1
21:29

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:28

Άλλη μία νίκη για τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ… Κερδίζει με 0-1 την ΑΕΚ και ξεφεύγει στο +12 από την Ένωση, η οποία πλέον βλέπει Άρη και Παναθηναϊκό να την πλησιάζουν απειλητικά.

21:28

Τέλος στο ματς.

21:23

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:22

90': Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Άμραμπατ, δεν αποφέρει κάτι.

21:19

87’: Γύρισμα Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά, ο Σιμάνσκι κάνει το τακουνάκι αλλά αστοχεί.

21:17

85': Μπαίνει και ο Άκπομ για τον ΠΑΟΚ στη θέση του Τσόλακ.

21:17

84’: Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ρότα αντί Μισελέν και Ανσαριφάρντ αντί Τσούμπερ.

21:11

79’: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα της Ένωσης.

21:09

77': Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον.

21:08

76’: Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Τέιλορ να αντικαθιστά τον Ζαμπά.

21:05

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, ούτε από αυτό προκύπτει κάτι.

21:04

71’: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Χατζισαφί, μέσα ο Σιμάνσκι.

21:01

69': Κίτρινη κάρτα στον Ζαμπά.

20:59

67': Μπίσεσβαρ αντί Μιτρίτσα για τον ΠΑΟΚ.

20:58

64': Το κόρνερ εκτελείται αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:56

64': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Α. Ζίβκοβιτς σπάει για τον Τσιγγάρα, σουτ από τα δεξιά της περιοχής διώχνει σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς.

20:55

60': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Τσόλακ στην κοντινή προβολή, σπουδαία επέμβαση από τον Στάνκοβιτς, ο Ζαμπά παίρνει το «ριμπάουντ» αλλά είναι εκτεθειμένος.

20:51

59': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα δεξιά.

20:48

56’: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάι Γκαρσία στη θέση του Μάνταλου, που αποδοκιμάζεται από τους φίλους της Ένωσης.

20:46

54': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:45

53': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μιτρίτσα και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

20:43

Υπήρξε και έλεγχος από το VAR για οφσάιντ αλλά η φάση ήταν καθαρή.

20:42

Υποδειγματική κάθετη του Μιτρίτσα για τον Τσόλακ, που κουβαλά τη μπάλα, βγαίνει απέναντι από τον Στάνκοβιτς και με πλασέ σκοράρει για το 0-1.

20:42

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:41

48' Καίρια επιστροφή του Μισελέν και κόψιμο του Μιτρίτσα που έφευγε στην κόντρα ολομόναχος!

20:37

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

20:20

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ.

20:19

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:19

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα.

20:18

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνο.

20:17

44': Σουτ του Κριχόβιακ με το εξωτερικό από το ύψος της περιοχής, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:16

43': Ο Ζαμπά σουτάρει από μακριά αλλά ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει.

20:09

36': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μιτρίτσα σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, πιεζόμενος από τον Μισελέν, αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

20:06

34': Φιλόδοξο μακρινό σουτ από τον Άμραμπατ, δεν αιφνιδιάζεται ο Πασχαλάκης.

20:03

31': Διαμαρτύρεται έντονα ο Λουτσέσκου και θα δει την κίτρινη κάρτα.

20:02

30': Ένα κόρνερ υπέρ του ΠΑΟΚ δόθηκε λανθασμένα οφσάιντ...

19:59

27': Ο Μισελέν κάνει την παράλληλη από τα δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

19:54

22': Οφσάιντ ο Μιτρίτσα, σωστό, δόθηκε με αρκετή καθυστέρηση.

19:52

Μπήκαμε στο 20λεπτο, με το ντέρμπι να έχει ρυθμό αλλά όχι τη μεγάλη φάση.

19:50

18': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Άμραμπατ, ήταν όντως εκτεθειμένος.

19:46

15': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Άμραμπατ, δεν αποφέρει κάτι.

19:42

10': Και οι δύο ομάδες πιέζουν ψηλά στα πρώτα λεπτά.

19:39

7': Οφσάιντ ο Άμραμπατ, σωστή υπόδειξη.

19:38

5': Μικροένταση ανάμεσα σε Τζαβέλλα και Κούρτιτς, ηρεμούν γρήγορα τα πνεύματα.

19:35

2': Εκτελεί το κόρνερ ο Μάνταλος, σουτ του Αραούχο προσκρούει στα σώματα, στην εξέλιξη της φάσης ο Τσούμπερ γεμίζει, νέο σουτ από τον Τζαβέλλα, άουτ.

19:33

1': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

19:32

19:29

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. Η Ένωση απέκτησε νωρίς αριθμητικό πλεονέκτημα, λόγω αποβολής του Τσιγγάρα, και προηγήθηκε με τον Γκαρσία στο 28’ όμως οι «ασπρόμαυροι» ισοφάρισαν με τον Κούρτιτς στο 36’.

19:18

Οι Θεσσαλονικείς στον αντίποδα είναι με τη ψυχολογία στα… ουράνια, μετά τη σπουδαία πρόκριση στα προημιτελικά του Κόνφερενς Λιγκ με δεύτερη νίκη κόντρα στη Γάνδη, και κόντρα στην Ένωση θα προσπαθήσουν να διευρύνουν το αήττητο σερί που έχουν στο ΟΑΚΑ.

19:13

Οι τρίτοι στην κατάταξη «κιτρινόμαυροι», που στην πρεμιέρα των αγώνων διαβάθμισης ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, θέλουν το τρίποντο αφενός για να διατηρηθούν σε θέση ισχύος έναντι Άρη και «τριφυλλιού» και αφετέρου για να βάλουν ένα τέλος στην κακή παράδοση που έχουν με τον ΠΑΟΚ την τελευταία τετραετία.

19:08

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ - ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Στάνκοβιτς, Μισελέν, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Κριχόβιακ, Χατζισαφί, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Μάνταλος, Αραούχο.
Αναπ: Τσιντώτας, Ρότα, Βράνιες, Σιμάνσκι, Φράνσον, Σάκχοφ, Λιβάι Γκαρσία, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς.
Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς, Ζαμπά, Μιτρίτσα, Τσόλακ.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Σάστρε, Βιεϊρίνια, Τέιλορ, Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Άκπομ.
Ρέφερι: Μπούρχαρντ (Δανίας) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Σινιοράκης (Χανίων) VAR: Σούνμπεργκ (Δανίας) AVAR: Μωϋσιάδης (Ηπείρου) 4ος: Τσέτσιλας (Γρεβενών)