0
18:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:55

Άρης και ΠΑΣ Γιάννινα «κολλούν» στο 0-0 και παραμένουν χωρίς νίκη στα πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1.

18:55

Τέλος στο ματς.

18:54

90+3’: Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Μορέιρα αντί Περέα.

18:52

90+1': Σουτ Ντουκουρέ απέξω, μπλοκάρει σταθερά ο Λοντίγκιν.

18:52

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:50

89': Εκτελείται το κόρνερ, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κάργα, άουτ.

18:49

89': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά.

18:46

85’: Ο Καμαρά «σπάει» για τον Μαντσίνι, που κάνει το πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ. Νέα καλή στιγμή εδώ για τους γηπεδούχους.

18:45

84’: Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Έξω ο Σνάιντερ για να μπει ο Λιάσος.

18:44

83': Ευκαιρία για τον Άρη! Φάουλ - γέμισμα του Μαντσίνι από τα αριστερά, ο Καμαρά παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

18:42

82': Ο Ματίγια σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, σε ετοιμότητα ο Λοντίγκιν.

18:42

81': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, διώχνει με το κεφάλι ο Κάργας.

18:41

80’: Πέμπτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Σούντγκρεν αντικαθιστά τον Εμπακατά.

18:38

78': Πιέζει για το γκολ ο Άρης...

18:37

75’: Κίτρινη κάρτα στον Λοντίγκιν για καθυστέρηση.

18:36

74’: Ευκαιρία για τον Άρη! Πλασαριστά το κόρνερ, σέντρα του Γκάνεα, ο Καμαρά στην κεφαλιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:35

74': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα αριστερά.

18:34

73’: Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Παντελάκης παίρνει τη θέση του Ντομίνγκεθ.

18:33

71’: Εκτελεί χαμηλά το φάουλ ο Ματίγια και κερδίζει ένα κόρνερ που όμως δεν αποφέρει κάτι.

18:32

70’: Φάουλ για τον Άρη στη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά.

18:27

66': Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ.

18:26

65’: Σουτ Μαντσίνι, σε δεύτερο χρόνο, με το αριστερό από το πέναλτι, άουτ.

18:24

63': «Χλιαρό» σουτ του Μπερτόγλιο έξω από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει εύκολα ο Λοντίγκιν.

18:23

63': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, περνά χωρίς ουσία.

18:19

57': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι.

18:18

56’: Τέταρτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπερτόγλιο αντικαθιστά τον Μπεναλουάν. Γίνεται 4-4-2 πλέον το σύστημα των γηπεδούχων...

18:17

56’: Μακρινό σουτ του Γκάνεα, τρία μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:14

53': Κίτρινη κάρτα στον Μπεναλουάν.

18:13

51’: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Ο Γκάνεα σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά της αριστερής κάθετης δοκού του Λοντίγκιν και να καταλήγει άουτ.

18:11

49': Τρανζίσιον των Ηπειρωτών, ο Περέα αποφεύγει τον Μπράμπετς και κάνει την παράλληλη όμως ο Σνάιντερ δεν μπορεί να βρει τη μπάλα και να της δώσει πορεία προς την εστία.

18:08

47': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπράμπετς πάνω στο κολλημένο χέρι του Σάλιακα και στη συνέχεια η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα διώχνει.

18:06

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:06

Τρεις αλλαγές κάνει ο Χέρμαν Μπούργος για λογαριασμό του Άρη. Ντουκουρέ αντί Σάσα, Μαντσίνι αντί Εντιαγέ και Ματέο Γκαρσία αντί Ιτούρμπε.

17:50

Άρης και ΠΑΣ Γιάννινα πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Κακό ματς, χωρίς να έχει συμβεί τίποτα το ουσιαστικό.

17:49

Φινάλε στο πρώτο μέρος, χωρίς καθυστερήσεις...

17:49

45’: Νεύρα ανάμεσα σε Ιτούρμπε και Ντομίνγκεθ. Συστάσεις από τον Διαμαντόπουλο…

17:41

39': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Ιτούρμπε, απευθείας στα χέρια του Λοντίγκιν πηγαίνει η μπάλα.

17:35

32’: Από τα αριστερά ο Ποζνάνσκι «κόβει» τη μπάλα για τον Σνάιντερ που κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι όμως στέλνει τη μπάλα αρκετά μέτρα πάνω από την εστία.

17:33

31’: Οφσάιντ ο Περέα, σωστή υπόδειξη.

17:28

25': Χωρίς ρυθμό και τη μεγάλη φάση το ματς...

17:22

18’: Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Μπεναλουάν στον Καραχάλιο.

17:21

17’: Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Σάσα να σουτάρει από μακριά και τον Λοντίγκιν να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

17:18

16': Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, μαζεύει εύκολα ο Κουέστα.

17:14

12’: Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο.

17:12

10': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ιτούρμπε, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:11

9': Φάουλ για τον Άρη περίπου 10 μέτρα έξω από την περιοχή και στην ευθεία με την εστία του Λοντίγκιν.

17:06

Σετ παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο.

17:05

Με σύστημα 3-4-3 παίζει ο Άρης...

17:03

Έχει αρκετό κόσμο το γήπεδο. Στις εξέδρες, μάλιστα, βρίσκονται και φίλοι του ΠΑΣ Γιάννινα.

17:03

16:57

Το διαιτητικό τιμ και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:52

Κακός «δαίμονας» του Άρη είναι φέτος ο ΠΑΣ Γιάννινα καθώς τον κέρδισε δις στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Στον πρώτο γύρο οι Ηπειρώτες τον… ταπείνωσαν με 0-5 μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ενώ στον δεύτερο τον κέρδισαν με 2-0 εντός έδρας.

16:48

Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά από την άλλη, είναι έκτη με 41 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική έφερε 1-1 με τον Ολυμπιακό στους «Ζωσιμάδες».

16:39

Οι «κίτρινοι» βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην τέταρτη θέση της κατάταξης έχοντας 46 βαθμούς, έναν λιγότερο από την τρίτη ΑΕΚ, και προέρχονται από εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον Παναθηναϊκό.

16:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.