:09

52': Νέα επίθεση του Παναθηναϊκού ο Πέρεθ στον Αϊτόρ ο οποίος βρίσκει τον Χουάνκαρ από τα αριστερά, σέντρα και κόρνερ παραχωρεί ο Φαμπιάνο.

20:08

51': Ο Αϊτόρ εκτελεί το κόρνερ κεφαλιά του Σένκεφελντ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα ξανά στον Αϊτόρ και πλάγιο.

20:07

50': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό, λάθος του Εμπακατά κερδίζει την μπάλα ο Ιωαννίδης από τα αριστερά, γύρισμα προς τον Αϊτόρ που σουτάρει, ο Μπράμπετς βάζει το πόδι και παραχωρεί κόρνερ.

20:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες πλην φυσικά των αναγκαστικών από το πρώτο ημίχρονο.

19:48

Χάρις στο γκολ του Σένκεφελντ στο 28' ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του Άρη όντας καλύτερος μετά το πρώτο τέταρτο έχοντας και δοκάρι με τον Παλάσιος στο 20ο λεπτό. Με 10 παίκτες από το 44' ο Άρης λόγω αποβολής του Καμαρά με 2η κίτρινη.

19:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - Άρης 1-0.

19:46

45+2': Κούρσα του Κώτσιρα από τα δεξιά και πάσα στον Αλεξανδρόπουλο, ο νεαρός χαφ κάνει τη σέντρα, απευθείας άουτ η μπάλα.

19:44

45': Κίτρινη κάρτα δέχεται και ο Βέλεθ.

19:44

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

19:43

44': Κόκκινη για τον Καμαρά, με 10 ο Άρης. Δίκαια μένει με 10 ο Άρης, ο Καμαρά κάνει φάουλ στον Βιγιαφάνιες στον χώρο του κέντρου, βλέπει σωστά 2η κίτρινη. Αρκετά νεύρα έχει ο Καμαρά προσπαθεί να τον ηρεμήσει ο Ιτούρμπε.

19:42

43': Φάουλ για τον Άρη στο χώρο του κέντρου, εκτελεί ο Ματίγια, διώχνει ο Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι.

19:41

42': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά. Μονομαχία του Καμαρά με τον Πέρεθ, ο Μαυριτανός επιθετικός βρέθηκε στο έδαφος όπως και ο Πέρεθ, ο πρώτος παρεμποδίζει αντικανονικά τον Ισπανό χαφ ενώ πήγαινε να σηκωθεί.

19:40

41': Βαθιά μπαλιά του Βιγιαφάνιες για τον Ιωαννίδη ο Κουέστα μπλοκάρει.

19:36

37': Φάουλ στον άξονα για τον Παναθηναϊκό και λίγο έξω από την περιοχή, εκτελεί ο Αϊτόρ, ο Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι κάνει την κεφαλιά - γύρισμα, ο Κουέστα μπλοκάρει την μπάλα.

19:32

33': Σέντρα του Μαντσίνι από τα αριστερά για τον Άρη, ο Βέλεθ κοντρολάρει ωραία και απομακρύνει και ενώ είχε κάνει κίνηση ο Μπρινιόλι να μπλοκάρει.

19:30

31': Πρώτη αλλαγή και για τον Άρη, ο Ιτούρμπε αντί του Σάσα που φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα καθώς ζήτησε αλλαγή.

19:28

29': Και αλλαγή για τον ΠΑΟ, εκτός ο Γκατσίνοβιτς στη θέση του ο Αλεξανδρόπουλος.

19:27

Και πρόβλημα με τον Γκατσίνοβιτς εξαιτίας τραβήγματος έχει πέσει κάτω ο Σέρβος και ζητά αλλαγή. Προσωρινά με 10 ο Παναθηναϊκός.

19:27

Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό, ο Αϊτόρ το εκτελεί, κεφαλιά του Σένκεφελντ παρότι με πλάτη στην εστία, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

19:26

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:23

25': Μακρινό σουτ του Πέρεθ από τον άξονα μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα.

19:20

22': Πρώτο κόρνερ για τον Άρη το κερδίζει ο Σάσα από τον Βέλεθ. Εκτελεί ο Ματίγια το κόρνερ, διώχνει ο Ιωαννίδης.

19:18

20': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Γκατσίνοβιτς από τα δεξιά κάνει το γύρισμα για τον Παλάσιος, με τη μία ο Αργεντινός το σουτ η μπάλα στο αριστερό του Κουέστα, νέο σουτ του Αϊτόρ, η μπάλα άουτ.