2
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports,gr.

21:28

Μεγάλο διπλό για τους Θεσσαλονικείς που φτάνουν τους 50 βαθμούς και ανεβαίνουν μόνοι στην τρίτη θέση αποκτώντας παράλληλα προβάδισμα για την έξοδο στην Ευρώπη. Στους 48 η Ένωση μαζί με τον Παναθηναϊκό.

21:28

Τέλος στο ματς, ΑΕΚ - Άρης 1-2.

21:26

Παίζουμε καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις.

21:24

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση για καθυστέρηση.

21:23

90+4': Ο Κριχόβιακ βρίσκει χώρο μέσα στην περιοχή και κάνει το σουτ όμως γλιστράει και στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία.

21:21

90+2': Ένταση μεταξύ των παικτών και από μία κίτρινη κάρτα σε Ρότα, Ματίγια και Μπερτόγλιο.

21:19

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

89’: Δύο αλλαγές για τον Άρη. Δεληζήσης αντί Καμαρά και Σούντγκρεν αντί Γκάνεα.

21:14

86': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Λιβάι Γκαρσία, απομακρύνει ο Κουέστα.

21:13

84’: Ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετική λόμπα πάσα του Καμαρά στον Μπερτόγλιο που εκτελεί στην κίνηση αλλά ο Τσιντώτας του λέει «όχι».

21:12

83’: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χατζισαφί αντικαθιστά τον Μοχαμάντι.

21:10

81': Ο Μπερτόγλιο στη θέση του Μαντσίνι.

21:07

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με το πλασέ του Μαντσίνι με το αριστερό - μέσα από την περιοχή - να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:06

77': Μάνταλος αντί Τσούμπερ.

21:02

73': Οφσάιντ ο Αραούχο, σωστό.

21:01

71': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία εκτελεί απευθείας το φάουλ αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Λε Ταλέκ δεν μπορεί να σκοράρει με το κεφάλι.

20:59

71': Κίτρινη κάρτα στον Μπεναλουάν για φάουλ στον Κριχόβιακ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

20:59

70': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Άμραμπατ, μέσα ο Τάνκοβιτς. Έξω και ο Σιμάνσκι για να μπει ο Λε Ταλέκ.

20:57

69': Απειλεί η ΑΕΚ! Σέντρα του Λιβάι Γκαρσία από τα αριστερά, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι ο Σιμάνσκι κάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

20:57

68': Κόρνερ για την Ένωση από τα δεξιά με τον Λιβάι Γκαρσία, διώχνει ο Κουέστα.

20:55

67’: Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ματέο Γκαρσία αντί Πάλμα και Ντουκουρέ αντί Ιτούρμπε.

20:52

64': Διαγώνιο σουτ Μαντσίνι από τα αριστερά της περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:48

60': Μετράει κανονικά το γκολ, 1-2 οι Θεσσαλονικείς. Ο Κριχόβιακ κάλυπτε τον σκόρερ.

20:47

Περιμένουμε το VAR...

20:47

58’: Ο Καμαρά σουτάρει από την εκτέλεση του κόρνερ, αποκρούει ο Τσιντώτας, ο Κριχόβιακ κάνει «τσαφ» και ο Σάσα με κοντινή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

20:46

58’: Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

20:45

56': Κίτρινη κάρτα στον Τσούμπερ.

20:43

53': Κυκλοφορεί τη μπάλα η ΑΕΚ...

20:39

50': Σουτ του Τσούμπερ από μακριά, αρκετά άστοχο.

20:34

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

20:18

Ματς με εξαιρετικό ρυθμό και τελικές εκατέρωθεν στο ΟΑΚΑ. Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν στο σκορ στο 20΄με τον Πάλμα όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ρότα στο 28'.

20:17

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - Άρης 1-1.

20:15

45+1': Ωραίο σουτ Σιμάνσκι με το αριστερό έξω από την περιοχή και δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:14

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:10

41': Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ.

20:09

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά, με τον ρυθμό να είναι εξαιρετικός και τις δύο ομάδες να φτάνουν με πολύ ευκολία στα αντίπαλα καρέ.

20:04

35' Σουτ του Άμραμπατ μέσα από την περιοχή και δεξιά, διώχνει με γροθιές στην κλειστή του γωνία ο Κουέστα.

20:02

30': Ο Τζαβέλλας έχει ενοχλήσεις, προς το παρόν συνεχίζει κανονικά.

19:59

Ο Ρότα πιάνει ένα απίστευτο δεξί σουτ από απόσταση, η μπάλα παίρνει ύψος και καταλήγει στο απέναντι «παραθυράκι» του Κουέστα. Φοβερό τέρμα από τον δεξιό μπακ της Ένωσης, 1-1.

19:58

28': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:57

27': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Άμραμπατ, στα χέρια του Κουέστα η μπάλα.

19:55

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:51

Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, έξοδος του... Μεσολογγίου από τον Τσιντώτα και ο Πάλμα από κοντά με το κεφάλι σκοράρει για το 0-1.

19:51

20’: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:49

19': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ματίγια εκτελεί απευθείας ένα φάουλ περίπου από την αριστερή γωνία της περιοχής αλλά ο Τσιντώτας απογειώνεται και με το ανάποδο χέρι παραχωρεί κόρνερ.

19:45

16': Από την εκτέλεση του κόρνερ, οι Θεσσαλονικείς δεν μπορούν να διώξουν μακριά, η μπάλα φτάνει στον Αραούχο στο ύψος της περιοχής, σουτ του Αργεντινού επιθετικού, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:44

15': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά με τον Άμραμπατ.

19:43

12': Δυνατό σουτ του Μοχαμάντι εκτός περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα.

19:41

11': Φάση για τους φιλοξενούμενους! Ο Καμαρά - από οριακή θέση - φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ αλλά πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:38

8’: Φαλτσαριστό σουτ του Μαντσίνι απέξω δεξιά, πέφτει και διώχνει ο Τσιντώτας.

19:36

Πάνω - κάτω η μπάλα στο ξεκίνημα του ματς.

19:34

5': Ο Άμραμπατ στην εκτέλεση του κόρνερ, που όμως δεν αποφέρει κάτι.

19:34

4': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ συγκλίνει και σουτάρει από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, αποκρούει σε κόρνερ ο Κουέστα.

19:33

3': Εκτελείται το κόρνερ, κάνει έξοδο ο Τσιντώτας και διώχνει με τη γροθιά.

19:32

3': Επικίνδυνο γύρισμα του Μπεναλουάν από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

19:32

2': Κίτρινη κάρτα στον Κριχόβιακ για φάουλ από πίσω στον Μαντσίνι.

19:30

1': Έναρξη αγώνα.

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Απρόοπτο της τελευταίας στιγμής προέκυψε στην ΑΕΚ! Ο Στάνκοβιτς ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό, εγκατέλειψε την προθέρμανση και πήγε στα αποδυτήρια. Έτσι τη θέση του κάτω από τα «κιτρινόμαυρα» γκολπόστ θα πάρει ο Τσιντώτας ενώ στην αποστολή μπήκε ο νεαρός Γκίνης.

19:20

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής περιόδου, η ΑΕΚ επικράτησε με 2-1.

19:18

Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» ενώ οι «κίτρινοι» έχασαν έδαφος μένοντας στο 0-0 υποδεχόμενοι τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:16

Η Ένωση βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης έχοντας το +1 σε σχέση με τους 5ους Θεσσαλονικείς.

19:13

Πολύ σημαντικός ο αγώνας και για τις δύο ομάδες οι οποίες παραμένουν χωρίς νίκη στο μίνι πρωτάθλημα και κοντράρονται με… θέα το εισιτήριο για το Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

19:09

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Άρη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Τσιντώτας, Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Σιμάνσκι, Κριχόβιακ, Λιβάι Γκαρσία, Τσούμπερ, Άμραμπατ, Αραούχο.
Αναπ: Γκίνης, Μισελέν, Μήτογλου, Χατζισαφί, Λε Ταλέκ, Φράνσον, Μάνταλος, Σάκχοφ, Τάνκοβιτς.