3
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:54

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Ιωνικό με 3-2 απέναντι στον ΟΦΗ, φέρνει την ομάδα του Σπανού στους 29 βαθμούς, παραμένει στους 37 ο ΟΦΗ. Εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο Ιωνικού και 1-3 με τους Ρομαό (11'), Μύγα (39'), Ντάλσιο (45'), πριν το 1-3 του ΟΦΗ με τον Φελίπε στο 45+1. Ο Ντουρμισάι στο 56' το τελικό 2-3 για τον καλύτερο στο β' ημίχρονο ΟΦΗ.

16:53

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Ιωνικός 2-3.

16:53

90+4': Εκτελεί ο Νέιρα, κεφαλιά του Φαν Ντούινεν, η μπάλα άουτ. Φωνάζουν οι γηπεδούχοι ότι έχει κοντράρει σε παίκτη του Ιωνικού και ζητούν νέο κόρνερ.

16:53

90+4': Κόρνερ για τον ΟΦΗ το παραχωρεί ο Σάντσεζ.

16:49

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:49

90': Τρίτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Μάναλης στη θέση του Λένις.

16:47

88': Ο Διαμαντής με βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Φαν Ντούινεν, αυτός από τα δεξιά γυρίζει προς τον Φελίπε που κάνει την προβολή, ο Χουτεσιώτης κρατά το 2-3.

16:46

88': Γέμισμα του Γιαννούλη στην περιοχή, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

16:45

86': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε πτώση του Διαμαντή μετά από φάση διαρκείας, δεν υπάρχει κάτι σωστά συνεχίζεται το ματς.

16:42

83': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Νέιρα, διώχνει την μπάλα ο Τσιγκρίνσι, ο Νέιρα ξανά κάτοχος της, σέντρα προς τον Διαμαντή, κεφαλιά και η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

16:39

81': Πάσα του Μπαλογιάννη με στόχο τον Φαν Ντούινεν, αυτός δεν μπορεί να φτάσει πρώτος στην μπάλα και ο Χουτεσιώτης απομακρύνει...

16:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Τσιλιανίδη.

16:36

78': Μάντζης αντί Τουράμ στη δεύτερη αλλαγή του Ιωνικού.

16:34

76': Και αναγκαστική αλλαγή ο Φαν Ντούινεν στη θέση του Αλβανού επιθετικού.

16:34

Στο έδαφος ο Ντουρμισάι από την προηγούμενη μονομαχία με τον Χουτεσιώτη δεν μπορεί να συνεχίσει ο φορ του ΟΦΗ.

16:34

75': Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Μεγιάδο εντελώς αμαρκάριστος κάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά άουτ.

16:31

73': Γέμισμα του Διαμαντή, ο Ντουρμισάι πάει να πάρει την κεφαλιά, ο Χουτεσιώτης προλαβαίνει την μπάλα και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

16:30

72': Στην αντεπίθεση του Ιωνικού ο Λένις βρίσκει τον Κιάκο ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Επασί.

16:29

71': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπουζούκης διώχνει ο Τουράμ και εν συνεχεία ο Ντάλσιο.

16:27

69': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπουζούκης στη θέση του Ντε Γκουζμάν και ο Τσιλιανίδης στη θέση του Μαρινάκη.

16:27

69': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Κιάκος περνά στο ματς αντί του Άοσμαν.

16:26

68': Αντεπίθεση του ΟΦΗ και σουτ του Φελίπε, η μπάλα σταματά στον Σάντσες.

16:25

67': Εκτελεί ο Μαρινάκης, κεφαλιά του Σάντσες που απομακρύνει την μπάλα.

16:25

67': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από το διώξιμο του Ρομαό.

16:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα για μαρκάρισμα πάνω στον Κάνιας.

16:21

Είναι... άλλη ομάδα ο ΟΦΗ στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου και πλέον ψάχνει την ανατροπή. Ο Ιωνικός καλείται να ηρεμήσει αν θέλει να φύγει νικητής από το Ηράκλειο.

16:20

62': Ο Μπαλογιάννης την κοντινή πάσα στον Ντουρμισάι, ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ από τα αριστερά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Χουτεσιώτη.

16:19

61': Κάθετη του Διαμαντή για τον Ντε Γκουζμάν, ο Χουτεσιώτης βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

16:18

60': Σέντρα του Γιαννούλη με στόχο τον Ντουρμισάι, ο Βαλεριάνος διώχνει την μπάλα με το κεφάλι.

16:14

Ο Ντε Γκουζμάν εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ντουρμισάι, ο οποίος με δεξί γυριστό σουτ, μειώνει σε 2-3. Ούτε ο Κάνιας ούτε ο Χουτεσιώτης μπόρεσαν να σταματήσουν την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα.

16:14

56': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:14

56': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, το κερδίζει ο Ντουρμισάι.

16:11

53': Ο Ντε Γκουζμάν ετοιμάζεται να εκτελέσει το φάουλ από τα αριστερά, για τον ΟΦΗ, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει στον Χουτεσιώτη.

16:11

53': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για φάουλ στον Μπαλογιάννη.

16:09

Χωρίς κάτι αξιόλογο τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ψάχνει ένα γρήγορο γκολ ο ΟΦΗ...

16:04

46': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Γιαννούλης στη θέση του Σελίμοβιτς και ο Διαμαντής αντί του Λάμπρου. Χωρίς αλλαγές ο Ιωνικός.

16:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.