2
20:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:55

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 0-2 της Λαμίας και τερματίζει δεύτερος στην κανονικά διάρκεια του πρωταθλήματος με 53 βαθμούς. Μένουν στους 18 και στην προτελευταία θέση οι Φθιώτες που πλέον αγχώνονται για τα καλά εν όψει πλέι οφ.

20:54

Τέλος στο ματς.

20:51

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:50

89': Κίτρινη κάρτα στον Πασχαλάκη.

20:48

87': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Χαμηλό γύρισμα του Σάστρε από τα δεξιά, ο Άκπομ κάνει το τακουνάκι από κοντά αλλά ο Γκαραβέλης μαζεύει.

20:46

86': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, προσπαθεί να διώξει ο Κούρτιτς και τελικά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.

20:42

81’: Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Βέλλιος αντί Καραμάνου και Μαζουλουξής αντί Μπεχαράνο.

20:42

81’: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Άκπομ παίρνει τη θέση του Τσόλακ.

20:38

77’: Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι για χέρι του Κούρτιτς. «Τίποτα» λέει ο ρέφερι, συμφωνεί μαζί του και το VAR.

20:36

76': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κούρτιτς αντικαθιστά τον Σοάρες.

20:35

74': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:30

69’: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Α. Ζίβκοβιτς αντί Μουργκ και Μιχάι αντί Ίνγκασον.

20:28

68': Τσούκαλος αντί Ελευθεριάδη για τη Λαμία.

20:28

66’: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Προβυδάκης σεντράρει από τα δεξιά, ο Ελευθεριάδης από το ένα μέτρο κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτυπά στη δεξιά κάθετη δοκό του Πασχαλάκη.

20:26

Ξανά ματς μετά από ένα λεπτό.

20:25

65': Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σοάρες.

20:22

60’: Σουτ του Ζαμπά έξω από το ημικύκλιο, μαζεύει ο Γκαραβέλης.

20:19

59': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:18

57’: Απειλούν στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, με τον Σοάρες να δίνει στον Μουργκ, που κάνει το πλασαριστό σουτ από τα δεξιά της περιοχής αλλά ο Γκαραβέλης αποκρούει.

20:17

55’: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Σάστρε από τα δεξιά, ο Ζαμπά πλασάρει με τη μία στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

20:15

54’: Αλλαγή για τη Λαμία. Μπανγκουρά αντί Ταϊρόν.

20:13

Φάουλ σαν κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα αριστερά, το εκτελεί ο Μουργκ, ο Μιχαηλίδης νικά στον αέρα τον Προβυδάκη και με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 0-2.

20:13

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:08

Έχει κοπάσει πλέον η βροχή.

20:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:02

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Βιεϊρίνια να παίρνει τη θέση του Σίντκλεϊ.

19:47

Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος της Λαμίας με 0-1 χάρη στο γκολ του Ζαμπά στο 37’.

19:47

19:46

19:46

45’: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ελ Καντουρί σεντράρει από τα δεξιά, ο Ζαμπά παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:42

42': Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες.

19:41

42': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:39

40': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη από μακρινή απόσταση, ψηλά άουτ.

19:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.

19:37

Ο Ζαμπά φεύγει στην κόντρα, ξεπερνώντας τον Προβυδάκη, μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και με πλασέ σκοράρει για το 0-1.

19:36

37': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:34

34': Οφσάιντ ο Ελευθεριάδης, σωστό.

19:31

32': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μουργκ, αλλά η μπάλα απομακρύνεται.

19:30

31': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ ελάχιστα έξω από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και δεξιά.

19:25

Αντίξοες οι συνθήκες στο γήπεδο, με τη δυνατή μπόρα που έχει ξεσπάσει. Παρ' όλα αυτά ο αγωνιστικός χώρος είναι ακόμα σε καλή κατάσταση.

19:22

22': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη.

19:20

19’: Ο Σοάρες κάνει το σουτ από το ημικύκλιο, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκαραβέλη η μπάλα.

19:16

17': Κόρνερ για τον «Δικέφαλο του Βορρά» από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:14

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στο «Αθ. Διάκος», δεν έχουμε δει κάτι το σημαντικό.

19:11

Όλο και αυξάνεται η ένταση της βροχής...

19:07

6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά με τον Σάστρε, βγάζει την άμυνα η Λαμία, σουτ του Μουργκ από το ύψος της περιοχής στα σώματα...

19:01

1': Αρχίζει το ματς.

18:59

Βρέχει αυτή την ώρα στη Λαμία...

18:58

Το διαιτητικό τιμ και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:54

Ο ΠΑΟΚ είχε κερδίσει με 2-1 στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου. Οι «κυανόλευκοι» είχαν ανοίξει το σκορ με τον Αραμπούλι στο 7’ όμως με γκολ των Λύρατζη στο 18’ και Κούρτιτς στο 64’, οι Θεσσαλονικείς έκαναν την ανατροπή.

18:50

Ο δεύτερος «Δικέφαλος του Βορρά» από την άλλη, άντεξε με δέκα παίκτες στο εξ αναβολής εκτός έδρας 1-1 με την ΑΕΚ ωστόσο παραμένει δίχως νίκη για τρίτο σερί ματς πρωταθλήματος με ισάριθμες ισοπαλίες. Στο «Αθ. Διάκος» ψάχνει την επιστροφή στις επιτυχίες και παράλληλα τη διεύρυνση του αήττητου σερί που κρατά.

18:45

Οι Φθιώτες μετρούν έξι συνεχόμενες ήττες, με τελευταία αυτή από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 στους «Ζωσιμάδες», που την έφεραν στην προτελευταία θέση της κατάταξης με 18 βαθμούς. Θα παίξουν επομένως με αυτοσκοπό το θετικό αποτέλεσμα έχοντας για πρώτη φορά στον πάγκο τον Τζιανλούκα Φέστα, ο οποίος αντικατέστησε τον Μιχάλη Γρηγορίου.

18:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Λαμία - ΠΑΟΚ για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.