1
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό σας βράδυ από το a-sports.gr.

19:10

Σώθηκε και μαθηματικά ο Ιωνικός μετά τη σημερινή νίκη, η Λαμία παραμένει μπλεγμένη στην υπόθεση του υποβιβασμού, απέχοντας μόλις έναν βαθμό από τον ουραγό Απόλλωνα.

19:08

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Ιωνικός 0-1.

19:07

93': Λανθασμένη έξοδος του Χουτεσιώτη, ο Ελευθεριάδης προσπάθησε να επωφεληθεί, διώχνει τη μπάλα ο Τσιγκρίνσκι λίγο πριν από τη γραμμή.

19:05

91': Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Άοσμαν του Ιωνικού λόγω αψιμαχίας με τον Τάιρον.

19:05

91': Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη της Λαμίας που κόβει την επίθεση του Ιωνικού, σωστή απόφαση.

19:04

90': 5 λεπτά καθυστερήσεων ξεκινούν να μετρούν από τώρα.

19:02

88': Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες του Ιωνικού, ο Αργεντινός μπήκε στον αγώνα μετά τον τραυματισμό του χωρίς άδεια από τον διαιτητή.

19:01

87': Διακοπή λόγω χτυπήματος του Σάντσες. Η Λαμία έχει την κατοχή της μπάλας, ο Ιωνικός είναι καλά οργανωμένος στην άμυνα, μπαίνουμε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα.

18:59

85': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Λένις εκτός, Γκοτσούλιας εντός για τους Νικαιώτες.

18:57

84': Σουτ του Τζανδάρη άστοχο, φεύγει άουτ, με το αριστερό που δεν είναι το δυνατό του.

18:54

81': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Βγαίνει τετ α τετ ο Άοσμαν από τα δεξιά με τον Σαράνοφ, ο Σέρβος γκολκίπερ διώχνει με τα πόδια.

18:53

80': Κόρνερ για τη Λαμία που πιέζει ασφυκτικά στα τελευταία λεπτά.

18:52

79': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Προβυδάκης κάνει την ντρίμπλα, φέρνει την μπάλα στο αριστερό και εξαπολύει τον κεραυνό, μισό μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

18:51

78': Κόρνερ για τη Λαμία, με τον Τάιρον να στήνει τη μπάλα από αριστερά.

18:50

76': Η βροχή συνεχίζεται αλλά οι παίκτες τα δίνουν όλα στον αγωνιστικό χώρο. Η Λαμία πιέζει, ο Ιωνικός αναζητά τις αντεπιθέσεις.

18:48

75': Αλλαγές για τη Λαμία. Οι Σιμόν και Μανούσος αποχωρούν, οι Προβυδάκης και Μπανγκουρά στις θέσεις τους. Ο σχηματισμός παραμένει 4-2-3-1, με τον Βέλλιο στην κορυφή της γραμμής κρούσης.

18:47

73': Φάση διαρκείας στα καρέ του Ιωνικού, με τον Τζανετόπουλο να κάνει κεφαλιά και η μπάλα να καταλήγει αρκετά άουτ.

18:44

70': Αδύναμο σουτ του Λένις μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Σαράνοφ δίχως πρόβλημα.

18:43

69': Κίτρινη κάρτα για τον Μύγα του Ιωνικού.

18:42

69': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Τουράμ έκανε ατομική ενέργεια, σουτάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:41

65': Το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ, το VAR έδωσε τη λύση.

18:39

65': 7ο κόρνερ για τον Ιωνικό, με τον Άοσμαν να εκτελεί, ο Σαράνοφ αποκρούει τη μπάλα σε κεφαλιά του Λένις και εκείνη χτυπάει στο δοκάρι, στην εξέλιξη της φάσης σκοράρει με τον Τουράμ ο Ιωνικός. Η φάση πάει στο VAR.

18:38

64': Αλλαγή για τη Λαμία. Μπεχαράνο εκτός, Ελευθεριάδης εντός με τον Φέστα να κάνει ακόμη πιο επιθετικό το σχήμα.

18:36

62': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Κιάκος από αριστερά εξαπολύει το δυνατό σουτ, με τον Σαράνοφ να απομακρύνει την μπάλα.

18:34

60': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Τουράμ μπαίνει, Μάντζης βγαίνει, με τον Βραζιλιάνο να έχει φορέσει τη φανέλα της Λαμίας κατά το παρελθόν. Κιάκος μπαίνει, Ντάλσιο βγαίνει.

18:33

60': Κίτρινη κάρτα για τον Μπεχαράνο της Λαμίας που έκανε φάουλ στον Μύγα.

18:33

59': Σουτ του Τάιρον από τα δεξιά με το αριστερό, μπλοκάρει σταθερά ο Χουτεσιώτης.

18:31

59': Κόρνερ για τη Λαμία, μετά από προσπάθεια του Σιμόν από δεξιά.

18:30

58': Αλλαγή για τη Λαμία. Βέλλιος αντί Καραμάνου, αλλαγή προσώπου στην επίθεση.

18:29

56': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Τζανδάρης βρέθηκε εκτός περιοχής στο ημικύκλιο, με δεξί σουτ στέλνει τη μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

18:27

55': Ανοιχτό παιχνίδι παρακολουθούμε στο ΔΑΚ Λαμίας, οι γηπεδούχοι πιο ζωηροί σε σχέση με τα τελευταία λεπτά του α' ημιχρόνου, ο Ιωνικός είναι πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις πάντως.

18:25

51': Στην εξέλιξη της φάσης υποδεικνύεται οφσάιντ ο Μάντζης που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, σωστή απόφαση.

18:24

51': Κόρνερ για τον Ιωνικό με τον συνήθη ύποπτο Άοσμαν από τα αριστερά.

18:22

49': Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Φάουλ του Τάιρον από τα αριστερά, με τον Μπεχαράνο να βρίσκει τη μπάλα αλλά άτσαλα με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει άουτ, αν και ο Βολιβιανός βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Χουτεσιώτη.

18:22

48': Σουτ του προωθημένου Λούκας εντός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα ο Χουτεσιώτης.

18:19

47': Ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ του Μανούσου από πλάγια και δεξιά, διώχνει τη μπάλα ο Χουτεσιώτης.

18:19

46': Αλλαγή για τη Λαμία, με τον Τάιρον να παίρνει τη θέση του Βύντρα, αλλάζει ο σχηματισμός σε 4-2-3-1 σε σχέση με το 3-5-2 του α' ημιχρόνου.

18:18

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου.