0
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:29

Ο Άρης κερδίζει με 1-0 τον ΠΑΟΚ, εδραιώνεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και γίνεται... αφεντικό για την Ευρώπη.

21:29

Τέλος στο ματς.

21:28

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Σίντκλεϊ.

21:24

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:23

Αν και με 10 παίκτες ο ΠΑΟΚ έχει ανέβει στο γήπεδο και ψάχνει την ισοφάριση.

21:22

89': Επικίνδυνη σέντρα του Τέιλορ από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Κουέστα.

21:19

86': Δυνατό σουτ του Ολιβέιρα από τα 30 μέτρα, λίγο άουτ η μπάλα! Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ.

21:19

85’: Ο Σούντγκρεν αντικαθιστά τον Εμπακατά στην τελευταία αλλαγή των γηπεδούχων.

21:12

79': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολιβέιρα αντί του Άκπομ. Επιστροφή για τον Πορτογάλο επιθετικό μετά από πολύμηνη απουσία του από ρήξη χιαστών.

21:11

78’: Δύο αλλαγές για τον Άρη. Έξω ο Μαντσίνι, μέσα ο Ματέο Γκαρσία. Βγαίνει και ο Καμαρά για να μπει ο Μπεναλουάν.

21:08

74': Κίτρινη κάρτα στον Εντιαγέ.

21:08

74’: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τέιλορ και Ίνγκασον στις θέσεις των Σάστρε και Μιτρίτσα αντίστοιχα.

21:07

73': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μαντσίνι.

21:04

71': Δεύτερη κίτρινη στον Μιχάι για σπρώξιμο στον Καμαρά. Μένει με 10 παίκτες ο ΠΑΟΚ.

21:01

67': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, «καθαρίζει» ο Φαμπιάνο.

20:59

66': Κίτρινη κάρτα στον Ντουκουρέ.

20:58

64': Ο Ματίγια ξανά στο κόρνερ, κεφαλιά Φαμπιάνο, πολύ άστοχη.

20:58

64': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Καμαρά βγάζει τετ α τετ τον Γκάμα, όμως ο Πασχαλάκης με το πόδι διώχνει σε κόρνερ το πλασέ του.

20:57

63’: Σουτ του Μιτρίτσα εκτός περιοχής και αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα.

20:54

61': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αντικαθιστά τον Σοάρες.

20:54

60': Ο Ματίγια στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Ντουκουρέ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:53

60’: Γκάμα αντί Ιτούρμπε και Εντιαγέ αντί Πάλμα για τον Άρη.

20:52

58': Καλή στιγμή για τον Άρη! Φάουλ του Ματίγια από πλάγια θέση αριστερά, λίγο έξω από την περιοχή, απογειώνεται και αποκρούει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

20:51

57': Ζητάει αλλαγή ο Ιτούρμπε.

20:49

55': Έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο οι «ασπρόμαυροι»...

20:47

52’: Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:47

51’: Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς σεντράρει από τα αριστερά, κεφαλιά Βαρέλα στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Μπράμπετς, στην επαναφορά ο Μιχάι σουτάρει από κοντά αλλά ο Καμαρά με σωτήρια προβολή Καμαρά παραχωρεί κόρνερ.

20:44

50': Σουτ του Ιτούρμπε, απελπιστικά άστοχο.

20:41

47': Απειλεί ο Άρης! Εκτελείται το κόρνερ, οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν προσωρινά, με τη μπάλα να καταλήγει στον Μαντσίνι που από θέση μέσα δεξιά κάνει ένα αδύναμο πλασέ όμως ο Μιχάι σώζει.

20:40

47': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

20:39

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:38

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Αουγκούστο να παίρνει τη θέση του Σβαμπ.

20:22

Ο Άρης προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Ντουκουρέ στο 17'. Πολύ καλύτεροι οι γηπεδούχοι, είχαν περισσότερες κλασικές ευκαιρίες και δοκάρι.

20:22

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:20

45+2’: Ευκαιρία για τον Άρη! Γρήγορα στην κόντρα οι γηπεδούχοι, ο Καμαρά δίνει στον Εμπακατά, εκείνος περνάει κάθετα στον Μαντσίνι που σουτάρει από θέση τετ α τετ αλλά ο Πασχαλάκης του λέει «όχι» με μεγάλη επέμβαση.

20:18

45+1': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Ο Ματίγια εκτελεί απευθείας το φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού και καταλήγει άουτ.

20:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:17

45': Φάουλ για τον Άρη σε καλή θέση. Περίπου 5 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά έχει στηθεί η μπάλα.

20:16

44': Ο Σβαμπ στοπάρει και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά αστοχεί.

20:13

41': Κίτρινη κάρτα στον Σοάρες.

20:09

38': Ξανά... ομορφιές στους πάγκους! Αποβάλλεται ο συνεργάτης του Ραζβάν Λουτσέσκου, Κριστιάνο Μπάτσι, αλλά και ο προπονητής των γηπεδούχων, Χερμάν Μπούργος! Αντάλλαξαν κάποια... γαλλικά και αλληλοσπρώχτηκαν.

20:09

37’: Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι που τράβηξε από τη φανέλα τον Καμαρά.

20:07

35': Έχει ισορροπήσει ο ΠΑΟΚ εδώ και λίγα λεπτά.

20:06

33’: Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Καμαρά, ήταν σε αντικανονική θέση.

20:04

32’: Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά που ζήτησε τα… ρέστα από τον Σάστρε για ένα μαρκάρισμα στον Μαντσίνι.

20:03

31': Οφσάιντ ο Άκπομ, σωστή υπόδειξη.

20:01

29': Γέμισμα του Α. Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, βγαίνει ο Κουέστα και μαζεύει.

19:58

26’: Τεχνικό δεξί σουτ του Πάλμα έξω από την περιοχή, άουτ.

19:56

25': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Ιτούρμπε, με αρκετό φάλτσο η εκτέλεση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

19:53

20': Πιέζουν μετά το γκολ οι γηπεδούχοι, σε σύγχυση δείχνει να βρίσκεται ο «Δικέφαλος του Βορρά».

19:50

Ο Ματίγια στο κόρνερ από τα δεξιά, ο Ντουκουρέ νικάει στον αέρα τον Κούρτιτς και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Πρώτο τέρμα του Ιβοριανού μέσου με την κίτρινη φανέλα...

19:49

17’: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:48

16’: Ο Εμπακατά ανεβαίνει από τα δεξιά, πατάει περιοχή και κάνει το σουτ όμως ο Πασχαλάκης διώχνει σε κόρνερ.

19:46

15': Γρήγορος ο ρυθμός στο ντέρμπι...

19:43

10’: Ένταση στους πάγκους των δύο ομάδων και κίτρινη κάρτα στον Ραζβάν Λουτσέσκου.

19:41

9': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς για διαμαρτυρία.

19:39

7’: Φαλτσαριστό πλασέ του Α. Ζίβκοβιτς έξω από την περιοχή και δεξιά, λίγο έξω. Βρήκε τη μπάλα ο Κουέστα αλλά ο διαιτητής δεν το είδε.

19:39

6’: Ο Ιτούρμπε δοκιμάζει το σουτ από μακρινή απόσταση, φεύγει δύο μέτρα δίπλα από τη δεξιά κάθετη δοκό του Πασχαλάκη.