0
21:39

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:38

Πολύ σπουδαία νίκη για τους "ασπρόμαυρους", 1-0 τη Γάνδη με το γκολ του Κούρτιτς στο 58' με φάουλ. Μικρό προβάδισμα των Κυπελλούχων Ελλάδος για την πρόκριση, αλλά έχασαν τους Ζίβκοβιτς, Κούρτιτς εν όψει της ρεβάνς καθώς αμφότεροι είδαν κίτρινη κάρτα.

21:37

Λήξη της αναμέτρησης στην Τούμπα, ΠΑΟΚ - Γάνδη 1-0.

21:35

90+3': Εκτελείται το κόρνερ από τον Μουργκ, κεφαλιά του Τσόλακ, ο Ρεφ μπλοκάρει την μπάλα.

21:34

90+2': Προσπάθεια του Μουργκ σέντρα προς τον Τσόλακ δεν φτάνει εκεί η μπάλα καθώς οι φιλοξενούμενοι παραχωρούν κόρνερ.

21:33

90+1': Ο Κουμς εκτελεί το κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ στον Ίνγκανσον σε μονομαχία με τον Χάνσε - Όλσεν.

21:33

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 3 οι καθυστερήσεις.

21:32

90': Ο Κρέσπο διώχνει έγκαιρα σε κόρνερ προ του Ντεπουάτρ.

21:31

89': Γέμισμα επικίνδυνο του Χάνσε - Όλσεν, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

21:29

87': Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο - Μόντες.

21:27

85': Διπλή αλλαγή ξανά για τον ΠΑΟΚ, ο Άκπομ περνά εκτός αγώνα, ο Τσόλακ μπαίνει στο ματς και ο Ζίβκοβιτς περνά επίσης εκτός για να μπει στο ματς ο Μουργκ.

21:26

84': Λάθος του Πασχαλάκη προ του Τορουναρίγκα, διώχνει ο Κρέσπο την μπάλα.

21:25

83': Κίτρινη κάρτα στον Τορουναρίγκα για μαρκάρισμα στον Άκπομ.

21:24

82': Δεύτερη αλλαγή για τη Γάνδη ο Τισουντάλι, αντί του Χιούλσαγκερ.

21:22

80': Ο Σβαμπ στη θέση του Κούρτιτς και ο Σίντκλεϊ στη θέση του Βιεϊρίνια.

21:21

79': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς που πετά μακριά την μπάλα. Χάνει και ο Σλοβένος τη ρεβάνς μετά τον Ζίβκοβιτς.

21:17

75': Κόρνερ για τη Γάνδη, εκτελεί ο Κουμς, φάουλ πάνω στον Κούρτιτς.

21:16

Ψάχνει και το δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ, επιχειρεί να βρει μία φάση η Γάνδη για το 1-1.

21:15

73': Εκτελεί το κόρνερ ο Ζίβκοβιτς, η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει στον Κούρτιτς που κάνει φαλτσαριστό σουτ, άουτ.

21:15

73': Ο Ενγκατό κάνει λάθος, κερδίζει ο Ελ Καντουρί την μπάλα και το κόρνερ από τον Ρεφ.

21:13

71': Ο Ελ Καντουρί στη θέση του Μπίσεσβαρ στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

21:11

69': Ο Κουμς εκτελεί το πρώτο κόρνερ για τη Γάνδη, διώχνει ο Κρέσπο, η μπάλα φτάνει στον Βιεϊρίνια που απομακρύνει παρά την πίεση του Ενγκαντό.

21:09

67': Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ, πάσα στον Ζίβκοβιτς, ο Σέρβος δεν μπορεί να βρει τον Κούρτιτς.

21:07

65': Φάουλ για τη Γάνδη, εκτελεί ο Κουμς, η μπάλα απομακρύνεται από τον Λύρατζη στο πρώτο δοκάρι.

21:05

63': Ο Ζίβκοβιτς από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή κάνει το γύρισμα, μπλοκάρει ο Ρεφ.

21:02

60': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βιεϊρίνια.

21:01

59': Προσπάθεια και σουτ του Κουμς, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

21:01

Ο Κούρτιτς εκτελεί το φάουλ, τρυπάει το τείχος, η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Κουμς, ξεγελά τον Ρεφ και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

20:59

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:58

Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΟΚ με τον Τσιγγάρα να το κερδίζει μετά από σουτ που κάνει και τον Ντε Σαρτ να βρίσκει τον μπακ του ΠΑΟΚ.

20:55

53': Ο Οφόε την πάσα για τον Χιουλσάγκερ ο οποίος κάνει το σουτ, ο Πασχαλάκης αποκρούει, ο Κάστρο - Μόντες σκοράρει αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται για οφσάιντ.

20:54

52': Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Κούρτιτς στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα φτάνει στον Μπίσεσβαρ ο οποίος κάνει την πάσα στον Κούρτιτς, σέντρα του Σλοβένου, κεφαλιά του Άκπομ, πάνω από την εστία.

20:53

51' Ο Μπίσεσβαρ για τον Ζίβκοβιτς ο Σέρβος κερδίζει κόρνερ.

20:50

48': Εκτελεί ο Μπίσεσβαρ με πάσα στον Κούρτιτς, ξανά Μπίσεσβαρ, η μπάλα στον Τσιγγάρα που τη χάνει.

20:50

48': Ο Μπίσεσβαρ προσπαθεί να βρει τον Κούρτιτς, τάκλιν του Σαμουάζ και κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:48

46': Δυνατό μακρινό σουτ του Λύρατζη στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου, είναι κακό και περνά άουτ.

20:48

46': Με αλλαγή ξεκινά η Γάνδη το δεύτερο ημίχρονο, ο Τορουναρίγκα αντί Οκούμου.

20:48

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:32

Ημίχρονο λοιπόν στην Τούμπα, δίκαιο το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής σε ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες καλές στιγμές.

20:31

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Γάνδη 0-0.

20:31

45+1': Σε θέση οφσάιντ ο Οφόε.

20:30

1 λεπτό καθυστερήσεων στο γήπεδο της Τούμπας.

20:30

45': Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός χάνει τη ρεβάνς.

20:28

43': Ωραία επίθεση των γηπεδούχων με Ζίβκοβιτς και Κούρτιτς, χάνουν την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

20:27

42': Επίθεση της Γάνδης από τα δεξιά, επικίνδυνη σέντρα σουτ του Ντεπουάτρ, ο Πασχαλάκης βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

20:26

41': Ο Ζίβκοβιτς ξανά στη γωνία, εκτελεί και διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

20:26

41': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, νέο κόρνερ.

20:25

Επιστρέφει ξανά στο ματς ο Βιεϊρίνια.

20:22

Στο έδαφος ο Βιεϊρίνια και μικρή διακοπή στο ματς.

20:18

32': Κίτρινη κάρτα στον βοηθό του Λουτσέσκου, Κριστιάνο Μπάτσι για διαμαρτυρίες.

20:17

31': Επίθεση του ΠΑΟΚ με τον Άκπομ να γυρίζει την μπάλα αυτή να σταματά στον Όλσεν. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι για χέρι του παίκτη της Γάνδης, δεν υπάρχει κάτι.

20:16

31': Νέα φάση για τη Γάνδη ο Ντεπουάτρ κάνει τσαφ προ του Κρέσπο που πέφτει έγκαιρα μπροστά του και δεν μπορεί να απειλήσει.

20:15

30': Ευκαιρία για τη Γάνδη να προηγηθεί ο πολύ καλός μέχρι στιγμής ο Οφόε κάνει ωραία προσπάθεια και σουτ, διώχνει ο Λύρατζης έγκαιρα.