2
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:08

Ο Αστέρας Τρίπολης κερδίζει με 0-2 τον Βόλο και προσπερνάει τον ΟΦΗ στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Παραμένουν δέκατοι οι γηπεδούχοι.

19:07

Τέλος στο ματς.

19:06

90+2’: Κλείνει τις αλλαγές του ο Αστέρας Τρίπολης. Γ. Παπαδόπουλος αντί Τασουλή και Μιχόπουλος αντί Ριέρα.

19:05

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:03

89’: Από μία κίτρινη κάρτα σε Σίτο και Ρεγκατέν, που είχαν μία αψιμαχία.

19:02

87’: Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Μπαριέντος, μέσα ο Ροσέρο.

19:01

86': Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος.

18:57

83’: Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Σόνι αντικαθιστά τον Κρέσπι.

18:55

81': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Ρομέρο.

18:54

79’: Σέντρα του Νίνη από τα δεξιά, ο Φαν Βέερτ παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έξω.

18:47

72’: Αλλαγή για τον Βόλο. Μπαρτόλο αντί Σοάρες.

18:46

72': Κίτρινη κάρτα στον Σοάρες.

18:45

71': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:44

70': Σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος της μεγάλης περιοχής και δεξιά, απελπιστικά άστοχο.

18:42

67’: Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ρούμπεν Γκαρθία και Κανελλόπουλος στις θέσεις των Καρμόνα και Σανταφέ αντίστοιχα.

18:39

64’: Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Φαν Βέερτ βγαίνει απέναντι από τον Ν. Παπαδόπουλο, μετά από ωραία πάσα του Φερνάντες, πλασάρει αλλά αστοχεί.

18:35

60’: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Ο Ριέρα σουτάρει με δύναμη από μακριά αλλά η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό του Κλέιμαν.

18:29

55': Ο Κλέιμαν βγαίνει σχεδόν στο πλάγιο και χάνει τη μπάλα, ο Κρέσπι επωφελείται και κάνει το γύρισμα προς τον Ριέρα όμως οι αμυντικοί απομακρύνουν.

18:22

48': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:19

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:17

Τριπλή αλλαγή για τον Βόλο. Νίνης αντί Ορόζ, Ρομέρο αντί Ρίνερ και Ρεγκατέν αντί Κορέα.

18:02

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 0-2 του Βόλου χάρη στα γκολ των Σίτο (15') και Κρέσπι (25').

18:01

17:59

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:57

42' Ωραία σέντρα του Ριέρα, κεφαλιά ο Μπενίτο, μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

17:56

42’: Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα.

17:54

40': Οφσάιντ ο Φαν Βέερτ, ήταν οριακά πιο μπροστά.

17:53

40': Ο Βόλος πιέζει αναζητώντας το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο ματς.

17:51

37': Κόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά, βγάζουν την άμυνα οι φιλοξενούμενοι.

17:50

35’: Ο Μπενίτο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για τον Αστέρα Τρίπολης όμως το τέρμα του δεν μετράει καθώς ήταν εκτεθειμένος.

17:44

30': Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή.

17:43

29': Εκτελείται το κόρνερ, ο Ρίνερ παίρνει την κεφαλιά, πάνω από τα δοκάρια. Δεν ανησύχησε ο Ν. Παπαδόπουλος που ήλεγχε την πορεία της μπάλας.

17:43

29’: Κόρνερ για τον Βόλο από τα αριστερά.

17:40

Ο Ριέρα κάνει την κεφαλιά πάσα για τον Κρέσπι, που φεύγει γρήγορα στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ από τα δεξιά της περιοχής γράφει το 0-2.

17:39

25': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:38

23’: Ευκαιρία για τον Βόλο, με το πλασέ του Φερνάντες από το ύψος του πέναλτι και δεξιά να φεύγει λίγο άουτ.

17:36

22': Χαμηλό γύρισμα του Φεράρι μέσα από την περιοχή και αριστερά, βάζει την προβολή ο Φαν Βέερτ δε μπορεί να βρει τη μπάλα που καταλήγει άουτ.

17:32

18’: Ο Κρέσπι σκοράρει για τον Αστέρα Τρίπολης στην κόντρα όμως το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

17:30

Εξετάζεται από το VAR η φάση, όλα νομότυπα.

17:30

Ο Κρέσπι εκτελεί το κόρνερ, ο Φαν Βέερτ κάνει την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Σίτο με προβολή στο δεύτερο δοκάρι την στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

17:29

15': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:28

14': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά

17:22

Συνεχίζεται το ματς μετά από περίπου ένα λεπτό. Επιστρέφει και ο Μπαριέντος.

17:21

8': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μπαριέντος που χτύπησε κεφάλι με κεφάλι με τον Αντζουλά. Έχει ματώσει ο μέσος του Βόλου και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

17:19

5’: Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Αντζουλά.

17:15

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής περιόδου, ο Βόλος είχε πάρει τη νίκη με 2-1. Φαν Βέερτ στο 18’ και Φεράρι στο 79’ είχαν βάλει μπροστά στο σκορ τους «κυανέρυθρους», με τον Σόνι να μειώνει για τον Αστέρα Τρίπολης στο 85’.

17:05

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς στον αντίποδα, που είναι όγδοη και στο +5 από τους Βολιώτες, στο τελευταίο της ματς πριν από τους αγώνες διαβάθμισης ηττήθηκε με 2-1 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

17:02

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στη δέκατη θέση της κατάταξης με 30 βαθμούς και έκλεισαν την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με εντός έδρας ισοπαλία 0-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε συντροφιά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Βόλο και τον Αστέρα Τρίπολης για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.