1
21:28

Eυχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Ισοπαλία λοιπόν στη Λεωφόρο για ΠΑΟ και ΑΕΚ, με σκορ 1-1, αποτέλεσμα που φέρνει την Ένωση στους 47 βαθμούς και το "τριφύλλι" στους 43. Ο Αϊτόρ έκανε στο 4' το 1-0 και ο Άμραμπατ στο 45+2' το τελικό 1-1, σκορ που αδικεί τους "κιτρινόμαυρους".

21:26

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 1-1.

21:23

90+3': Ο Αραούχο στρώνει ωραία την μπάλα στον Τάνκοβιτς ο οποίος κάνει το σουτ, όμως αυτό περνά άουτ.

21:23

90+2': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιοβάνοβιτς, ο Βιτάλ στη θέση του Αϊτόρ.

21:21

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:21

90': Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει την μπάλα.

21:19

88': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Λε Ταλέκ στη θέση του Σιμόες και ο Τάνκοβιτς αντί του Τσούμπερ.

21:15

84': Ο Παλάσιος από τα αριστερά κερδίζει την κόντρα, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ, ο Στάνκοβιτς με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα.

21:14

83': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ να προηγηθεί ο Αραούχο με χαρακτηριστική άνεση μπαίνει στην περιοχή, κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία.

21:12

81': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά και μακριά από την περιοχή, εκτελεί ο Γέφτιτς, ο Διούδης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

21:11

80': Βαθιά μπαλιά του Χουάνκαρ για τον Αϊτόρ, ο Μήτογλου απομακρύνει.

21:11

Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα το 1-1 στη Λεωφόρο.

21:09

78': Δεύτερη αλλαγή για την Ένωση, ο Γκαρσία περνά στο ματς αντί του Άμραμπατ.

21:06

76': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος περνά εκτός αγώνα και στη θέση του ο Γέφτιτς.

21:04

73': Εκτελεί το φάουλ ο Χατζηγιοβάνης, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

21:03

Μαρκάρισμα του Τζαβέλλα για κάρτα στον Παλάσιος και φάουλ για τον Παναθηναϊκό.

21:01

70': Ο Αϊτόρ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Άμραμπατ που δεν απομακρύνει, όμως με τη δεύτερη "καθαρίζει" τη φάση.

21:01

70': Κακό γύρισμα του Χουάνκαρ, ωστόσο στέκεται τυχερός καθώς κερδίζει κόρνερ.

20:58

67': Εκτελεί το φάουλ ο Αϊτόρ, η άμυνα της ΑΕΚ δεν απομακρύνει, όμως ουδείς "πράσινος" μπορεί να απειλήσει...

20:58

67': Ωραία μπαλιά του Μαουρίσιο για τον Χουάνκαρ, μαρκάρισμα του Άμραμπατ και φάουλ για τον ΠΑΟ στα αριστερά κοντά στο κόρνερ.

20:55

Αϊτόρ παρόντος η συνέχεια...

20:55

Περνά εκτός ο Ισπανός, προσωρινά με 10 ο Παναθηναϊκός.

20:53

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Αϊτόρ από μαρκάρισμα του Σιμόες.

20:51

60': Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο με το που πέρασε στο ματς,

20:50

59': Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Κώτσιρας στη θέση του Σάντσες, ο Μαουρίσιο στη θέση του Κουρμπέλη και ο Βιγιαφάνιες στη θέση του Καρλίτος.

20:49

58': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι του Άμραμπατ στον Αϊτόρ δεν υπάρχει καμία παράβαση.

20:45

Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ και ψάχνει το 1-2. Αδυνατεί να κρατήσει μπάλα ο Παναθηναϊκός.

20:44

53': Εκτελεί το κόρνερ ο Άμραμπατ περνά ανεκμετάλλευτο.

20:44

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Άμραμπατ κάνει τη σέντρα στον Τσούμπερ, ο οποίος με τη μία βρίσκει τον Μισελέν ο οποίος από πλάγια δεξιά κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Χουάνκαρ και περνά κόρνερ.

20:43

52': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος προσπάθεια του Αραούχο, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται...

20:40

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, αναταραχή στην άμυνα του ΠΑΟ, η μπάλα φτάνει στον Αραούχο που πιάνει την κεφαλιά, διώχνει ο Διούδης, ο Μήτογλου γίνεται αποδέκτης της μπάλας, σκοράρει αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται καθώς ο αμυντικός της Ένωσης ήταν εκτεθειμένος.

20:38

47': Ο Μισελέν κάνει τη σέντρα σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Χουάνκαρ και καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη.

20:37

Δεν ήταν τόσο κακός ο Γκατσίνοβιτς για να βγει εκτός... Έχει νιώσει ενοχλήσεις ο Σέρβος τελικά.

20:36

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκός, ο Χατζηγιοβάνης στη θέση του Γκατσίνοβιτς.

20:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:19

Παρότι προηγήθηκε μόλις στο 4' με τον Αϊτόρ, ο Παναθηναϊκός δεν εκμεταλλεύτηκε το προβάδισμα και η ΑΕΚ που ήταν καλύτερη έφερε το ματς στα ίσα στο 45+2' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άμραμπατ.

20:18

Και λήξη του ημιχρόνου στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 1-1.

20:18

Ο Άμραμπατ κάνει ωραίο πέναλτι και παρά την προσπάθεια του Διούδη, ισοφαρίζει σε 1-1.

20:17

45+2': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:16

45+1': Και κίτρινη κάρτα στον Διούδη.

20:16

Έχουμε ήδη περάσει στις καθυστερήσεις...

20:15

Και μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό των Διούδη, Αραούχο. Πιάνει το δεξί του ώμο ο πορτιέρο του ΠΑΟ.

20:14

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ περνά ωραία μπαλιά στον Αραούχο ο οποίος τσιμπά την μπάλα ανατρέπεται από τον Διούδη που κάνει κακή έξοδο και πέναλτι για την Ένωση.

20:12

42': Ο Τσούμπερ πασάρει στον Μισελέν ο οποίος ντριμπλάρει τον Χουάνκαρ, κάνει το πλασέ, η μπάλα 2 μέτρα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

20:11

41': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Τσούμπερ από τα αριστερά, ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα.

20:07

37': Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ που κάνει σκληρό φάουλ στον Χουάνκαρ.

20:04

34': Ωραία σέντρα του Άμπραμπατ από τα δεξιά, κεφαλιά του Αραούχο παρά την πίεση του Σάντσες, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

20:03

33': Ένταση στη Λεωφόρο και από μία κίτρινη σε Σιμόες, Κουρμπέλη. Ο Κουρμπέλης πήγε να ζητήσει τον λόγο από τον Σιμόες και αυτός απάντησε.