-
2
20:16

20:15

Ο Ιωνικός επαναπαύθηκε μετά το 2-0 και ο Βόλος εκμεταλλεύθηκε τη χαλάρωση των γηπεδούχων, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στους 31 βαθμούς οι «κυανέρυθροι», στους 30 οι Νικαιώτες, αμφότεροι βρίσκονται πολύ μακριά από τη 13η Λαμία.

20:15

90'+4: Λήξη του αγώνα, 2-2.

20:14

90'+3: Ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ιωνικού, Τσιριγώτης αντί Βαλέντε. Αλλαγή στην αλλαγή από τον Σπανό.

20:11

90'+1: Σουτ του Κιάκου από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Κλέιμαν.

20:11

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:09

89': Κίτρινη στον Πλατέλλα.

20:06

85': Ο Χουτεσιώτης νικά τον Φαν Βέερτ στο τετ α τετ, χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 2-3 ο Βόλος.

20:05

84': Βαλέντε αντί Λένις, τέταρτη αλλαγή για τον Ιωνικό.

20:04

84': Σουτ του Πλατέλλα από αριστερά της περιοχής, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

20:01

80': Διαγώνιο σουτ του Τουράμ από θέση μέσα δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

19:58

77': Ροσέρο αντί Μπαρτόλο, τέταρτη αλλαγή για το Βόλο.

19:57

76': Κιάκος αντί Ντάλσιο, Τουράμ αντί Μάντζη, Πλατέλλας αντί Άοσμαν, τρεις αλλαγές για τον Ιωνικό.

19:56

75': Σουτ στην κίνηση του Ντάλσιο από καλή θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:54

73': Σουτ του αφύλακτου Άλχο από θέση έξω δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:52

Ο Φαν Βέερτ νικά από την άσπρη βούλα τον Χουτεσιώτη, που έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία, αλλά δεν βρήκε την μπάλα, 2-2.

19:51

71': ΓΚΟΛ για το ΒΟΛΟ!

19:50

69': ΠΕΝΑΛΤΙ για το ΒΟΛΟ! Ο Μύγας πέφτοντας πιάνει την μπάλα με τα χέρια εντός περιοχής υπό την πίεση του Μπαρτόλο.

19:47

Εκπληκτικό σουτ του Φερνάντες σχεδόν από το ίδιο σημείο που σούταρε προηγουμένως, δεν μπορεί ν' αντιδράσει αυτή τη φορά ο Χουτεσιώτης και 2-1.

19:46

65': ΓΚΟΛ για το ΒΟΛΟ!

19:45

64': ΔΟΚΑΡΙ για το ΒΟΛΟ! Ο Μπαρτόλο εκτελεί το κόρνερ από αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Φαν Βέερτ και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

19:44

64': Ωραίο σουτ του Φερνάντες από θέση έξω δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης.

19:39

58': Ο Ρινέρ πιάνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ που εκτελεί ο Μπαρτόλο από αριστερά, δύσκολη απόκρουση με το ένα χέρι από τον Χουτεσιώτη.

19:36

56': Ο Άοσμαν εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Μάντζης την κεφαλιά, ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

19:35

55': Δύο αλλαγές για το Βόλο, Μεταξάς αντί Νίνη και Ρεγκατέν αντί Πουρίτα.

19:33

Ο Άοσμαν την πάσα από αριστερά της περιοχής στον Μάντζη, που με ωραίο πλασέ από το ύψος του πέναλτι σκοράρει ξανά για το 2-0.

19:32

52': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

19:30

49': Δυνατό σουτ του Μπαριέντος από θέση έξω αριστερά, στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη η μπάλα.

19:29

48': Σουτ του Ντάλσιο εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

19:27

46': Κίτρινη στον Μύγα.

19:26

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:08

Ανώτερος ο Ιωνικός και προηγείται δίκαια. Στο μεταξύ, για τον τραυματισμό του Ρομέρο προκύπτει ότι του είχε γυρίσει η γλώσσα, αλλά ήταν ευτυχώς άμεση η επέμβαση των γιατρών.

19:08

45'+8: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

19:07

45'+7: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίνη, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

19:05

45'+4: Κίτρινη στον Νίνη.

19:03

45'+2: Ευκαιρία για τους Βολιώτες, ο Πουρίτα πάει να εκμεταλλευθεί ένα κακό διώξιμο του Χουτεσιώτη και σουτάρει από μακριά, για να φύγει ελάχιστα άουτ η μπάλα.

19:01

45': Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:58

43': Κεφαλιά του Μύγα μετά από φάουλ που εκτελεί ο Άοσμαν από αριστερά, αποκρούει στη δεξιά του γωνία ο Κλέιμαν.

18:53

38': Σουτ του Λένις από πλάγια δεξιά, διώχνει ο Κλέιμαν.