3
20:01

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:59

Την πρώτη νίκη της στα πλέι οφ πήρε η ΑΕΚ καθώς κερδίζει τον ΠΑΣ με 3-2 και πιάνει ξανά τον Παναθηναϊκό στην 4η θέση με 51 βαθμούς. Παραμένει στους 43 και την 6η θέση ο ΠΑΣ. Ο Κριχόβιακ στο 4' το 0-1, ο Ρότα στο 45+2' το 0-2, ο Περέα μείωσε στο 52' σε 1-2, ο Αραούχο το 1-3 και ο Περέα ξανά στο 90' το τελικό 2-3.

19:58

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 2-3.

19:57

Ξανά ο Ανσαριφάρντ στον αγώνα.

19:55

Διακοπή στο ματς για φάουλ του Καραχάλιου στον Ανσαριφάρντ.

19:55

90+3': Γέμισμα του Σάλιακα, διώχνει ο Τζαβέλλας.

19:54

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.

19:53

4 λεπτά θα έχουμε καθυστερήσεις.

19:53

Ωραία σέντρα του Σάλιακα ο Περέα με ωραία κεφαλιά τρυπά την τριάδα των στόπερ της ΑΕΚ και ο ΠΑΣ μειώνει σε 2-3.

19:52

90': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:51

Με προστατευτικά γυαλιά θα αγωνιστεί ο Ιρανός επιθετικός.

19:50

88': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σάκχοφ περνά στο ματς αντί του Κριχόβιακ και ο Ανσαριφάρντ αντί του Αραούχο.

19:48

Επανέναρξη της αναμέτρησης, διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά...

19:46

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Τζαβέλλα.

19:46

84': Σουτ του Τσούμπερ, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Λοντίγκιν.

19:45

83': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Σβάρνας αντί του Γκαρσία.

19:44

82': Ο Σιμόες για τον Ρότα εκείνος σεντράρει για τον Τσούμπερ που δεν μπορεί από κοντά να απειλήσει...

19:41

79': Μεγάλη στιγμή για τον κόσμο του ΠΑΣ, ο Κόντε μπαίνει στο ματς στην επιστροφή του στα γήπεδα αντί του Γκαρντάφσκι.

19:40

78': Ο Σιμόες στην πρώτη αλλαγή της ΑΕΚ στη θέση του Σιμάνσκι.

19:38

76': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα για μαρκάρισμα στον Αραούχο.

19:34

72': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μάνταλος για φάουλ στον Περέα.

19:32

Κάθετη του Κριχόβιακ στον Γκαρσία, εκείνος από τα δεξιά πατά περιοχή, γυρίζει την μπάλα στον Αραούχο, ολιγωρία του Πίρσμαν και το 1-3.

19:31

69': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:31

69': Ωραίο δυνατό φαλτσαριστό σουτ του Περέα από τα αριστερά, η μπάλα άουτ.

19:27

65': Ο Μορέιρα εκτελεί το κόρνερ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι η άμυνα της ΑΕΚ, ξανά στον Μορέιρα η μπάλα που σεντράρει δεν μπορεί να την προλάβει ο Περέα.

19:26

64': Έξυπνη πάσα του Πίρμαν στο Μορέιρα από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Γκαρσία.

19:24

63': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Μορέιρα στη θέση του Σνάιντερ.

19:23

62': Βαθιά μπαλιά στον Αραούχο, σε θέση οφσάιντ ο Αργεντινός φορ.

19:22

61': Κόρνερ για την ΑΕΚ εκτελεί ο Γκαρσία, ο Λοντίγκιν κάνει έξοδο και ο Αραούχο του κάνει φάουλ, σταματά η φάση.

19:19

Έχει ξεκινήσει δυνατή βροχή από τις αρχές του δευτέρου ημίχρονου.

19:18

57': Μπαλιά του Μάνταλου με στόχο τον Αραούχο, ο Πίρσμαν διώχνει έγκαιρα την μπάλα.

19:16

55': Βλέπει κίτρινη ο Γκαρντάφσκι.

19:16

Στο έδαφος ο Μάνταλος από μονομαχία με τον Γκαρντάφσκι.

19:15

54': Φάουλ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, ο Λοντίγκιν βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

19:14

Μειώνει το σκορ ο ΠΑΣ Γιάννινα και ξαναμπαίνει στη διεκδίκηση ενός αποτελέσματος. Ο Σάλιακας από τα δεξιά κάνει ωραίο παράλληλο γύρισμα στον Περέα και εκείνος από κοντά με τη μία κάνει το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

19:13

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:10

49': Μονομαχία του Περέα με τον Τζαβέλλα, στο έδαφος ο στόπερ της Ένωσης που κρατά το πρόσωπό του.

19:09

48': Φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εκτελεί ο Πίρσμαν στο έδαφος ο Κάργας, άουτ.

19:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

18:52

Γκολ στην αρχή και στο τέλος του ημιχρόνου για την ΑΕΚ που προηγείται 2-0 του ΠΑΣ έχοντας προηγηθεί στο 4' με τον Κριχόβιακ και κάνοντας το 2-0 στο 45+2' με τον Ρότα. Ακυρώθηκε τέρμα του Σάλιακα στο 24' για οφσάιντ.

18:51

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 0-2.

18:50

Απλοποιεί τα πράγματα η ΑΕΚ, ωραία μπαλιά του Τσούμπερ στον Ρότα ο οποίος αποφεύγει τον Πίρσμαν και με ωραίο σουτ κάνει το 0-2.

18:49

45+2': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:47

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:46

44': Επίθεση της ΑΕΚ με τον Τσούμπερ να σεντράρει προς τον Γκαρσία που σουτάρει, πάνω στον Πίρσμαν και έχουμε πλάγιο.

18:45

43': Φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα εκτελεί ο Σάλιακας, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στάνκοβιτς.

18:40

38': Φάουλ από πλάγια δεξιά για την ΑΕΚ κοντά στην περιοχή, ο Λιβάι Γκαρσία το εκτελεί, η μπάλα πάνω από την εστία του Λοντίγκιν.

18:39

37': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, διώχνει στο δεύτερο δοκάρι ο Ντομίνγκεθ, η μπάλα στον Κριχόβιακ και ο Σάλιακας παραχωρεί πλάγιο.

18:38

36': Ο Κριχόβιακ βγάζει ωραία μπαλιά για τον Τσούμπερ που βγαίνει από τα αριστερά και ο Σάλιακας διώχνει σε κόρνερ.

18:30

28': Ωραία προσπάθεια του Σάλιακα ο οποίος κάνει σέντρα σουτ, διώχνει με τα πόδια ο Στάνκοβιτς.

18:29

27': Κάθετη του Μάνταλου για τον Αραούχο, υπάρχει οφσάιντ.

18:28

Ακυρώνεται τελικά το γκολ καθώς ο Περέα στην μπαλιά που δέχεται είναι έστω και οριακά οφσάιντ.

18:27

Η φάση ελέγχεται από το VAR

18:27

Ο Περέα αποφεύγει τον Ρότα κάνει τη σέντρα στον Σάλιακα που κινείται ωραία στο δεύτερο δοκάρι και στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

18:26

24': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:24

22': Εκτελεί το κόρνερ ο Μάνταλος, η μπάλα στον Σιμάνσκι στο δεύτερο δοκάρι αυτός πασάρει στον Αραούχο που την κατεβάζει αλλά το σουτ είναι απελπιστικά άστοχο.

18:24

22': Βαθιά μπαλιά του Μάνταλου για τον Αραούχο, ο Πίρσμαν κάνει τάκλιν στον φορ της ΑΕΚ η μπάλα φτάνει στον Μάνταλο που σουτάρει και η μπάλα περνά κόρνερ.

18:22

20': Ωραία κίνηση του Γκαρντάφσκι από τα αριστερά και δυνατό σουτ η μπάλα πάνω από την εστία του Στάνκοβιτς.

18:21

19': Ο Αραούχο πατά περιοχή, κάνει το σουτ διώχνει ο Λοντίγκιν, αλλά υπάρχει εκ νέου οφσάιντ.

18:18

16': Ο Σνάιντερ για τον Γκαρντάφσκι, προσωρινή απομάκρυνση των φιλοξενούμενων, σουτ του Κάργα διώχνει σε πλάγιο ο Ρότα.

18:15

13': Ο Αραούχο δέχεται την πάσα εντός περιοχής, κάνει το πλασέ, μπλοκάρει την μπάλα ο Λοντίγκιν.

18:14

12': Ωραίο 1-2 του Πίρσμαν με τον Περέα, γύρισμα στον Γκαρντάφσκι που δεν μπορεί να σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

18:12

10': Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ, γύρισμα του Τσούμπερ από τα αριστερά διώχνει έγκαιρα ο Κάργας.

18:09

7': Κίνηση του Τσούμπερ από τα αριστερά και σουτ δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν, αλλά υπάρχει οφσάιντ.

18:08

6': Σε θέση οφσάιντ ο Περέα.

18:07

Νωρίς νωρίς γκολ στο ματς. Επίθεση της ΑΕΚ με τον Μάνταλο από τον άξονα να πασάρει στον Τσούμπερ που κινείται στα αριστερά, κάνει το γύρισμα με στόχο τον Αραούχο, ο Κάργας δεν απομακρύνει σωστά, η μπάλα στρώνεται στον Κριχόβιακ και εκείνος με ιδανικό τελείωμα κάνει το 0-1.

18:06

4': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:05

3': Σε θέση οφσάιντ ο Τσούμπερ.

18:02

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο ΠΑΣ Γιάννινα.