-
2
23:56

23:53

Ο ΠΑΟΚ με δεύτερη νίκη κόντρα στη Γάνδη περνά πανηγυρικά στους «8» του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Μεγάλη στιγμή για τους «ασπρόμαυρους», που επιστρέφουν σε οκτάδα ευρωπαϊκής διοργάνωσης μετά τη σεζόν 1973-74 και το Κύπελλο Κυπελλούχων τότε. Περιμένει πλέον την κλήρωση της Παρασκευής (18/3) o «Δικέφαλος του Βορρά» και φυσικά δικαιούται να ονειρεύεται ότι θα φτάσει ακόμη πιο ψηλά στη νεοσύστατη διοργάνωση.

23:53

90'+6: Λήξη του αγώνα, 1-2.

23:50

90'+4: Συρτό σουτ του Χιουλσάγκερ από δεξιά της περιοχής, διώχνει ο Πασχαλάκης.

23:49

90'+3: Μακρινό σουτ του Μπέζους, βλέποντας εκτός εστίας τον Πασχαλάκη, μπλοκάρει τελικά ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ.

23:47

90: Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:43

86': Κίτρινη στον Τσόλακ.

23:41

85': Δύο αλλαγές για τη Γάνδη, Χάνσε-Όλσεν αντί Κάστρο-Μόντες, Νούριο Φορτούνα αντί Σαμοάς.

23:41

85': Μιτρίτσα αντί Σβαμπ, Τσόλακ αντί Άκπομ, ολοκληρώνονται οι αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

23:40

84': Σουτ του Ντάγκλας Αουγκούστο από θέση μέσα αριστερά, κόντρα, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

23:39

83': Μπέζους αντί Τισουντάλι, Χιουλσάγκερ αντί Οφόε, δύο αλλαγές για τη Γάνδη.

23:34

Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ από αριστερά με πάσα στον Ντάγκλας Αουγκουστο και ο Βραζιλιάνος με ωραίο πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής σημειώνει το 1-2. Ο ΠΑΟΚ έχει αγγίξει τη μεγάλη πρόκριση στους προημιτελικούς του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

23:33

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:27

71': Κίτρινη στον Οβούσου.

23:26

70': Τέιλορ αντί Μουργκ, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

23:26

69': Θα συνεχίσει με επίδεσμο στο κεφάλι ο αρχηγός του ΠΑΟΚ.

23:24

67': Ο Βιεϊρίνια έχει χτυπήσει στο κεφάλι, αιμορραγεί αρκετά.

23:23

66': Η Γάνδη συνεχίζει να έχει την υπεροχή, αλλά δεν είναι καταιγιστική πλέον.

23:14

57': Σίντκλεϊ αντί Μπίσεσβαρ, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κρέσπο, στο μεταξύ, όντως είχε θέμα στους οπίσθιους μηριαίους και γι' αυτό αντικαταστάθηκε από τον Μιχάι.

23:10

53': Σέντρα του Σαμοάς από δεξιά, κεφαλιά του Ντεπουάτρ από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ. Δύσκολες στιγμές συνεχίζει να περνά ο ΠΑΟΚ.

23:10

53': Ο Κουμς εκτελεί το κόρνερ, στον Οφόε καταλήγει η μπάλα, που σουτάρει δυνατά, διώχνει ο Πασχαλάκης.

23:09

52': Κόρνερ παραχωρεί ο Βιεϊρίνια.

23:07

50': Κεφαλιά του Οκούμου μετά από κόρνερ που εκτελεί ο Οφόε, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

23:06

49': Διαγώνιο πλασέ του Άκπομ από θέση μέσα δεξιά, υπό την πίεση του Οκούμου, άουτ. Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ.

23:04

47': Ο Κάστρο-Μόντες τη σέντρα από αριστερά, αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι ο Σαμοάς κάνει το πλασέ στην κίνηση, που είναι κακό. Τη γλιτώνει εδώ ο ΠΑΟΚ.

23:02

46': Μιχάι αντί Κρέσπο, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ίσως έχει προκύψει κάποιο θέμα τραυματισμού για τον Ισπανό στόπερ.

23:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.