1
19:23

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.

19:23

90+5': Λήξη του αγώνα, τελικό αποτέλεσμα ΟΦΗ - Παναιτωλικός 0-1.

19:22

90+4': Τεράστια ευκαιρία με τον Νέιρα για τον ΟΦΗ, ο Αργεντίνος βρίσκεται πλάγια δεξιά σε θέση τετ-α-τετ και σουτάρει, η μπάλα καταλήγει μισό μέτρο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ανέστη.

19:21

90+3': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, εκτελεί ο Νέιρα.

19:19

90+2': Ο Κορνέλιους βρίσκεται κάτω μετά από άτσαλο φάουλ του Νέιρα, οι Αγρινιώτες ροκανίζουν τον χρόνο.

19:18

90': 5 λεπτά καθυστερήσεων.

19:17

90': Κίτρινη για τον Ανέστη λόγω καθυστέρησης.

19:16

88': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, με τον Νταγκό να το κερδίζει από τα αριστερά.

19:15

87': Ο Ανέστης μπλοκάρει την μπάλα σε σουτ του Μπαλογιάννη.

19:14

86': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Καρέλης και Μπαρμπόσα μπαίνουν, οι Βέργος και Ντουάρτε αποχωρούν.

19:13

85': Πιέζουν οι Κρητικοί, στην εξέλιξη της φάσης κερδίζουν κόρνερ καθώς η άμυνα των Αγρινιωτών δεν μπορεί να απομακρύνει σωστά.

19:12

84': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σουτ του Στάικου εκτός περιοχής, διώχνει με υπερένταση ο Ανέστης.

19:10

82': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ο Καμάου το κερδίζει.

19:08

78': Το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ μετά από τον έλεγχο του VAR, το 0-1 παραμένει. Ο στόπερ Κορνέλιους ήταν εκτεθειμένος και το γκολ του δεν μετράει.

19:06

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! 'Ελεγχος από το VAR...

19:05

77: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, μεγάλη στιγμή για το 0-2, ο Βέργος σουτάρει από θέση πλάγια δεξιά και ο Επασί με το αριστερό χέρι διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

19:04

76': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα παίρνει την πάσα του Ουές και βρίσκεται εντός μικρής περιοχής, σουτάροντας πάνω από την εστία του Ανέστη, στη σημαντικότερη φάση του αγώνα, πλην του γκολ.

19:04

75': Κίτρινη κάρτα για τον Κορνέλιους, σωστή απόφαση.

19:03

75': Οφσάιντ ο Ντουάρτε, λανθασμένη απόφαση.

19:01

72': Ο Στάικος αυτή τη φορά απειλεί με συρτή σέντρα-σουτ από τα δεξιά, η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:01

Ο ΟΦΗ γυρίζει σε τετράδα στην άμυνα ξανά, ανεβάζει ρυθμούς το τελευταίο 10λεπτο και πιέζει για την ισοφάριση.

18:59

71': Ο Μπαλογιάννης κάνει ατομική ενέργεια, σουτάρει δυνατά μέσα αριστερά, η μπάλα καταλήγει άουτ, ο Ανέστης ελέγχει την κατάσταση.

18:57

70': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λούι μπαίνει, ο Αποστολάκης αποχωρεί τραυματίας. Επιπλέον, ο Μόρσεϊ βγαίνει, ο Νταγκό εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο.

18:56

69': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Διαμαντής περνάει εκτός, ο Ουές παίρνει τη θέση του.

18:56

69': Πέφτει κάτω λόγω τραυματισμού ο Αποστολάκης, ίσως γίνει αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

18:53

65': Ο Μπαλογιάννης σεντράρει από αριστερά μετά από προσπάθεια και πάσα του Νέιρα, κανένας δεν είναι στο ύψος του πέναλτι, η μπάλα περνάει πλάγιο.

18:52

64': Άστοχο σουτ του Διαμαντή, αρκετά άουτ η μπάλα, δεν απειλεί την εστία του Ανέστη.

18:50

62': Ο ΟΦΗ αγωνίζεται πλέον με τριάδα στην άμυνα και ετοιμάζονται δυο νέες αλλαγές από τον Νίκο Νιόπλια.

18:49

60': Κίτρινη για τον Καμάου, τραβάει τη φανέλα του Βέργου, σωστή απόφαση.

18:48

59': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, δίχως κάτι ιδιαίτερο στην εξέλιξη της φάσης.

18:47

58': Απειλητικός ξανά ο Παναιτωλικός, ο Επασί μπλοκάρει σε προσπάθεια του Περέιρα από τα αριστερά.

18:45

57': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Γιαννούλης αντί Τσιλιανίδη. και Στάικος αντί Μπουζούκη.

18:44

56': Ο Καμάου κάνει συρτή σέντρα-σουτ από τα δεξιά, για μία ακόμη φορά ο Ανέστης δηλώνει «παρών» και απομακρύνει.

18:44

55': Δίκαιο το 0-1 με βάση τα μέχρι τώρα δείγματα γραφής του δευτέρου ημιχρόνου, οι Αγρινιώτες έχουν κερδίσει σχεδόν όλες τις μονομαχίες.

18:41

52': Κίτρινη για τον Μεγιάδο του ΟΦΗ που κατεδαφίζει τον Μόρσεϊ στη φάση του γκολ, σωστή απόφαση.

18:40

52': Ο Βέργος παίζει ωραία το «1-2» με τον Μόρσεϊ, παίρνει τη μπάλα κάτω από το κέντρο και διανύει το μισό γήπεδο ανενόχλητος, συγκλίνει από τα αριστερά και με δυνατό δεξί σουτ στέλνει τη μπάλα στην δεξιά γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Επασί! 0-1

18:39

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:37

49': Προσπάθεια του Παναιτωλικού, σουτ του Μπελεβώνη έξω αριστερά με το δεξί, κεφαλιά του Βέργου αδύναμη και παράλληλα με την εστία, ο Επασί μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα, υποψία φάσης.

18:35

46': Ο Μόρσεϊ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται με τον Ντουάρτε αποδέκτη εκτός περιοχής να δοκιμάζει το σουτ, το οποίο καταλήγει στην αγκαλιά του Επασί.

18:34

46': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το κερδίζει ο Μπελεβώνης από τα αριστερά.

18:33

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.