2
17:56

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

17:55

Ο ΟΦΗ φτάνει στην πρώτη του νίκη στα πλέι άουτ απέναντι στη Λαμία με 2-1 στο "Αθανάσιος Διάκος". Στάικος στο 29' το 0-1, Λούκας στο 51' το 1-1 για τη Λαμία και ο Φελίπε με πέναλτι στο 76' το τελικό 1-2. Στους 40 πόντους οι Κρητικοί, παραμένουν στους 21 οι Φθιώτες.

17:54

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - ΟΦΗ 1-2.

17:53

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο για διαμαρτυρία ζητώντας φάουλ στον Λούκας.

17:51

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, ο Τζανδάρης πασάρει στον Αραμπούλι που πλασάρει μέσα από την περιοχή και ο Σωτηρίου διώχνει την μπάλα.

17:49

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:49

90': Ο Ταϊρόν εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Σωτηρίου, η μπάλα στον Σαραμαντά που κάνει το γέμισμα, ο πορτιέρο του ΟΦΗ μπλοκάρει.

17:49

90': Ο Σιμόν αποφεύγει τον Ουές, η μπάλα στον Αραμπούλι ο οποίος κερδίζει κόρνερ.

17:48

89': Ο Ρόμανιτς κερδίζει τις κόντρες και πάει να βρει με κάθετη τον Μανούσο, βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα ο Σωτηρίου.

17:45

86': Ο Ρόμανιτς από τον άξονα κάνει το σουτ, ο Σωτηρίου μπλοκάρει την μπάλα.

17:44

85': Βαθιά μπαλιά του Φελίπε από τα αριστερά με στόχο τον Τοράλ, άουτ.

17:44

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας, ψάχνει το 2-2 η Λαμία και ο ΟΦΗ να κρατήσει το υπέρ του 1-2.

17:42

83': Ο Λάμπρου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά με πολύ δύναμη, η μπάλα πλάγιο.

17:41

82': Σουτ του Λάμπρου για τον ΟΦΗ, ο Αντέτζο παραχωρεί κόρνερ.

17:41

82': Κίτρινη στον Μαρινάκη για μαρκάρισμα στον Ταϊρόν.

17:40

81': Ο Σιμόν από τα δεξιά κάνει βαθιά μπαλιά, ο Μανούσος δεν μπορεί να προλάβει την μπάλα στο πρώτο δοκάρι.

17:39

80': Μανούσος αντί Μπεχαράνο, τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία.

17:38

79': Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά εκτελεί ο Μπεχαράνο. ο Ταϊρόν από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Πασαλίδης διώχνει σε πλάγιο.

17:37

Κίνηση για να κρατήσει το υπέρ του 1-2, κάνει ο τεχνικός του ΟΦΗ. Με τρεις στόπερ πλέον οι Κρητικοί.

17:36

77': Ακόμα μία αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπουζούκης περνά εκτός αγώνα και στη θέση του μπαίνει ο Διαμαντής.

17:36

Ο Φελίπε εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Σαράνοφ, ο Σέρβος πέφτει στην αριστερή και 1-2.

17:35

76': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:35

Και τελικά έχουμε πέναλτι...

17:34

Η φάση ήδη ελέγχεται και από το VAR.

17:33

74': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Ο Μπουζούκης εκτελεί φάουλ για τους Κρητικούς, κεφαλιά του Λάμπρου και χέρι του Αντέτζο.

17:30

71': Ο Τζανδάρης αντί του Καραμάνου στην τρίτη αλλαγή της Λαμίας.

17:29

70': Γύρισμα του Σαραμαντά από τα αριστερά στον Ρόμανιτς, ο οποίος παρότι σε ευνοϊκή θέση αστοχεί...

17:29

69': Ο Μπουζούκης από τα δεξιά, πάσα στον Τοράλ, γέμισμα του Ισπανού, δεν προλαβαίνει την μπάλα ο Λάμπρου.

17:27

68': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για τράβηγμα φανέλας του Μπουζούκη.

17:25

66': Εκτελεί ο Ταϊρόν το φάουλ από τα αριστερά, κεφαλιά γύρισμα του Μπεχαράνο στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

17:25

66': Αλλαγή και για τη Λαμία, ο Αραμπούλι στη θέση του Μπανγκουρά.

17:24

65': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Λάμπρου αντί του Τσιλιανίδη και ο Τοράλ αντί του Στάικου.

17:24

65': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για μαρκάρισμα στον Ρόμανιτς.

17:23

64': Πάσα του Φελίπε, λάθος του Αντέτζο, ο Νέιρα βγαίνει απέναντι από τον Σαράνοφ, ο πορτιέρο της Λαμίας διώχνει σωτήρια με τα πόδια.

17:22

63': Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά, εκτελεί ο Μπεχαράνο, κεφαλιά του Λούκας, η μπάλα από την απομάκρυνση του Βούρου, φτάνει ξανά στον Βραζιλιάνο αμυντικό, άστοχο όμως το σουτ που επιχειρεί.

17:19

60': Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες για μαρκάρισμα στον Μπουζούκη.

17:19

60': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ουές περνά στο ματς αντί του Γιαννούλη.

17:16

57': Σε θέση οφσάιντ ο Καραμάνος...

17:12

Και για να δούμε αν θα έχουμε... επανάληψη του αγώνα της κανονικής διάρκειας, όταν και πάλι προηγήθηκε ο ΟΦΗ, όμως η Λαμία έκανε την ανατροπή...

17:11

Φέρνει το ματς στα ίσια η Λαμία. Ο Ταϊρόν από τα δεξιά εκτελεί κόρνερ, ο Μπεχαράνο δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, όμως ο Βολιβιανός δεν αφήνει τη φάση, κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Νούνιες, κεφαλιά απομάκρυνση του Πασαλίδη, η μπάλα ξανά στον Νούνιες, νέα κεφαλιά και ο Λούκας από κοντά με γυριστό σουτ κάνει το 1-1. Γκολάρα από τον κεντρικό αμυντικό της Λαμίας.

17:10

51': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!