1
20:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:57

Μεγάλη νίκη, αλλά και με άγχος για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον ΠΑΟΚ με 2-1, φτάνει τους 47 βαθμούς, πιάνει τον Άρη και περιμένει ήττα της ΑΕΚ από τον Ολυμπιακό για να είναι 3ος. Πρώτη ήττα για τον ΠΑΟΚ μετά τις 5 Δεκεμβρίου (3-2 από τον Ιωνικό), μένει στους 59 πόντους ο "Δικέφαλος του Βορρά". Αϊτόρ στο 34' το 1-0, ο Χουάνκαρ στο 65' το 2-0 και ο Ζίβκοβιτς στο 70' το τελικό 2-1.

20:56

Λήξη του ντέρμπι, Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 2-1.

20:54

90+4': Κίτρινη στον Αλεξανδρόπουλο για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ.

20:53

90+3': Ο Βιτάλ πλασαριστά το κόρνερ με τον Χουάνκαρ, ο Μπίσεσβαρ κερδίζει την μπάλα.

20:53

90+3': Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Παλάσιος από τα δεξιά κάνει τη σέντρα προς τον Βιτάλ, ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

20:52

90+2': Πρώτη κίτρινη στο ματς, τη βλέπει ο Ίνγκανσον για μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο.

20:51

90+1': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

20:50

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, άλλα 5 θα παιχτούν.

20:49

Έχει εγκατασταθεί στα καρέ του Παναθηναϊκού ο ΠΑΟΚ ψάχνοντας το 2-2. Είναι καλύτεροι στα τελευταία λεπτά οι "ασπρόμαυροι"...

20:47

87': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης αντί του Αϊτόρ και ο Βιτάλ αντί του Γκατσίνοβιτς.

20:46

86': Ο Μπίσεσβαρ στο νέο κόρνερ, ο Κούρτιτς δεν μπορεί να απειλήσει...

20:46

86': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το κόρνερ, δυνατό σουτ του Λέο Ζαμπά, η μπάλα βρίσκει τον Αϊτόρ και περνά ξανά κόρνερ.

20:45

Και τελικά έχουμε κόρνερ, σωστή απόφαση.

20:45

Ο Πελίτο έχει δείξει κόρνερ, η φάση τσεκάρεται από το VAR. Υπάρχει μεν χέρι, αλλά η μπάλα πάει σε αυτό.

20:44

84': Γύρισμα του Ζίβκοβιτς εντός περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Χουάνκαρ και ζητούν πέναλτι οι του ΠΑΟΚ.

20:40

80': Διπλή αλλαγή για τον Λουτσέσκου που ολοκληρώνει με αυτές. Ο Σίντκλεϊ αντί του Βιεϊρίνια και ο Τσόλακ αντί του Άκπομ.

20:39

79': Μακρινό άστοχο σουτ του Σβαμπ...

20:39

79': Σέντρα του Άκπομ από τα δεξιά, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

20:37

77': Πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού, ο Σάρλια περνά στο ματς αντί του Ιωαννίδη. Με τρία στόπερ ο ΠΑΟ (Βέλεθ, Σένκεφελντ, Σάρλια) και στην κορυφή της επίθεσης ο Παλάσιος.

20:35

75': Ο Ζαμπά από τα αριστερά πατά περιοχή, ο Βέλεθ προλαβαίνει τον Μπίσεσβαρ πριν γίνει επικίνδυνος και διώχνει την μπάλα.

20:34

74': Πάσα του Ζαμπά στον Άκπομ, έγκαιρα βγαίνει ο Μπρινιόλι και μπλοκάρει την μπάλα.

20:33

Μετρά τελικά το γκολ. Είναι δύσκολη φάση, αλλά φαίνεται έστω και λίγο να τη βρίσκει ο Άκπομ.

20:32

Τσεκάρεται η φάση από το VAR.

20:31

Ο Κούρτιτς από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, η μπάλα φτάνει στον Ζίβκοβιτς, και ενώ τη βρίσκει λίγο ο Άκπομ που είναι εκτεθειμένος, ο Σέρβος από κοντά τη στέλνει στα δίχτυα του Μπρινιόλι, 2-1.

20:30

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:29

69': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Αϊτόρ, διώχνει ο Βαρέλα την μπάλα.

20:27

Από τις 8 Αυγούστου 2018 είχε να σκοράρει ο Χουάνκαρ όταν ακόμα αγωνιζόταν στη Μάλαγα.

20:26

Δεύτερο τέρμα για τους "πράσινους", εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ από τα δεξιά, ο Ίνγκανσον διώχνει με το κεφάλι, η μπάλα φτάνει στον Χουάνκαρ που πιάνει ωραίο σουτ και τη στέλνει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Πασχαλάκη. Πολύ ωραίο τέρμα του Ισπανού μπακ, πρώτο του με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

20:25

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:24

Επιστρέφει ο μέσος των "πράσινων".

20:24

Για λίγο με 10 ο ΠΑΟ καθώς έχει ματώσει στο γόνατο ο Αλεξανδρόπουλος.

20:23

63': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σβαμπ αντί Τσιγγάρα, Μπίσεσβαρ αντί Ελ Καντουρί και Τέιλορ αντί Σάστρε.

20:22

62': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ εκτελεί ο Ζίβκοβιτς σε θέση οφσάιντ ο Βαρέλα.

20:21

61': Ο Ζίβκοβιτς από τα δεξιά ντριμπλάρει τον Χουάνκαρ, σέντρα με στόχο τον Άκπομ, ο Μπρινιόλι έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

20:17

57': Κάθετη του Κώτσιρα στον Γκατσίνοβιτς, πάσα στον Ιωαννίδη ο οποίος θέλει να μπει στη φάση, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

20:16

56': Ωραία ενέργεια του Τσιγγάρα αποφεύγει Παλάσιος, Πέρεθ, δεν μπορεί όμως να πασάρει στον Ζίβκοβιτς, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

20:14

54': Σέντρα του Παλάσιος από τα δεξιά, ντρίμπλες του Αϊτόρ στον κλειστό χώρο και πάσα στον Χουάνκαρ ο οποίος πατά περιοχή κάνει ψηλοκρεμαστή σέντρα η μπάλα πάει προς το τέρμα αλλά τελικά καταλήγει άουτ παρότι ο Πασχαλάκης ήλεγχε την πορεία της.

20:12

Στο έδαφος ο Αλεξανδρόπουλος. Όλα καλά συνεχίζει ο παίκτης του Παναθηναϊκού.

20:12

52': Κίνηση του Άκπομ από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Ελ Καντουρί φάτσα με το 1-1 καταφέρνει να αστοχήσει στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

20:11

51': Κάθετη του Χουάνκαρ στον Αλεξανδρόπουλο σε θέση οφσάιντ ο νεαρός χαφ.

20:09

49': Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται και με τα πολλά φτάνει στον Τσιγγάρα ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με πλασέ τη στέλνει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι.

20:08

48': Ωραία προσπάθεια με τον Ελ Καντουρί και πάσα στον Κούρτιτς, δυνατό σουτ του Σλοβένου δύσκολα σε κόρνερ ο Μπρινιόλι.

20:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.