3
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχει από το a-sports.gr.

21:23

Για δεύτερη φορά φέτος, ο Ιωνικός κερδίζει με 2-3 τον Αστέρα Τρίπολης, φτάνει τους 33 βαθμούς και «αγκαλιάζει» την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα 1. Μένουν στους 39 και στην όγδοη θέση οι Αρκάδες.

21:22

Τέλος στο ματς.

21:22

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες για καθυστέρηση.

21:20

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για διαμαρτυρία.

21:19

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

88': Κλείνει τις αλλαγές του ο Δημήτρης Σπανός για λογαριασμό του Ιωνικού. Εκτός γηπέδου ο Ρομαό, για να μπει ο Τσιριγώτης.

21:16

Γύρισμα του Ρούμπεν Γκαρθία από τα δεξιά, ο Μπαράλες στρώνει στον Μουνάφο που με πλασέ στην κίνηση μειώνει σε 2-3.

21:16

87’: ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:12

83': Μαρκάρισμα του Χουτεσιώτη στον Κρέσπι μέσα στην περιοχή. Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι, αλλά δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

21:11

82’: Αλλαγή για τον Ιωνικό. Γκοτσούλιας αντί Άοσμαν και Καμπράλ αντί Μάντζη.

21:09

81': Κίτρινη κάρτα στον Τιλίκα.

21:08

79’: Πέμπτη αλλαγή για τους Αρκάδες, με τον Βαλιέντε να αφήνει τη θέση του στον Ιγκλέσιας.

21:06

77’: Σέντρα του Σίτο από τα αριστερά, καρφωτή κεφαλιά του Τιλίκα από το ύψος της μικρής περιοχής, λίγο έξω. Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης.

21:02

73’: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άοσμαν από μακρινή απόσταση, ψηλά άουτ.

20:56

68': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, περνά χωρίς ουσία.

20:53

Υπάρχουν στιγμές στο παιχνίδι που η άμυνα των Αρκάδων πελαγοδρομεί...

20:50

62’: Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Κιάκος αντικαθιστά τον Ντάλσιο.

20:48

60’: Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνουν Σόνι και Μπενίτο, μπαίνουν Σίτο και Μπαράλες αντίστοιχα.

20:45

56': Σουτ του Άλβαρες απέξω, πολύ άστοχο.

20:41

Ο Άλβαρες «πουλάει» τη μπάλα έξω από την περιοχή του Αστέρα Τρίπολης, ο Τουράμ επωφελείται, πασάρει στον Μάντζη που φάτσα με τον Τσιφτσή δεν αστοχεί για το 1-3.

20:41

52’: ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

20:35

46’: Σέντρα στο β’ ημίχρονο.

20:35

Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μουνάφο στη θέση του Σανταφέ και ο Κρέσπι σε αυτή του Ριέρα.

20:34

Τουράμ αντί Λένις, η πρώτη αλλαγή του Ιωνικού.

20:19

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με τον Ριέρα στο 5’ αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με τέρματα των Τσιγκρίνσκι στο 29’ και Μάντζη στο 41’.

20:18

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - Ιωνικός 1-2.

20:15

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:13

Δεν υπάρχει κάτι το επιλήψιμο, μετράει κανονικά το γκολ.

20:12

Ελέγχεται στο VAR η φάση…

20:12

Ο Άοσμαν γεμίζει με φάουλ από τα αριστερά, ο Σάντσες κάνει την κεφαλιά πάσα για τον Μάντζη που με κοντινή προβολή σκοράρει για το 1-2.

20:12

41’: ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

20:06

36’: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Από το κόρνερ, ο Μπενίτο παίρνει την κεφαλιά, λίγο δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Χουτεσιώτη η μπάλα.

20:06

35’: Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά με τον Σόνι.

20:01

Τρομερή σκηνή, με τον Ρομαό να ανοίγει μία χαρτοπετσέτα, να βγάζει από μέσα ένα κομμάτι φαγητό και να το τρώει. Και όλα αυτά λόγω του Ραμαζανιού...

20:01

Ο Άοσμαν στην εκτέλεση του κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Μύγα, δεύτερη του Τσιγκρίνσκι στο πίσω δοκάρι και ισοφαρίζει σε 1-1.

19:59

29': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

19:58

29': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά

19:56

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά και με εξαίρεση το γκολ του Ριέρα δεν έχουμε δει κάτι αξιόλογο στο ματς.

19:50

20': Το εκτελεί με σέντρα ο Τιλίκα, όμως κανείς συμπαίκτης του δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά.

19:50

19’: Φάουλ στη δεξιά γωνία της περιοχής του Ιωνικού κερδίζει ο Σόνι από τον Βαλεριάνο.

19:47

17': Εκτελεί το κόρνερ ο Άοσμαν, στο πρώτο δοκάρι ο Ντάλσιο κάνει τη γυριστή κεφαλιά αλλά αστοχεί.

19:47

17': Κόρνερ για τους Νικαιώτες από τα δεξιά.

19:46

16': Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπεν Γκαρθία.

19:43

13': Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Σανταφέ.

19:41

Και φίλοι του Ιωνικού στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Έχουν πάρει θέση στο πέταλο των φιλοξενούμενων.

19:37

7': Φάουλ - γέμισμα του Άοσμαν από τα αριστερά και κοντά στην πλάγια γραμμή, κατευθείαν στην αγκαλιά του Τσιφτσή.

19:35

Ο Ριέρα φεύγει στην κόντρα από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και με εξαιρετικό πλασέ νικάει τον Χουτεσιώτη γράφοντας το 1-0.

19:35

5': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:34

4’: Σέντρα του Ριέρα από τα αριστερά, ο Μπενίτο παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:33

2’: Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ιωνικό. Ο Άοσμαν το εκτελεί, αλλά η μπάλα απομακρύνεται από τους γηπεδούχους.

19:31

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

19:29

Θερμός εναγκαλισμός ανάμεσα στον Μίλαν Ράσταβατς και τον Δημήτρη Σπανό.

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:27

Στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, οι «κυανόλευκοι» είχαν πάρει μεγάλη νίκη με σκορ 2-3.

19:23

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού από την άλλη, είναι ενδέκατη έχοντας 30 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική έμεινε στο 2-2 με τον Βόλο στη Νεάπολη.

19:17

Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 8η θέση της κατάταξης με 39 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία κόντρα στον Ατρόμητο.

19:13

Το ματς στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε συντροφιά την εξέλιξη του ματς Αστέρας Τρίπολης - Ιωνικός, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1.

Τσιφτσής, Ρούμπεν Γκαρθία, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Άλβαρες, Βαλιέντε, Σανταφέ, Σόνι, Ριέρα, Τιλίκα, Μπενίτο.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Κρέσπι, Σίτο, Καρμόνα, Ατιένθα, Μπαράλες, Κανελλόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας.