-
1
22:45

22:43

Ο ΠΑΟΚ με δύο ισοπαλίες προκρίνεται για δεύτερη σερί χρονιά στον τελικό του Κυπέλλου και για πέμπτη στην τελευταία εξαετία. Θα έχει την ευκαιρία να διατηρήσει τα σκήπτρα του στον θεσμό στο ραντεβού της 21ης Μαΐου με τον Παναθηναϊκό, σε μια επανάληψη του τελικού του 2014.

22:42

120'+4: Λήξη του αγώνα, 1-1.

22:39

120': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:29

110': Βρουσάι αντί Λαλά, Κούντε αντί Μπουχαλάκη, ολοκληρώνονται οι αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

22:29

109': Αποβολή για τον Ντάγκλας Αουγκούστο, που είναι στον πάγκο.

22:28

Ο Σβαμπ τη σέντρα με εξωτερικό φάλτσο, γύρισμα από αριστερά ο Ολιβέιρα με τη μία και σε κενή εστία ο Τσόλακ γράφει το 1-1.

22:27

108': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:24

106': Έναρξη β' ημιχρόνου της παράτασης.

22:23

105'+3: Λήξη α' ημιχρόνου της παράτασης.

22:21

105'+2: Κίτρινη στον Ίνγκασον για διαμαρτυρία. Ζήτησαν πέναλτι οι Θεσσαλονικείς για μαρκάρισμα στον Τέιλορ από τον Ρέαμπτσιουκ, δεν υπήρχε κάτι.

22:20

105'+1: Τσόλακ αντί Σοάρες, η έκτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Επιτρέπεται, ως γνωστόν, η έκτη αλλαγή όταν ένα ματς πάει σε παράταση.

22:20

105'+1: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων για το α' ημίχρονο της παράτασης.

22:19

Ο Ελ Αραμπί με εκτέλεση α λα Πανένκα νικά τον Πασχαλάκη, 1-0.

22:19

105': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:17

104': Και είναι πέναλτι. Δεν χρειαζόταν καν το VAR, ξεκάθαρη η παράβαση.

22:16

Ο Γκόμεθ πάει στο VAR να δει τη φάση.

22:15

102': Ο Ελ Αραμπί ανατρέπεται από τον Πασχαλάκη, υπάρχει πέναλτι.

22:14

101': Ο Λαλά σεντράρει από δεξιά, ο Αγκιμπού Καμαρά είναι αφύλακτος στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ, αλλά κάνει κακό πλασέ στην κίνηση και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

22:13

99': Σουτ του Τέιλορ εκτός περιοχής, άουτ.

22:11

97': Τίποτα σημαντικό σε αυτά τα πρώτα λεπτά του έξτρα ημιώρου.

22:04

91': Ξεκινά το α' ημίχρονο της παράτασης.

21:59

90'+5: Λήξη της κανονικής διάρκειας και ακολουθεί ημίωρη παράταση.

21:57

90'+3: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

21:56

90'+2: Κόρνερ παραχωρεί ο Παπασταθόπουλος, περνά ανεκμετάλλευτο για τον ΠΑΟΚ.

21:54

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:53

90': Στο μεταξύ, περνά χωρίς κάτι σημαντικό το κόρνερ που εκτελεί ο Βαλμπουενά.

21:52

89': Σβαμπ αντί Ντάγκλας Αουγκούστο, Τέιλορ αντί Μιτρίτσα. Αλλαγή στην αλλαγή ο Μιτρίτσα, που είναι και αυτός τραυματίας.

21:51

88': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:50

87': Βαλμπουενά αντί Μασούρα, τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:49

86': Σουτ του Μιτρίτσα από πλάγια δεξιά, ο Βατσλίκ διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:46

83': Ο Σοάρες βλέπει εκτός εστίας τον Βατσλίκ, σουτάρει από πολύ μακριά, ο Τσέχος γκολκίπερ μπλοκάρει.

21:44

81': Σουτ του Λαλά, κοντράρει κάπου η μπάλα, αποκρούει ο Πασχαλάκης.

21:42

78': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Κούρτιτς, άουτ.

21:40

77': Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Μιτρίτσα.

21:39

76': Ολιβέιρα αντί Άκπομ, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:39

76': Ο Καρβάλιο εκτελεί φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Σισέ και μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης.

21:39

75': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο, Αγκιμπού Καμαρά αντί Ροντρίγκες.

21:37

73': Ο Μασούρας δέχεται την πάσα του Τικίνιο από δεξιά, κάνει όμως αδύναμο πλασέ και διώχνει ο Ίνγκασον. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ροντρίγκες σουτάρει από δεξιά της περιοχής και αποκρούει ο Πασχαλάκης. Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός.

21:35

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, από λάθος του Σισέ ο Α. Ζίβκοβιτς πασάρει στον Σοάρες, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Βατσλίκ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

21:30

67': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά την κακή απόκρουση του Λαλά. Περνά ανεκμετάλλευτο.

21:29

66': Συρτό σουτ του Μιτρίτσα εκτός περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Βατσλίκ.

21:25

62': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μιτρίτσα αντί του Μουργκ.

21:24

61': Καρβάλιο αντί Καμαρά, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.