1
17:54

Τελικό στα Ψαχνά, 1-1

17:52

90'+2: Σουτ με το αριστερό του Σταματή από πλάγια θέση αριστερά, ο Βρονταράς εύκολα μπλοκάρει

17:50

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

17:47

Για θλάση κάνουν λόγο οι πρώτες εκτιμήσεις από το ιατρικό επιτελείο των Ψαχνών

17:46

86': Πράγματι, έξω ο Οχάντζα που δεν μπορεί να συνεχίσει, μέσα ο Ντελέκος

17:46

Πάνε για αναγκαστική αλλαγή τα Ψαχνά

17:45

Πρόβλημα για τον Οχάντζα ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο ματς

17:43

83': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Σίκιμιτς ο Μπαλντοβαλίεφ

17:42

Απειλούν και πάλι οι ''Φαίακες''

17:41

81': Δυνατό, διαγώνιο σουτ το Σουάνη, η μπάλα λίγο έξω!

17:40

Πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες, μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

17:40

Καλή στιγμή ήταν εδώ για την Κέρκυρα

17:39

78': Κεφαλιά του Καραδέμητρου μετά από σέντρα του Βλάχου, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει σταθερά

17:35

Ένα τέταρτο ακόμα στα Ψαχνά με το ματς να έχει χάσει κάπως τον ρυθμό του

17:34

74': Στην θέση του Ανδρεόπουλου ο Παρασκευαΐδης για την Κέρκυρα

17:31

71': Ο Κρητικός κάνει υπέροχη προσπάθεια, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο, ωστόσο πλασάρει άσχημα με το αριστερό

17:30

70': Αλλαγή κάνει ο Ηρακλής Ψαχνών. Έξω ο Ντάνιελ που έτρεξε πολύ και κουράστηκε, μέσα ο Οχάντζα

17:30

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο

17:26

65': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα ο Μπεριαν, έξω ο Κόντος

17:25

65': Κάρτα βλέπει ο Βενέτης για μαρκάρισμα στον Κρητικό

17:23

Για να δούμε αν έχει αντίδραση η Κέρκυρα, πάντως τα Ψαχνά είναι αυτά που πιέζουν και για δεύτερο γκολ

17:20

Ο Μπουμάλ εκτελεί εξαιρετικά το φάουλ, νικά τον Βρονταρά που μένει άγαλμα και ισοφαρίζει

17:20

60': ΓΚΟΛ τα ΨΑΧΝΑ!

17:19

Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους

17:17

57': Τα Ψαχνά απειλούν και πάλι με μακρινό σουτ αφού δεν μπορούν να πατήσουν εύκολα την αντίπαλη περιοχή. Κεραυνός του Τσιμόντζι, ο Βρονταράς με νέα μεγάλη επέμβαση κρατά το 0-1

17:16

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, η Κέρκυρα είναι εξαιρετικά στημένη πίσω

17:14

54': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Καραδέμητρος από μακρινή απόσταση, ψηλά η μπάλα

17:13

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ κερδίζουν οι γηπεδούχοι αλλά και αυτό περνά ανελμετάλλευτο

17:13

Κόρνερ για τα Ψαχνά

17:12

52': Καλό σουτ του Κρητικού έξω από την μεγάλη περιοχή, εντυπωσιακή επέμβαση του Βρονταρά

17:10

Τίποτα το ιδιαίτερο σ' αυτό το πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, η Κέρκυρα προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό και να κρατήσει το 0-1

17:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

17:05

46': Στην θέση λοιπόν του Τσούτση για τα Ψαχνά, περνά ο Σταματής

17:04

Αλλαγή θα κάνει ο Θωμάς Γράφας, τον Σταματή θα βάλει στο ματς

17:04

Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την επανεμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

16:49

Ημίχρονο στα Ψαχνά, 0-1 η Κέρκυρα

16:49

Οι ''Φαίακες'' βγάζουν αντεπίθεση με τον Σουάνη ο οποίος κουβαλά την μπάλα, φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με ωραίο πλασέ γράφει το 0-1

16:48

45'+1: ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ

16:48

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

16:47

Ένα σουτ μετά από αρκετή ώρα στο παιχνίδι

16:46

44': Ο Κόντος δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα ψηλά

16:43

Ο Θωμάς Γράφας ζητά από τον Γκεμίση να πάρει από κοντά τον Καραδέμητρο, αφού προφανώς θεωρεί πως αυτός κάνει παιχνίδι για την Κέρκυρα η οποία έχει ανεβάσει την απόδοση της

16:42

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

16:38

Τώρα σηκώθηκαν οι δύο ποδοσφαιριστές που μάλιστα τα... βρήκαν και αγκαλιάστηκαν, ωραία σκηνή

16:38

Στο έδαφος και οι δύο παίκτες, μικρή διακοπή

16:37

Δυνατό μαρκάρισμα του Γκόμεζ στον Παληγεώργο

16:36

33': Παράλληλο γύρισμα του Σουάνη από την τελική γραμμή, ο Σίκιμιτς κάνει κάτι σαν τακουνάκι από το μισό μέτρο, αλλά στέλνει την μπάλα να περάσει άουτ

16:32

Πάντα στο μισό γήπεδο κάνουν άμυνα οι ''Φαίακες'' που είναι φανερό πως πάνε πρώτα για την ισοπαλία

16:31

Δεν αλλάζει το σκηνικό στα Ψαχνά, ο τοπικός Ηρακλής κάνει παιχνίδι, κυκλοφορεί την μπάλα αλλά δεν απειλεί

16:27

24': Επικίνδυνη σέντρα, η μπάλα περνά απ όλους, περνά και από τον Σουάνη, με αποτέλεσμα να φύγει άουτ

16:23

Πάντα στο 0-0 τα Ψαχνά με την Κέρκυρα

16:23

Πολύ ''κλειστό'' παιχνίδι, φτάσαμε στο 20'

16:21

Τα Ψαχνά πάντως έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή τους, με την Κέρκυρα να κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

16:18

Σιγά σιγά αποκτά ρυθμό το ματς

16:17

14': Απειλεί η Κέρκυρα! Σέντρα του Βλάχου από δεξιά, κεφαλιά του Γκόμεζ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ

16:15

13': Ο Κρητικός γυρίζει εξαιρετικά έξω από την μεγάλη περιοχή, σουτάρει, ο Βρονταράς μπλοκάρει εύκολα

16:12

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, κυριαρχούν οι μάχες στην μεσαία γραμμή, ακόμα ψάχνουμε την πρώτη καλή στιγμή

16:08

Εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα φτάνει μετά από κακό διώξιμο στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Τσιμόντζι σουτάρει αλλά αστοχεί

16:07

5': Κόρνερ για τα Ψαχνά

16:07

Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες

16:07

Μετά από μια μικρή διακοπή, για έναν τραυματισμό του Ανδρεόπουλου, το ματς ξεκινά εκ νέου

16:03

1': Σέντρα στο παιχνίδι

16:01

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

15:59

Καλές οι καιρικές συνθήκες στα Ψαχνά, αρκετός κόσμος στο γήπεδο και η προσέλευση συνεχίζεται

15:59

Λίγα λεπτά απομένουν για την έναρξη του αγώνα στα Ψαχνά ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή και την Κέρκυρα

Αθανασόπουλος, Παλαιολόγος, Παληγεώργος, Τζανής, Μπακομήτρος, Γκεμίσης, Τσιμόντζι, Τσούτσης, Ντάνιελ, Μπουμάλ, Κρητικός.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Βλάχος, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Βενέτης, Σουάνης, Καραδέμητρος, Γκόμεζ, Κόντος, Ανδρεόπουλος, Σίκιμιτς.
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Φαντόπουλος (Πειραιά). 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)