Ο ΠΑΟΚ δεν καταφέρνει να νικήσει τον Αστέρα Τρίπολης, αν και ήταν πολύ καλύτερος από τους Αρκάδες.

Τέλος του αγώνα.

21:06

Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς.

21:04

90'+2': Κίτρινη σε Σκόνδρα και Βίτορ.

21:02

Ο Ερνάντεζ σταματάει αρχικά σε τετ α τετ τον Αθανασιάδη με το πόδι, αποκρούει την κεφαλιά του ίδιου στη συνέχεια και λέει «όχι» και σε σουτ του Στοχ.

21:02

90'+1': Τρομερή τριπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

21:01

90': Κίτρινη στον Ντε Μπλάσις.

21:01

89': Ο Στοχ προσπαθεί να αιφνιδιάσει με μακρινό σουτ τον Ερνάντεζ, πάνω απ' την εστία η μπάλα.

20:57

Οι γηπεδούχοι έχουν κερδίσει πολλά κόρνερ και αρκετά φάουλ έξω απ' την περιοχή του Αστέρα, αλλά δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν από αυτά.

20:56

85': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτέλεσε ο Στοχ, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

20:55

84': Κίτρινη στον Γκόιαν.

20:54

82': Κίτρινη στον Τζαβέλλα.

20:53

82': Τελευταία αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο στη θέση του Εντό.

20:53

82': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, άουτ η μπάλα.

20:52

80': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

20:51

Ο Βραζιλιάνος μπακ ήταν εμφανώς κουρασμένος και γι' αυτό αντικαταστάθηκε.

20:50

79': Έξω ο Λίνο, μέσα ο Τζαβέλλας. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γεωργιάδης.

20:50

Εκτελεί ο Λίνο, στο τείχος η μπάλα.

20:49

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ περίπου 10 μέτρα έξω απ' την περιοχή.

20:49

77': Κίτρινη στον Σανκαρέ.

20:48

76': Δυνατό σουτ του Κουλούρη, αποκρούει ο Ερνάντεζ.

20:47

Εκτελέστηκε από τον Ουσέρο, ο Γκόιαν δεν βρήκε την μπάλα, απομάκρυναν οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

20:47

75': Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Αστέρα.

20:46

Έχουν ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι.

20:44

Αλλάζει επιθετικό ο Βεργέτης.

20:44

73': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Μπαράλες, μέσα ο Χουάνμα.

20:39

Πιέζει πολύ ο ΠΑΟΚ, δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους οι παίκτες του Αστέρα. Αν συνεχιστεί έτσι το ματς δύσκολα δεν θα γίνει το 2-1.

20:36

65': Ναβάρο αντί Καράσκο η πρώτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

20:34

62': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Σκόνδρα, ο Κουλούρης την κεφαλιά, ο Γκόιαν με τακουνάκι αποκρούει σε κόρνερ.

20:32

60': Τάκλιν αυτοθυσίας του Γκόιαν πάνω στον Κουλούρη που έβγαινε τετ α τετ. Σώζει τον Αστέρα ο Ρουμάνος.

20:31

Από ασίστ του Νάτχο, ο Σλοβάκος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και με δυνατό διαγώνιο σουτ νικάει τον Ερνάντεζ για το 1-1.

20:31

Ισοφαρίζει ο Στοχ.

20:31

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:29

57': Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ ξεπερνώντας τον Ινσαουράλδε, αλλά σουτάρει άουτ.

20:28

56': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγαίνει ο Λούκας και μπαίνει ο Κουλούρης.

20:19

48': Μακρινό σουτ του Λούκας, μπλοκάρει ο Ερνάντεζ.

20:17

46': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στη θέση του Μάρτενς.

20:16

46': Έναρξη στο β' μέρος.

20:06

Σε γενικές γραμμές στο πρώτο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος, αλλά δεν έχει καταφέρει να μετουσιώσει την υπεροχή του και έχει ελάχιστες αξιόλογες φάσεις.

20:05

Στη φάση του γκολ ο Μπαράλες φαίνεται να βρίσκει ελάχιστα και κατά λάθος το πόδι του Σκόνδρα πριν του κλέψει την μπάλα, αλλά ο αμυντικός του ΠΑΟΚ καθυστερεί να πέσει. Πολύ δύσκολη φάση για τον διαιτητή πάντως.

20:02

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Προηγείται 1-0 ο Αστέρας.

20:02

45'+2': Κόρνερ του Λούκας, κεφαλιά του Αθανασιάδη, μπλοκάρει εύκολα ο Ερνάντεζ.

20:01

45': Μακρινό σουτ του Ουσέρο που δεν είχε τι να κάνει την μπάλα, δεν ανησυχεί ο Γλύκος.

19:59

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:59

44': Κίτρινη στον Μπαράλες.

19:55

40': Εξακολουθεί να πιέζει ο ΠΑΟΚ, αλλά έχει πρόβλημα στην τελική πάσα.

19:45

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 30 λεπτά, ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος, έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά βρίσκεται πίσω στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ που σημείωσαν προσπαθούν να «παγώσουν» τον ρυθμό του αγώνα.

19:43

28': Ο Στοχ εκτός περιοχής κάνει διαγώνιο σουτ, άουτ η μπάλα.

19:39

24': Οι Αρκάδες φεύγουν γρήγορα στην κόντρα, αλλά ο Καράσκο σουτάρει άουτ από το ημικύκλιο της περιοχής.

19:37

22': Ο Στοχ εκτελεί γρήγορα κόρνερ προς τον Μάρτενς, ο Ολλανδός κάνει το σουτ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:33

18': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Αθανασιάδης με κεφαλιά προσπαθεί να «κρεμάσει» τον Ερνάντεζ, ο οποίος μπλοκάρει.

19:31

16': Πολύ ωραία κάθετη του Νάτχο για τον Στοχ, ο Ερνάντεζ βγαίνει και απομακρύνει πριν ο Σλοβάκος γίνει επικίνδυνος.

19:27

12': Κίτρινη στον Αθανασιάδη για τις διαμαρτυρίες.

19:27

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για φάουλ πάνω στον Σκόνδρα στο ξεκίνημα της φάσης.

19:26

Ο Μπαράλες κλέβει την μπάλα από τον Σκόνδρα, μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ από αριστερά και παρά το μαρκάρισμα του Βίτορ νικάει τον Γλύκο με συρτό σουτ για το 0-1.

19:26

12': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

19:24

9': Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους, καθώς απ' την εκτέλεση του Στοχ, η κεφαλιά του Αθανασιάδη έφυγε άουτ.

19:23

Εκτελέστηκε με πάσα από τον Στοχ προς τον Λίνο, νέο κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ.

19:22

8': Σέντρα σουτ του Στοχ, ο Αθανασιάδης ετοιμάζεται να «πυροβολήσει», αλλά ο Γκόιαν προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ.

19:18

3': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεσε ο Στοχ, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουσέρο.

19:17

Με το ζόρι 5.000 φίλαθλοι στην Τούμπα, δείγμα της απογοήτευσης που υπάρχει στον κόσμο του ΠΑΟΚ μετά τον τελικό Κυπέλλου.

19:15

1': Ξεκίνησε το ματς.

Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Ινσαουράλδε, Λίνο, Κάτσε, Νάτχο, Μάρτενς, Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης
Αναπ: Γκσπούρνινγκ, Σπυρόπουλος, Βούκιτς, Ολίσε, Τζαβέλλας, Κουλούρης, Σαββίδης
Ερνάντεζ, Κοντοές, Γκόιαν, Σανκαρέ, Λούι, Εντό, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Μπαράλες
Αναπ: Μπαντής, Χουάνμα, Ναβάρο, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Βάλντο, Παπαχρήστος
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) - Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Απτόσογλου (Αθηνών) - 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)