1
17:22

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

17:21

Δίκαιο το τελικό 1-1 στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο να μπαίνει καλύτερα και να σκοράρει στο 10ο λεπτό με τον Κλωναρίδη, ενώ στο 48' ο Φελίπε ισοφάρισε σε 1-1. Στους 41 βαθμούς οι Κρητικοί που πάνε ξανά στην 7η θέση, πήγε στους 31 ο Ατρόμητος και ψάχνει ακόμα έναν για τη μαθηματική παραμονή του, εκτός αν η Λαμία δεν κερδίσει τον Ιωνικό.

17:20

Λήξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος - ΟΦΗ 1-1.

17:18

90+1': Βαθιά μπαλιά του Διαμαντή για τον Μαρινάκη είναι δυνατή...

17:17

Συμπληρώθηκε το 90λεπτό, 3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:12

85': Εκτελεί ο Φελίπε το φάουλ, ο Γιαννιώτης αποκρούει την μπάλα.

17:12

85': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Στρούγγης για μαρκάρισμα στον Νέιρα.

17:10

83': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Σπιριντόνοβιτς στη θέση του Μουνίθ.

17:09

82': Ανατροπή του Φελίπε εντός περιοχής. Η φάση ελέγχεται από το VAR, υπάρχει ανατροπή, αλλά ο Φελίπε είναι εκτεθειμένος συνεπώς οφσάιντ.

17:08

81': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, εκτελεί ο Μουνίθ στο ύψος του πέναλτι ο Επασί βγαίνει και μπλοκάρει.

17:07

80': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπουζούκης, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:07

79': Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλή θέση εκτελεί ο Φελίπε και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια την μπάλα.

17:05

77': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Γιαννούλης μπαίνει στο ματς αντί του Λάμπρου.

17:03

75': Σέντρα του Άλιμπεκ από τα αριστερά, ο Κιβρακίδης θέλει να φτάσει στην μπάλα, διώχνει ο Βούρος.

17:02

74': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Μουνίθ το εκτελεί, διώχνει την μπάλα ο Διαμαντής στο πρώτο δοκάρι.

16:58

71': Ωραία σέντρα του Λάμπρου, η μπάλα περνά από Φελίπε και Μπουζούκη.

16:57

70': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, εκτελεί ο Μουνίθ, ο Καστεγιάνο κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

16:55

68': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο στο ίδιο λεπτό, ο Ροτάριου αντί του Κλωναρίδη και ο Άλιμπεκ αντί του Καρτάλη.

16:55

68': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Στάικος περνά στο ματς αντί του Τσιλιανίδη.

16:53

66': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπουζούκης, διώχνει ο Χαρίσης.

16:50

63': Στην εξέλιξη της φάσης, οι γηπεδούχοι απειλούν για το 2-1, ο Καρτάλης κάνει ωραία πάσα στον Κλωναρίδη που κάνει το σουτ, ο Επασί σε δεύτερο χρόνο μπλοκάρει την μπάλα.

16:50

63': Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Τσιλιανίδης κάνει το σουτ, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

16:46

59'; Ο Μπουζούκης εκτελεί το κόρνερ, για τον Λάμπρου, προλαβαίνει ο Καρτάλης και ο Μουνίθ διώχνει μακριά.

16:45

58': Ο Νέιρα κάνει ωραία προσπάθεια, διώχνει σε κόρνερ ο Στρούγγης.

16:41

54': Ο Ατρόμητος στην επίθεση, γύρισμα του Καρτάλη από τα αριστερά, ο Κουλούρης δεν μπορεί να φανεί απειλητικός.

16:40

53': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, εκτελεί ο Μουνίθ, ωραίο σουτ του Χαρίση, η μπάλα άουτ.

16:36

Φέρνει το ματς στα ίσια ο ΟΦΗ. Ωραία συνεργασία του Λάμπρου με τον Μπαλογιάννη αυτός από τα αριστερά πατά περιοχή κάνει το γύρισμα, ο Φελίπε προλαβαινει τον Μαυρομμάτη και με πλασέ κάνει το 1-1.

16:35

48': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:33

46': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Νέιρα η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

16:33

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές.

16:18

Δυνατά μπήκε ο Ατρόμητος και στην πρώτη του φάση σκόραρε με τον Κλωναρίδη στο 10' για το 1-0. Ο ΟΦΗ ισορρόπησε, είχε ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

16:17

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος - ΟΦΗ 1-0.

16:15

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 1 λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις,

16:13

43': Ο Νέιρα δοκιμάζει το πόδι του κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

16:11

41': Μετά το ελεύθερο του Επασί απίστευτη ευκαιρία του ΟΦΗ. Ο Μαρινάκης πασάρει στον Νέιρα ο οποίος κάνει τα πάντα καλά αλλά δεν μπορεί να σκοράρει μέσα από την περιοχή,

16:11

41': Ο Χαρίσης βρίσκει ωραία τον Κουλούρη που πατά περιοχή κάνει το σουτ, ο Επασί πέφτει και μπλοκάρει.

16:09

39': Και πράγματι ο Ισπανός εξτρέμ περνά εκτός αγώνα, στη θέση του ο Μπουζούκης,

16:07

Πρόβλημα με τον Τοράλ για τον ΟΦΗ ζητά αλλαγή.

16:06

36': Μακρινό σουτ του Λάμπρου είναι άστοχο...

16:03

33': Ο Λάμπρου από τα αριστερά αποφεύγει τον Κιβρακίδη κάνει τη σέντρα προς τον Τσιλιανίδη, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

15:57

27': Λάθος των παικτών του Ατρόμητου, ο Λάμπρου κερδίζει την μπάλα κάνει διαγώνιο σουτ, πάνω από την εστία του Γιαννιώτη.

15:54

24': Ο Μουνίθ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα στον Κλωναρίδη, ωραίο διαγώνιο σουτ, άουτ.

15:54

24': Ο Κουλούρης από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Κλωναρίδη, εκείνος για τον Καρτάλη που κάνει το πλασέ από κοντά διώχνει σε κόρνερ ο Βούρος,

15:52

22': Σέντρα σουτ του Μπαλογιάννη από τα αριστερά, στην αγκαλιά του Γιαννιώτη η μπάλα.