-
1
20:55

20:53

Πολύ δύσκολη νίκη για τους Πειραιώτες, με ένα αυστηρό -είναι η αλήθεια- πέναλτι ο Ολυμπιακός κερδίζει τον Άρη με 2-1 και φτάνει τους 68 βαθμούς στην κορυφή. Ο Άρης παραμένει στους 45 πόντους.

20:53

90'+6: Λήξη του αγώνα, 2-1.

20:52

90'+5: Ο Ματίγια εκτελεί φάουλ από αριστερά, κεφαλιά του Μπράμπετς, ο Βατσλίκ μπλοκάρει.

20:49

90'+3: Κίτρινη στον Εντιαγέ για διαμαρτυρία.

20:48

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:43

86': Κίτρινη στον Σάσα.

20:43

Ο Ελ Αραμπί ευστοχεί αυτή τη φορά από την άσπρη βούλα, 2-1.

20:42

85': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:41

83': Κίτρινες σε Φαμπιάνο και Ματίγια για διαμαρτυρία.

20:40

83': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Για κράτημα στον Σισέ από τον Φαμπιάνο μετά το κόρνερ που εκτελεί ο Βαλμπουενά. Αυστηρή η απόφαση του Μανούχου.

20:40

83': Πλασέ του Μαντί Καμαρά εκτός περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Κουέστα.

20:38

81': Βρουσάι αντί Λαλά, πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:36

79': Ο Ολυμπιακός έχει αρχίσει να πιέζει, έχει οπισθοχωρήσει ο Άρης.

20:36

78': Εκτελεί από αριστερά ο Βαλμπουενά, κεφαλιά του Μανωλά στο πρώτο δοκάρι, δεν μπορεί να βρει την μπάλα από κοντά ο Μαντί Καμαρά, άουτ.

20:35

78': Κόρνερ κερδίζει ο Ρέαμπτσιουκ.

20:34

77': Σουτ εκτός περιοχής του Εμβιλά, άουτ.

20:33

76': Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, τραυματίας ο Γκάνεα, τον αντικαθιστά ο Λούμορ.

20:30

72': Δυνατό σουτ του Αγκιμπού Καμαρά εκτός περιοχής, κοντράρει στον Φαμπιάνο η μπάλα, σπουδαία απόκρουση με τα πόδια από τον Κουέστα.

20:26

69': Πάλμα αντί Γκάμα, Χαΐροβιτς αντί Ιτούρμπε, δύο αλλαγές για τον Άρη.

20:23

66': Ο Μαρτίνς δεν έχει διαβάσει καλά τον Άρη, δεν πήρε το μάθημα από το ματς της περασμένης εβδομάδας, μέγα λάθος να έχει τόσο ψηλά την άμυνα, όταν ο Εντιαγέ και ο Αμπουμπακάρ Καμαρά έβαλαν παρόμοιο γκολ στο «Κλ. Βικελίδης», αλλά με διαφορετικούς ρόλους (ασίστ ο Εντιαγέ, γκολ ο Καμαρά).

20:21

63': Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Μαντί Καμαρά αντί Μπουχαλάκη, Βαλμπουενά αντί Καρβάλιο, Τικίνιο αντί Ροντρίγκες.

20:19

Ο Αμπουμπακάρ Καμαρά την εξαιρετική πάσα στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, που ήταν πολύ ψηλά, ο Μανωλάς δεν προλαβαίνει τον Εντιαγέ, ο οποίος θα νικήσει τον Βατσλίκ με σουτ, 1-1.

20:19

61': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:17

60': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Γκάμα, οριακή φάση.

20:08

51': Και δεν υπάρχει πέναλτι, ο Αμπουμπακάρ Καμαρά βλέπει κίτρινη για θέατρο. Ο φορ του Άρη πέφτοντας χτύπησε στο χείλος τον Βατσλίκ, ο Μανούχος έκρινε ότι δεν βρήκε τον Καμαρά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού.

20:07

50': Ο διαιτητής Μανούχος πάει στο VAR.

20:06

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ! Ο Γκάμα την ωραία κάθετη πάσα στον Αμπουμπακάρ Καμαρά, με τον Βατσλίκ να τον ανατρέπει.

20:04

47': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Καρβάλιο εκτελεί φάουλ από αριστερά, κεφαλιά του Εμβιλά και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ακολουθεί γύρισμα του Ελ Αραμπί και σουτ του Εμβιλά, που αποκρούει ο Κουέστα.

20:03

46': Αγκιμπού Καμαρά αντί Μασούρα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.