0
23:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:49

Η Λίβερπουλ επικρατεί με 2-0 της Βιγιαρεάλ και έχει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Την Τρίτη (3/5) η ρεβάνς στο «Μαδριγάλ».

23:49

Τέλος στο ματς.

23:47

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:43

87': Ο Ντιά σουτάρει πέφτοντας από τα δεξιά της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Άλισον.

23:42

86’: Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Βγαίνει ο Ντανζούμα, για να μπει ο Αλκάθερ.

23:36

81': Δύο αλλαγές για τη Λίβερπουλ. Ο Γκόμεζ αντικαθιστά τον Αλεξάντερ-Άρνολντ και ο Ορίγκι τον Λουίς Ντίας.

23:31

74': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ από τα αριστερά, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

23:29

73’: Κεϊτά αντί Χέντερσον και Ζότα αντί Μανέ για τη Λίβερπουλ.

23:29

72’: Τριπλή αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Μπαίνουν Οριέ, Τριγέρος και Ντιά στις θέσεις των Παρέχο, Εστουπινιάν και Τσουκουέζε αντίστοιχα.

23:27

70': Δεν ρίχνουν τον ρυθμό οι γηπεδούχοι και ψάχνουν και τρίτο γκολ.

23:24

68': «Φωτοβολίδα» του Φαν Ντάικ από μακριά, με υπερένταση διώχνει ο Ρούλι.

23:21

64': Ακυρώνεται και δεύτερο τέρμα της Λίβερπουλ για οφσάιντ. Ο Ρόμπερτσον σκόραρε, μετά από συστημένη σέντρα του Αλεξάντερ-Άρνολντ, όντας ωστόσο εκτεθειμένος.

23:18

62': Κίτρινη κάρτα στον Λο Σέλσο.

23:14

57': Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Ο Πεντράθα αντί του Κοκλέν.

23:12

Τρομερή κάθετη του Σαλάχ στον Μανέ και ο Σενεγαλέζος επιθετικός με κοντινό πλασέ νικάει τον Ρούλι για το 2-0.

23:12

55': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:10

Ο Χέντερσον σεντράρει από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Εστουπινιάν και αλλάζει πορεία, ο Ρούλι την βρίσκει με την άκρη των δαχτύλων αλλά δεν καταφέρνει να αποτρέψει το τέρμα. Αυτογκόλ του αμυντικού των φιλοξενούμενων και 1-0.

23:10

53': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:06

50': Ο Φαμπίνιο σκοράρει από κοντά, μετά από πάσα του Φαν Ντάικ, όμως το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ καθώς ο Ολλανδός στόπερ ήταν σε αντικανονική θέση.

23:05

49': Κόρνερ από τα δεξιά για τους γηπεδούχους με τον Αλεξάντερ-Άρνολντ

23:04

47': Κίτρινη κάρτα στον Εστουπινιάν.

23:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

22:47

Οι γηπεδούχοι «σφυροκοπούν» τους Ισπανούς, που όμως είναι εξαιρετικά προσηλωμένοι στην άμυνα και κρατούν απαραβίαστη την εστία τους. Είχαν και δύο δοκάρια οι «ρεντς».

22:46

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Λίβερπουλ - Βιγιαρεάλ 0-0.

22:45

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:45

45': Οφσάιντ ο Σαλάχ, ήταν εκτεθειμένος.

22:42

42': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, το δεύτερο! Ο Τιάγκο δοκιμάζει το πόδι του από μακριά όμως η μπάλα τραντάζει τη δεξιά δοκό του Ρούλι. Τρομερό σουτ από τον Ισπανό μέσο...

22:35

35': Γύρισμα του Αλεξάντερ-Άρνολντ από τα δεξιά, ο Σαλάχ στο βολέ από το πέναλτι, άουτ.

22:34

34': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, βγάζουν τη μπάλα από την περιοχή τους οι φιλοξενούμενοι, στην εξέλιξη της φάσης ο Σαλάχ κάνει το σουτ, σε νέο κόρνερ με σωτήριο τάκλιν ο Φόιτ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:33

33': Σουτ του Μανέ από το ημικύκλιο, κόντρα στον Αλμπιόλ και κόρνερ.

22:32

32': Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντάικ. Είναι η πρώτη σε αγώνα Τσάμπιονς Λιγκ από τον Δεκέμβριο του 2018.

22:31

31': Ο Λουίς Ντίας σουτάρει με φάλτσα από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, αποκρούει ασταθώς ο Ρούλι.

22:29

29': Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του φάουλ από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ.

22:28

28': Φάουλ για τους γηπεδούχους σε πολύ καλή θέση, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

22:27

27': Απειλεί ξανά η Λίβερπουλ! Φαλτσαριστό πλασέ του Σαλάχ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.