0
19:08

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:08

Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς γκολ. Φτάνουν τους 39 βαθμούς και υποχωρούν στην όγδοη θέση οι Αρκάδες ενώ οι φιλοξενούμενοι πηγαίνουν στους 27 και απομακρύνονται κι άλλο από την προτελευταία θέση που οδηγεί στα μπαράζ για την παραμονή.

19:03

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:03

90’: Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Μπαράλες να αντικαθιστά τον Βαλιέντε.

19:02

89’: Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Καρτάλης αντί Χαρίση και Ντένιτς αντί Ναμπί.

18:57

85': Ο Κανελλόπουλος κάνει φάουλ στον Αλιμπέκ και δέχεται την κίτρινη κάρτα. Στη συνέχεια ο Αλιμπέκ χτυπά εκτός φάσης τον Μπενίτο και αποβάλλεται με κόκκινη. Αψυχολόγητη ενέργεια από τον επιθετικό του Ατρόμητου που αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες.

18:56

84': Συρτή σέντρα - σουτ του Ριέρα από τα αριστερά, σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.

18:51

80’: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός γηπέδου ο Ριέρα, μέσα ο Σόνι.

18:49

77’: Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αλιμπέκ αντικαθιστά τον Μουνίθ.

18:46

74': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:42

69’: Διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Μπενίτο φάτσα με τον Γιαννιώτη πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του Ατρόμητου σώζει με το πόδι. Ο Ριέρα παίρνει το... ριμπάουντ όμως σουτάρει ψηλά…

18:38

65’: Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Τιλίκα αντί Κρέσπι, Ρούμπεν Γκαρθία αντί Καρμόνα και Κανελλόπουλος αντί Σανταφέ.

18:31

58’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς ο Ριέρα αφύλακτος κάνει το σουτ από τα δύο μέτρα όμως ο Γιαννιώτης το βγάζει με τρομερή επέμβαση.

18:28

55’: Ο Κουλούρης βγαίνει τετ α τετ και κάνει το πλασέ όμως ο Τσιφτσής διώχνει. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο φορ του Ατρόμητου ήταν σε θέση οφσάιντ.

18:24

52': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Ο Κρέσπι εκτελεί το κόρνερ, ο Ατιένθα παίρνει την κεφαλιά όμως η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

18:23

51': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά.

18:18

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

18:16

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Στρούγγης στη θέση του Χατζηισαΐα.

18:02

Πιο κινητικοί και επικίνδυνοι οι γηπεδούχοι, είχαν τρεις καλές στιγμές έναντι μίας των Περιστεριωτών.

18:01

Φινάλε πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος ισόπαλοι στο 0-0.

18:01

43': «Γλυκιά» σέντρα του Σίτο από τα δεξιά, κεφαλιά Μπενίτο, άουτ η μπάλα.

17:57

41': Φάουλ του Κρέσπι στον Χαρίση για κάρτα, του την χαρίζει ο ρέφερι...

17:55

39': Ο Κρέσπι στο κόρνερ από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Γιαννιώτης.

17:55

39': Εκτελεί απευθείας ο Σίτο, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και φεύγει κόρνερ.

17:54

38': Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης, περίπου 7 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

17:49

33': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά με εκτελεστή τον Κρέσπι, απομακρύνει με τις γροθιές ο Γιαννιώτης.

17:46

30': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά με τον Ναμπί, δεν αποφέρει κάτι.

17:42

26': Σημαντική ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Παράλληλο γύρισμα του Κρέσπι από πλάγια θέση δεξιά εντός περιοχής, αποκρούει ενστικτωδώς ο Γιαννιώτης, στην επαναφορά ο Μπενίτο κάνει ένα «τζούφιο» σουτ από πλεονεκτική θέση και δίνει την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να διώξουν.

17:38

Είναι καλά οι δύο ποδοσφαιριστές και το ματς συνεχίζεται στο λεπτό...

17:38

22’: Σταματά το παιχνίδι ο Ευαγγέλου καθώς Ατιένθα και Χατζηισαΐας συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι και είναι πεσμένοι στο έδαφος.

17:34

18’: Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Τασιούλης που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:34

17’: Απειλεί ο Ατρόμητος! Ο Ναμπί κάνει ένα πλασαριστό σουτ από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, σπουδαία επέμβαση σε κόρνερ από τον Τσιφτσή.

17:30

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα, με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

17:26

10': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά περνά χωρίς ουσία.

17:25

10': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Μπενίτο να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, όμως ο Γιαννιώτης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

17:25

9': Ο Ριέρα δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ με το αριστερό, έξω από την περιοχή, αποκρούει δύσκολα ο Γιαννιώτης.

17:21

6': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Κουλούρης.

17:19

Στο πέταλο των φιλοξενούμενων βρίσκονται και περίπου 30 φίλοι του Ατρόμητου, που έχουν αρχίσει ήδη το τραγούδι.

17:16

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:10

Λιγοστός ο κόσμος στις εξέδρες του «Θ. Κολοκοτρώνης»...

17:09

Αραιή συννεφιά στην πρωτεύουσα του νομού Αρκαδίας, με το θερμόμετρο να δείχνει 13 βαθμούς Κελσίου.

17:08

Στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο Αστέρας Τρίπολης είχε «σαρώσει» με 6-2 τους Περιστεριώτες.

17:04

Η ομάδα του Κρις Κόλμαν στην αντίπερα όχθη, είναι δωδέκατη με 26 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική ξεπέρασε με 1-0 το εμπόδιο του Απόλλωνα Σμύρνης στο Περιστέρι.

16:59

Οι Αρκάδες, που βρίσκονται στην έβδομη θέση της κατάταξης με 38 βαθμούς, προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Βόλου.

16:57

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Τσιφτσής, Καρμόνα, Αντζουλάς, Ατιένθα, Τασουλής, Σανταφέ, Βαλιέντε, Κρέσπι, Σίτο, Ριέρα, Μπενίτο.
Αναπ: Ν. Παπαδόπουλος, Καστάνο, Ρούμπεν Γκαρθία, Κανελλόπουλος, Σόνι, Μουνάφο, Τιλίκα, Μπαράλες, Ιγκλέσιας.