1-3 η Ατλέτικο που είναι στον τελικό. Εκτός η Τσέλσι του Μουρίνιο

23:38

Τελικό στο Λονδίνο!

23:36

90'+1: Πλασέ του Αζάρ ο Κουρτουά του λέει όχι, στην επαναφορά ο Τέρι σουτάρει ψηλά

23:32

Στο 89' φτάσαμε, ''βουτια'' του Σίρλε, σήκω του λέει ο Ριτσόλι

23:31

Τελευταίες στιγμές, όλα έχουν τελειώσει

23:27

85': Κεφαλιά πάσα προς τα πίσω του Λουίς, ο Ετό δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ, η μπάλα άουτ

23:24

83': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Τον Ροντρίγκεζ βάζει στο ματς, εκτός ο Ανρτά Τουραν

23:22

Σε αποσύνθεση η Τσέλσι, έχει πετάξει λευκή πετσέτα

23:21

79': Γύρισμα του Φιλίπε Λουίς, ο Σβάρτσερ διώχνει και κρατά το 1-3

23:20

77': Εκτελεί ο Σόσα, σε νέο κόρνερ ο Μπα

23:20

Πάντως αυτή που πιέζει είναι η Ατλέτικο, έχει κερδίζει κόρνερ

23:19

Ένα τέταρτο ακόμα, για την ιστορία, τρία γκολ ψάχνει η Τσέλσι

23:19

77': Και η Τσέλσι κάνει αλλαγή. Στην θέση του Γουίλιαν ο Σίρλε

23:18

76': Αναγκαστική αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Ντιέγκο Κόστα που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού εκτός, μέσα ο Σόσα

23:15

Πρέπει πλέον να συμβούν πράματα και θάματα για να γυρίσει η κατάσταση

23:15

Ο Χουανφράν βγαίνει ωραία από δεξιά, ''σπάει'' την μπάλα προς το πέναλτι εκεί βρίσκεται ο Αρντά Τουράν που παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα σταματά στο δοκάρι αλλά στην επαναφορά ο Τούρκος δεν αστοχεί, 1-3 και η Ατλέτικο στον τελικό

23:14

72': ΓΚΟΛ, 1-3 η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:11

Όλη η Ατλέτικο πίσω...

23:10

Περίπου 25 λεπτά ακόμα για να δούμε αν έχουμε τελικό Τσ. Λιγκ Ρεάλ - Ατλέτικο ή αν η Τσέλσι μπορεί να κάνει ανατροπή

23:10

Και τώρα τον Φερνάντο Τόρες...

23:09

Και ενώ οι φίλοι της Ατλέτικο αποθεώνουν τον Σιμεόνε

23:09

67': Αλλαγή κάνει και η Τσέλσι. Στην θέση του Τόρες ο Μπα

23:08

66': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Αντριάν, μέσα ο Ραούλ Γκαρθία

23:07

65': Κάρτα στον Αντριαν για μαρκάρισμα στον Αζάρ

23:07

Απίστευτη φάση, κεφαλιά Λουίζ, η μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια ενστικτωδώς απομακρύνει ο Κουρτουά με μεγάλη επέμβαση

23:06

64': ΔΟΚΑΡΙ για την ΤΣΕΛΣΙ

23:06

63': Φάουλ σε καλή θέσηγια την Τσέλσι

23:05

Καθαρίζει ο Σβάρτσερ την εκτέλεση του Κόκε

23:04

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ από τον Λουίζ

23:04

62': Σουτ του Ντιέγκο Κόστα, η μπάλα κοντράρει, κόρνερ

23:03

Πλέον η Τσέλσι χρειάζεται δύο γκολ, έχει να ανέβει έναν γολγοθά

23:03

Ο Ντιέγκο Κόστα νικά από τα 11 βήματα τον Σβάρτσερ και γράφει το 1-2

23:03

61': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ

23:02

Βλέπει κάρτα από τον Ριτσόλι

23:02

Ο Ντιέγκο Κόστα πάνω από την μπάλα

23:01

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα μένει στα καρέ της Τσέλσι, ο Ετό ανατρέπει τον Ντιέγκο Κόστα, σωστά δείχνει την άσπρη βούλα ο Ριτσόλι

23:01

57': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:01

2-5 συνολικά για τις δύο ομάδες

23:01

58': Κόρνερ για την Ατλέτικο

22:59

56': Μακρινό σουτ του Λουίζ με το δεξί, η μπάλα ψηλά

22:58

Τιμπό Κουρτουά, ο οποίος να θυμίσουμε πως ανήκει στην Τσέλσι αλλά αγωνίζεται ως δανεικός στην Ατλέτικο

22:56

54': Αλλαγή για την Τσέλσι, έξω ο Κόουλ μέσα ο Ετό

22:55

53': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Εκτέλεση φάουλ του Γουίλιαν, κεφαλιά του Τέρι, ο Κουρτουά του λέει όχι!

22:52

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη η Τσέλσι δεν έχει ξεπεράσει ακόμα την ισοφάριση στο φινάλε του πρώτου μέρους

22:50

Άγγιξε το 1-2 εδώ η ισπανική ομάδα

22:50

47': Ευκαιρία για την Ατλέτικο, σέντρα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Τουραν που σουτάρει δυνατά, ο Σβάρτσερ του λέει όχι

22:48

46': Σέντρα στην επανάληψη

22:47

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο

22:34

45' λεπτά ακόμα για να μάθουμε ποιον θα αντιμετωπίσει η Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό της Λισαβόνας

22:31

Η Ατλετικο γυρίζει την μπάλα έξω από την περιοχή της Τσέλσι που είναι κλεισμένη στα καρέ της, ο Τιάγκο βρίσκει δεξιά τον Χουανφράν, αυτός ''σπάει'' προς τα έξω και ο Αντριάν με πλασεδάκι από κοντά κάνει το 1-1

22:31

44': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

22:29

Για καλή τύχη του Αυστραλού γκολκίπερ η μπάλα πήγε ακριβώς στο κέντρο της εστίας εκεί όπου βρισκόταν, λίγο δεξιά η λίγο αριστερά αν πήγαινε δύσκολα θα αντιδρούσε

22:29

42': Φαρμακερή εκτέλεση φάουλ του Κόκε, ο Αντριάν παίρνει την κεφαλια, η μπάλα στην αγκαλιά του Σβάρτσερ

22:27

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος

22:26

Ιδανική εξέλιξη, για τους ουδέτερους, αυτό το γκολ στο ματς αφού πλέον το παιχνίδι θα ανοίξει

22:25

Ανέκφραστος ο Μουρίνιο στον πάγκο του λίγο μετά το γκολ, για να δούμε αν έχει απάντηση η Ατλέτικο

22:24

Ο Φερνάντο Τόρες πληγώνει την Ατλέτικο, την αγαπημένη του ομάδα, από τα σπλάχνα της οποίας έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα

22:23

Ο Γουίλιαν κάνει εντυπωσιάκη ντρίπλα πάνω στο σημαιάκι του κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Αθπιλιλκουέτα, αυτός ''σπάει'' προς τα έξω στον Τόρες και ο Ισπανός φορ με πλασέ στην κίνηση νικά τον Κουρτουά για το 1-0

22:23

36': ΓΚΟΛ η ΤΣΕΛΣΙ!

22:20

Αν περνούσε η μπάλα θα ήταν δύσκολα τα πράγματα για τον Σβάρτσερ, ήταν καλή εκτέλεση

22:19

32': Εκτελεί ο Ισπανός μέσος, κεφάλια αμυνομενων της Τσέλσι διώχνουν

22:19

Ο Κόκε πάνω από την μπάλα

22:18

Σωστή, ο Ντιέγκο Κόστα τσιμπάει την μπάλα και ο Άγγλος τον ανατρέπει

22:18

31': Φάουλ σε καλή θέση για την Ατλέτικο και κάρτα στον Κέιχιλ

22:17

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στο Λονδίνο, να θυμίσουμε πως αν το 0-0 μείνει μέχρι το φινάλε των 90' πάμε παράταση και στη συνέχεια, αν χρειαστεί, πέναλτι

22:13

25': Κι αυτό περνά ανεκμετάλλευτο με ένα κακό σουτ του Αζάρ

22:12

Εκτελεί ο Γουίλιαν, ο Ντιέγκο Κόστα παίρνει την πρώτη κεφαλιά χωρίς να απομακρύνει σωστά, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Τέρι, οι της Ατλέτικο τελικά παραχωρούν νέο κόρνερ

22:11

24': Κόρνερ για την Τσέλσι

22:10

23': Τρομερή ενέργεια του Λουίζ μετά από πλάγιο άουτ, ο Βραζιλιάνος αφήνει την μπάλα να σκάσει μπροστά του, κάνει ανάποδο ψαλίδι, αλλά αστοχεί για λίγο

22:06

Με πάσα εκτελέστηκε, κανένα πρόβλημα για την άμυνα της Τσέλσι που είναι οργανωμένη πίσω

22:06

19': Ο Ντιέγκο Κόστα μπαίνει από αριστερά, σουτάρει, ωστόσο το τάκλιν του Κέιχιλ είναι εξαιρετικό και η μπάλα φεύγει κόρνερ

22:05

18': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Αζάρ, ο Κουρτουά μπλοκάρει

22:04

Πρώτο τέταρτο, πάντα στο 0-0

22:03

16': Ατομική προσπάθεια του Ντιέγκο Κόστα που μπαίνει από δεξιά, φέρνει την μπάλα στο αριστερό που δεν είναι το καλό του πόδι, σουτάρει, αλλά οι αμυντικοί της Τσέλσι κόβουν

22:02

15': Ο Γουίλιαν εκτελεί, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

22:01

14': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει η Τσέλσι

21:55

Καλός ρυθμός στα πρώτα 7' λεπτά στην αναμέτρηση με την Τσέλσι πάντως να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της

21:52

Μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κόκε ο οποίος πιάνει εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ, μπάλα όμως δεν του κάνει το χατίρι και σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Σβάρτσερ

21:51

4': ΔΟΚΑΡΙ για την Ατλέτικο!

21:51

4': Κόρνερ για την Ατλέτικο

21:47

1': Ξεκίνησε η μεγάλη ρεβάνς