Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:56

Με αυτά τα αποτελέσματα και αν δεν πάρει πίσω τους βαθμούς ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο ΟΦΗ είναι η ομάδα που μπαίνει στα πλέι οφ.

20:55

Τελείωσε και το ματς στη Νίκαια, Ιωνικός - Παναιτωλικός 1-2. Νίκη του Παναιτωλικού, το 0-1 ο Καρέλης στο 24', ο Λένις στο 82΄το 1-1 και το τελικό 1-2 στο 90+1' ο Κορνέλιους.

20:54

Λήξη της αναμέτρησης και στο Πανθεσσαλικό, Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0.

20:52

Τελικό αποτέλεσμα και στο Περιστέρι, Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 0-2. Δύο τέρματα του Παλάσιος (75' και 77') δίνουν το τρίποντο στον ΠΑΟ.

20:52

Λήξη του αγώνα στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 2-1. Ο Αραούχο στο 24' το 1-0, ο Μπαράλες στο 56' το 1-1 και ο Τζαβέλλας στο 81΄το τελικό 2-1.

20:49

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ωραία προσπάθεια του Ντίας και πάσα στον Νταγκό ο οποίος βρίσκει τον Κορνέλιους που με κοντινό σουτ κάνει το 1-2.

20:49

Έχουμε περάσει στις καθυστερήσεις και στα 4 γήπεδα...

20:40

82': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ! Ισοφαρίζει ο Ιωνικός, ο Άοσμαν πασάρει στον αμαρκάριστο Λένις ο οποίος με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Το γκολ... πέρασε από τον έλεγχο του VAR και μέτρησε κανονικά.

20:39

81': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ του Γέφτιτς, κεφαλιά του Τζαβέλλα στο πρώτο δοκάρι και η ΑΕΚ προηγείται 2-1.

20:38

Έχουμε περάσει στο τελευταίο δεκάλεπτο των αγώνων, ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-1, Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 0-2, Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0 και Ιωνικός - Παναιτωλικός 0-1.

20:36

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Καθαρίζει το ματς ο Παναθηναϊκός με το δεύτερο τέρμα, ο Αϊτόρ από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Γκατσίνοβιτς, εκείνος στρώνει την μπάλα στον Παλάσιος που με υποδειγματικό σουτ κάνει το 0-2.

20:33

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Χατζηγιοβάνης από τα δεξιά κάνει ωραία σέντρα στην περιοχή, η μπάλα περνά από όλους, έρχεται σαν τρέιλερ ο Παλάσιος στο δεύτερο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

20:28

Όπως είναι ΤΩΡΑ οι αναμετρήσεις, ο ΟΦΗ είναι εκείνος που μπαίνει στα πλέι οφ.

20:23

63': Δόθηκε κόκκινη κάρτα στον Ορόζ του Βόλου για μαρκάρισμα στον Σνάιντερ. Η φάση εξετάστηκε από το VAR και τελικά δεν υπάρχει κόκκινη καθώς υπάρχει οφσάιντ.

20:15

56': Ο Αϊτόρ εκτελεί το πέναλτι και η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

20:14

55':ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Γκατσίνοβιτς κάνει ωραίο κοντρόλ, ανατρέπεται από τον Γιαννιώτη και πέναλτι,

20:13

56': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μπαράλες με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

20:12

Δεν έχει αλλάξει κάτι στα τέσσερα ματς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

20:04

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι.

20:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό.

20:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στη Νίκαια.

20:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ.

19:47

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στη Νίκαια, ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 του Ιωνικού με το γκολ του Καρέλη στο 34ο λεπτό. Στο 18' ο Ιωνικός είχε δοκάρι με τον Μάντζη.

19:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Πανθεσσαλικό, 0-0 ο Βόλος με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Δοκάρι στο 33' με τον Σνάιντερ οι Ηπειρώτες.

19:47

Ημίχρονο και στο Περιστέρι, Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 0-0.

19:46

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-0 με το γκολ του Αραούχο στο 24'.

19:45

Στις καθυστερήσεις μπαίνουν τα ματς...

19:34

34': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ανοίγει το σκορ ο Παναιτωλικός με την Μεντόσα να σεντράρει από τα αριστερά και ο Καρέλης με πλασέ στην καρδιά της άμυνας του Ιωνικού κάνει το 0-1.

19:33

33': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Λάθος στην άμυνα του Βόλου με τον Μπαρτόλο, ο Λιάσος παίρνει την μπάλα πασάρει στον Σνάιντερ ο οποίος κάνει το πλασέ, η μπάλα μετά την απόκρουση του Κλέιμαν σταματά στο δεξί δοκάρι.

19:31

Ημίωρο στις αναμετρήσεις, ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-0, Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 0-0, Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0, Ιωνικός - Παναιτωλικός 0-0.

19:24

24': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Η Ένωση ανοίγει το σκορ, εκτέλεση φάουλ του Τσούμπερ, ο Παπαδόπουλος αποκρούει την μπάλα, ο Αραούχο γίνεται κάτοχός της και από θέση μέσα δεξιά τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-0.

19:21

20 λεπτά στις αναμετρήσεις παραμένει και στις 4 το 0-0. Γενικά μόνο στο Άρης - Ολυμπιακός έχουμε τέρμα και προηγούνται 0-1 οι Πειραιώτες.

19:20

18': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΙΩΝΙΚΟ με δυνατό σουτ του Μάντζη.