2
-
0
17:51

Σημαντική νίκη με 2-0 για τον ΑΟ Χανιά απέναντι στον Αιγινιακό. Πλησιάζουν στην πρώτη τριάδα οι Κρητικοί.

17:50

Τέλος του αγώνα.

17:48

91': Ολοκληρώνουν τους αλλαγές τους και οι γηπεδούχοι. Βαλλιάνος στη θέση του Μαραγκουδάκη.

17:46

88': Λιόλιος αντί Πέντα η τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους.

17:42

85': Ο Λουκίνας στη θέση του Βασιλόγιαννη.

17:39

Με την πλάτη στον τοίχο πλέον οι φιλοξενούμενοι.

17:38

Ο Μαραγκουδάκης βγαίνει απέναντι στον Τόλιο, ο Καρλάο τον προλαβαίνει, όμως, ο επιθετικός των γηπεδούχων επιμένει και δίνει στον Πάγκαλο ο οποίος κάνει το 2-0.

17:37

81': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

17:35

78': Κίτρινη στον Μαραγκουδάκη.

17:31

Σωστή απόφαση του Δελφάκη.

17:31

74': Κίτρινη κάρτα στον Πάγκαλο.

17:31

74': Ακυρώνεται γκολ του ΑΟΧ, καθώς ο Πάγκαλος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με το χέρι.

17:29

Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

17:28

70': Επικίνδυνη αντεπίθεση του Αιγινιακού, ο Μπελόν σουτάρει πάνω απ' την εστία του Θεοδωρόπουλου.

17:25

67': Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Ο Τσάτσος μπαίνει στη θέση του Κοσταντίνοφ.

17:25

Απ' τα γκολ που δεν χάνονται.

17:24

67': Απίστευτη ευκαιρία χάνουν οι γηπεδούχοι! Από πάσα του Κοσταντίνοφ ο Πάγκαλος μπαίνει στην περιοχή των φιλοξενούμενων, βγάζει για τον Μαραγκουδάκη, ο οποίος σε κενή εστία πλασάρει άουτ!

17:22

Ο Βασιλόγιαννης με ωραία ατομική ενέργεια μπαίνει μέσα στην περιοχή του Αιγινιακού και κάνει το σουτ, ο Τόλιος αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι.

17:22

65': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΟΧ!

17:20

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Μανζάνο στη θέση του Δεμηρτζόγλου.

17:16

59': Κίτρινη στον Καρλάο.

17:12

Ωραία ενέργεια και εξαιρετική ασίστ του Βασιλόγιαννη για τον Παγώνη ο οποίος από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή νικάει τον Τόλιο για το 1-0.

17:11

55': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

17:05

48': Κίτρινη κάρτα στον Γκέσιο.

17:03

46': Σουτ του Γκούμα έξω απ' την περιοχή, ο Τόλιος βλέπει την μπάλα να φεύγει περίπου ένα μέτρο δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του.

17:02

46': Έναρξη β' μέρους.

16:48

Καλύτερος ο ΑΟΧ στο πρώτο 45λεπτο, προσπαθεί να δώσει γρήγορο ρυθμό στο ματς, έχει δημιουργήσει αρκετές καλές φάσεις, αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέχουν στην πίεση και προσπαθούν να «χτυπήσουν» στην αντεπίθεση.

16:47

Τέλος α' μέρους.

16:42

41': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Σέντρα του Μανωλά από αριστερά, ο Μαραγκουδάκης κάνει κεφαλιά - ψαράκι, αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα απ' το δοκάρι του Τόλιου.

16:39

38': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Βγαίνει ο Χατζής και μπαίνει ο Ζούρκος.

16:38

38': Ο Μπελόν στρώνει στον Χατζή, αυτός κάνει το σουτ για να μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

16:32

31': Οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ σε καλή θέση περίπου δύο μέτρα έξω απ' την περιοχή του Τόλιου, ο Βασιλόγιαννης εκτελεί, πάνω απ' την εστία η μπάλα.

16:29

29': Ο Πέντα εκτελεί φάουλ γεμίζοντας στην περιοχή του ΑΟΧ, ο Χατζής παίρνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

16:26

Οι φιλοξενούμενοι έχουν κερδίσει αρκετά κόρνερ αλλά δεν έχουν καταφέρει να τα εκμεταλλευτούν.

16:25

25': Κεφαλιά του Λαζαρίδη έπειτα από κόρνερ του Πέντα, πάνω απ' την εστία του Θεοδωρόπουλου η μπάλα.

16:24

24': «Κεραυνός» του Βασιλόγιαννη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει δίπλα απ' τη συμβολή των δοκών του Τόλιου.

16:20

Έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι από το 15' και μετά.

16:13

Εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μανωλά στο ύψος του πέναλτι, αλλά ο αμυντικός του ΑΟΧ πλασάρει άουτ.

16:12

11': Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Σουτ του Κοσταντίνοφ μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και «γλύφει» το δοκάρι του Τόλιου. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

16:11

Δεύτερη καλή στιγμή για τον ΑΟΧ με τον ίδιο παίκτη.

16:10

10': Ο Πάγκαλος βρίσκεται μέσα στην περιοχή του Αιγινιακού, αλλά δεν σημαδεύει καλά με το αριστερό και η μπάλα φεύγει άουτ.

16:08

Σωτήρια επέμβαση από τον πορτιέρο του Αιγινιακού.

16:08

7': Σέντρα του Βασιλόγιαννη, ο Πάγκαλος κάνει την κεφαλιά, αλλά ο Τόλιος εκτινάσσεται και αποκρούει εντυπωσιακά.

16:06

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

16:01

ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Χατζηησαΐας, Μανωλάς, Πιθαρούλης, Παγώνης, Γκούμας, Βασιλόγιαννης, Κοσταντίνοφ, Πότσι, Πάγκαλος, Μαραγκουδάκης
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Κωνσταντινίδης, Δήμου, Γεωργίου, Καρλάο, Λαζαρίδης, Μπελόν, Πέντα, Χατζής, Γκέσιος, Δεμηρτζόγλου
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) - Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας) - 4ος: Αντωνίου (Αθηνών)