Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:28

Στους 56 βαθμούς πηγαίνουν οι δεύτεροι «ασπρόμαυροι» και αυξάνουν τη διαφορά από την τρίτη ΑΕΚ στο +9. Μένουν στους 40 οι έκτοι Ηπειρώτες.

23:25

Ο ΠΑΟΚ αγχώθηκε αλλά κατάφερε να ξεπεράσει την αντίσταση του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 με ένα γκολ του Άκπομ στο 91'.

23:25

Τέλος στο ματς.

23:25

90+4’: Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Περέα να σουτάρει ανενόχλητος μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά να μη βρίσκει εστία.

23:23

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο για διαμαρτυρία.

23:21

Ο Ζαμπά σεντράρει από τα αριστερά, ο Άκπομ πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

23:20

90+1’: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:19

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:17

88': Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Λώλης εκτελεί με πολλά φάλτσα το κόρνερ, ο Ντομίνγκεθ ολομόναχος παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει ένα μέτρο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ζ. Ζίβκοβιτς.

23:16

88': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά.

23:14

85’: Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Εκτός γηπέδου ο Μορέιρα, μπαίνει ο Παντελάκης.

23:07

79': Ο Κρέσπο κάνει κούρσα από το κέντρο και σουτάρει έξω από την περιοχή, πάνω στα σώματα.

23:02

73': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Α. Ζίβκοβιτς στη θέση του Μπίσεσβαρ.

23:02

73': Λώλης αντί Μπρένερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

23:01

72': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα και ξανά κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:01

71': Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζαμπά σουτάρει από τα δεξιά της περιοχής, νέα μεγάλη επέμβαση σε κόρνερ από τον Λοντίγκιν.

22:59

70': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:59

70': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς εκτελεί απευθείας το φάουλ όμως ο Λοντίγκιν εκτινάσσεται και με το ένα χέρι παραχωρεί κόρνερ. Τρομερή απόκρουση από τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

22:57

68': Φάουλ μέσα στο ημικύκλιο κερδίζει ο ΠΑΟΚ.

22:55

66': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Άκπομ αντικαθιστά τον Τσόλακ.

22:54

64’: Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μιτρίτσα σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, ο Λοντίγκιν δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα, εκείνη καταλήγει στον Ζαμπά που πλασάρει πάνω στον γκολκίπερ του ΠΑΣ Γιάννινα.

22:51

62': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Περέα, ήταν εκτεθειμένος.

22:48

59’: Σέντρα του Σβαμπ από τα αριστερά, ο Τσόλακ παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

22:46

Συνέχεια στο ματς μετά από ένα λεπτό...

22:45

56': Μικρή διακοπή καθώς ο Κάργας έχει τραυματιστεί και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

22:45

55’: Φάουλ - γέμισμα του Μορέιρα από τον άξονα, περνάει από όλους η μπάλα και καταλήγει άουτ.

22:38

48': Αδύναμο πλασέ του Τσόλακ από το ύψος του πέναλτι, στην αγκαλιά του Λοντίγκιν.

22:35

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

22:33

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Μιτρίτσα να παίρνει τη θέση του Μουργκ και τον Σβαμπ του Σοάρες.

22:30

Τα νέα που έρχονται από το «στρατόπεδο» του ΠΑΟΚ αναφορικά με τον τραυματισμό του Μιχαηλίδη δεν είναι καλά, καθώς υπάρχουν φόβοι ακόμα και για χιαστό.

22:20

ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0, σε ένα κακό ποιοτικά πρώτο μέρος.

22:19

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

22:19

45+2’: Φάουλ κερδίζει ο Ντομίνγκεθ από επικίνδυνο μαρκάρισμα του Σοάρες. Σήκωσε ψηλά το πόδι του και έδωσε κλωτσιά στον αντίπαλό του ο μέσος των γηπεδούχων, του χαρίζει τη δεύτερη κίτρινη ο Διαμαντόπουλος. Διαμαρτύρονται δικαίως οι φιλοξενούμενοι...

22:16

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:16

45': Οφσάιντ ο Τσόλακ, ήταν εκτεθειμένος.

22:14

43': Κίτρινη κάρτα στον Σοάρες.

22:10

39': Σκαφτό σουτ του Κούρτιτς έξω από την περιοχή και δεξιά, αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν.

22:07

36’: Ο Μπίσεσβαρ «σπάει» στον Τσόλακ, που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει τη μπάλα ο Λοντίγκιν.

22:04

33': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρντάβσκι.

22:03

32’: Γύρισμα του Κούρτιτς από πλάγια αριστερά, πάνω στον Λοντίγκιν.

22:01

29': Μακρινό σουτ του Μορέιρα σε κόντρα επίθεση, ψηλά άουτ.

21:58

25': Έχει πέσει ο ρυθμός, μετά το πρώτο τέταρτο.

21:51

20': Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ.

21:50

19': Εκτελεί απευθείας ο Κούρτιτς, πάνω στο τείχος η μπάλα.

21:48

18’: Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, 7-8 μέτρα εκτός περιοχής και λίγο αριστερά έχει στηθεί η μπάλα.

21:48

17': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αναγκαστική. Ο Κρέσπο στη θέση του Μιχαηλίδη.

21:46

15': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μιχαηλίδης και ζητάει αλλαγή...

21:44

Μπήκαμε στο 15' στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να πιέζει τους φιλοξενούμενους.

21:42

11': Οφσάιντ ο Στάνκο, σωστή υπόδειξη.

21:38

5’: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα του Ζαμπά από τα αριστερά της περιοχής, ο Σοάρες κάνει το τακουνάκι αλλά η μπάλα πηγαίνει στην αγκαλιά του Λοντίγκιν.

21:33

1’: Ο Ζαμπά μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και σουτάρει όμως ο Λοντίγκιν μπλοκάρει. Απειλεί ο «Δικέφαλος του Βορρά» στο ξεκίνημα.

21:31

21:29

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Παντελή Κυριακίδη, οπαδού του ΠΑΟΚ που έφυγε από τη ζωή.

21:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:25

Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στην Τούμπα με πολλά προβλήματα, με 17 παίκτες και χωρίς τον Ηρακλή Μεταξά που είναι κλινήρης στο σπίτι του. Έτσι, χρέη προπονητή θα εκτελέσει ο συνεργάτης του Θανάσης Στάικος.

21:22

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» επικράτησε στον πρώτο γύρο του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη με 0-1, αλλά στον δεύτερο ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε τη… ρεβάνς περνώντας με το ευρύ 4-0 από τους «Ζωσιμάδες».

21:18

Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά στον αντίποδα, που κατέκτησε την έκτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος μετά και τη δικαίωσή της από την επιτροπή εφέσεων της ΕΠΟ και την επιστροφή των 5 βαθμών που της είχε αρχικά αφαιρεθεί, προέρχεται από το εκτός έδρας 0-0 με το Βόλο.

21:15

Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 53 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική πέρασαν με 0-2 από την έδρα της Λαμίας, ενώ μεσοβδόμαδα κέρδισαν με 1-0 τη Γάνδη στην Τούμπα για τη φάση των «16» του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

21:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε συντροφιά την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Σοάρες, Κούρτιτς, Μουργκ, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Τσόλακ.
Αναπ: Ταλιχμανίδης, Τέιλορ, Α. Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Λύρατζης, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Άκπομ, Τσιγγάρας.
Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Εραμούσπε, Κάργας, Γκαρντάβσκι, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ, Μορέιρα, Μπρένερ, Περέα.
Αναπ: Σούλης, Παντελάκης, Λώλης, Σιόντης, Μίνα, Ρίζος.
Ρέφερι: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Στεφανής (Καρδίτσας) VAR: Τζήλος (Λάρισας) AVAR: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής) 4ος: Περράκης (Αθηνών)