1
23:54

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:53

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε καθώς μετά την ήττα στο Βελοντρόμ ηττάται και στην Τούμπα από τη Μαρσέιγ με 0-1 από το τέρμα του Παγιέ στο 34ο λεπτό. Οι Γάλλοι προκρίνονται στα ημιτελικά και θα παίξουν με τη Φέγενορντ που νίκησε 3-1 τη Σλάβια Πράγας.

23:52

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Μαρσέιγ 0-1. Με χειροκροτήματα από πλευράς κόσμου ΠΑΟΚ.

23:52

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ.

23:50

90+1': Ο Ουντέρ εκτελεί κόρνερ για τη Μαρσέιγ, διώχνει ο Κρέσπο.

23:49

90': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:49

3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:48

89': Εκτελείται το κόρνερ, φάση διαρκείας στα καρέ της Μαρσέιγ, ο Αουγκούστο τελικός αποδέκτης, κάνει το σουτ από τα αριστερά, εκ νέου απόκρουση του Ματαντά σε κόρνερ. Δεν το δίνει ο Μακέλι.

23:48

89': Δεν τον θέλει και η μπάλα τον ΠΑΟΚ. Ο Μιτρίτσα κατεβάζει την μπάλα κάνει το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Ματαντά.

23:47

88': Δεύτερη αλλαγή για τη Μαρσέιγ, ο σκόρερ Παγιέ περνά εκτός αγώνα, ο Κολάσινατς στη θέση του.

23:45

86': Ο Τσόλακ πάει να στρώσει στον Μιτρίτσα, σε θέση οφσάιντ ο Κροάτης φορ.

23:42

83': Τραγικό λάθος του Ροντζιέ, στρώνεται η μπάλα στον Τσόλακ ο οποίος είναι σε θέση τετ-α-τετ με τον Μανταντά, αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ. Πραγματικά μπορούσε να γίνει το 1-1 εδώ.

23:42

83': Σέντρα σουτ του Κούρτιτς, στην αγκαλιά του Μανταντά.

23:40

Η Φέγενορντ έχει κάνει το 1-3 στην Πράγα και ουσιαστικά αγκαλιάζει την πρόκριση.

23:39

80': Ο Παγιέ εκτελεί το κόρνερ ο Γκεντουζί δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, διώχνει ο Τσόλακ.

23:39

80': Κόρνερ για τη Μαρσέιγ το παραχωρεί ο Κρέσπο.

23:37

78': Ο Μιτρίτσα εκτελεί το κόρνερ απευθείας άουτ η μπάλα.

23:36

77': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου, ο Σβαμπ αντί του Ζίβκοβιτς και ο Μουργκ αντί του Μπίσεσβαρ.

23:36

77': Ο Μπίσεσβαρ για τον Μιτρίτσα, ο Κροάτης στην περιοχή, η μπάλα περνά κόρνερ.

23:35

76': Ο Ουντέρ δοκιμάζει το πόδι του, εντελώς άστοχο το σουτ του.

23:34

75': Ο Παγιέ στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:34

75': Ο Χαρίντ για τον Παγιέ που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει, ο Πασχαλάκης πάει να την προλάβει, αλλά καταλήγει κόρνερ.

23:31

72': Πρώτη αλλαγή για τη Μαρσέιγ, ο Ουντέρ στη θέση του Μπακαμπού.

23:30

Αποχωρεί καταχειροκροτούμενος ο Βιεϊρίνια με το αμαξίδιο, πρόβλημα στον αστράγαλο για τον Πορτογάλο μπακ.

23:29

70': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα από την απόκρουση στρώνεται στον Ζίβκοβιτς που σουτάρει, διώχνει ο Μανταντά δύσκολα, η μπάλα ξανά στον Μπίσεσβαρ που σεντράρει, ο πορτιέρο της Μαρσέιγ την μπλοκάρει.

23:28

69': Γύρισμα του Λύρατζη και έχουμε κόρνερ.

23:27

68': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Γκεντουζί.

23:27

68': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σίντκλεϊ στη θέση του τραυματία Βιεϊρίνια και ο Τσόλακ στη θέση του Άκπομ.

23:26

67': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Αουγκούστο.

23:25

Πρόβλημα με τον Βιεϊρίνια που κουτσαίνει και ζητά αλλαγή. Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου, προσωρινά με 10 ο ΠΑΟΚ. Ζητά αλλαγή ο Βιεϊρίνια.

23:24

65': Ο Μπίσεσβαρ στον χώρο του κέντρου παίζει ωραία με τον Μιτρίτσα εκείνος ξεκινά το ανέβασμα προς την περιοχή πατά σε αυτή, πέφτει κάτω ζητώντας πέναλτι, σωστά δεν δίνεται κάτι ο Ρονζιέ κόβει καθαρά την μπάλα.

23:21

Ενώ κερδίζουν μπάλες οι παίκτες του Λουτσέσκου αδυνατούν να φτάσουν στην περιοχή αλλά κυρίως να παράξουν φάσεις. Η Μαρσέιγ κρατά εύκολα το 0-1 απειλώντας και με το 0-2.

23:18

59': Ο Παγιέ κάνει την κάθετη στον Γκεγκέ και εκείνος από τα αριστερά πασάρει στον Μπακαμπού, ο Ίνγκανσον προλαβαίνει τελευταία στιγμή γλιτώνοντας το 0-2.

23:18

Η Φέγενορντ προηγείται με 2-1 της Σλάβια στην Πράγα.

23:17

58': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μιτρίτσα περνά στο ματς αντί του Τσιγγάρα.

23:16

57': Μακρινό ξαφνικό σουτ του Βιεϊρίνια που θέλει να ξεγελάσει τον Μανταντά, η μπάλα άουτ. Αρκετά φιλόδοξο αυτό που επιχείρησε ο αρχηγός του ΠΑΟΚ.

23:15

Πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο δείχνει επηρεασμένος από το 0-1 ο ΠΑΟΚ που αν θέλει να έχει ελπίδες χρειάζεται ένα γρήγορο γκολ.

23:09

50': Κάθετη του Παγιέ για τον Μπακαμπού σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός της Μαρσέιγ, σωστή υπόδειξη.

23:07

48': Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ. Από βολέ του Μανταντά, ο Μπακαμπού από τα δεξιά κάνει ωραίο σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

23:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες.

22:50

Η Μαρσέιγ προηγείται με 1-0 από το τέρμα του Παγιέ στο 34ο λεπτό και έχει σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά. Ο ΠΑΟΚ θέλει σίγουρα 2 γκολ για παράταση και μάλλον αυτός είναι ο ρεαλιστικός στόχος των "ασπρόμαυρων" που ξεκίνησαν καλά αλλά χωρίς ανάλογη συνέχεια.

22:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα, ΠΑΟΚ - Μαρσέιγ 0-1.

22:47

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 1 θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:46

44': Ο Βιεϊρίνια κερδίζει κόρνερ, το εκτελεί ο ίδιος διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Σαλιμπά η μπάλα ξανά στον Βιεϊρίνια κεφαλιά στο πίσω δοκάρι του Ίνγκανσον, ο Κρέσπο σουτάρει πάνω στον Άκπομ, ο Μανταντά μπλοκάρει εν τέλει την μπάλα.

22:43

41': Ο Αουγκούστο βλέπει το ανέβασμα του Λύρατζη ο πλάγιος μπακ του ΠΑΟΚ πατά περιοχή κάνει το σουτ, εύκολα ο Μανταντά μπλοκάρει.

22:43

41': Κόρνερ για τη Μαρσέιγ, εκτελεί ο Παγιέ δεν αποφέρει κάτι.

22:41

39': Ο Κούρτιτς βρίσκει τον Ζίβκοβιτς που κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

22:39

37': Φάουλ σε μακρινή απόσταση για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί απευθείας ο Βιεϊρίνια, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μανταντά.