-
1
20:51

20:50

Εξαιρετικός ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο, έφτασε τελικά σε μια σαρωτική νίκη και μετρά πλέον 65 βαθμούς στην κορυφή. Παραμένει στους 34 πόντους ο 6ος της κατάταξης Αστέρας Τρίπολης.

20:49

90'+2: Λήξη του αγώνα, 5-1.

20:48

90'+1: Ο Βατσλίκ κάνει σπουδαία απόκρουση σε κοντινό σουτ του Σονί από αριστερά της περιοχής.

20:47

90': Σέντρα του Ριέρα από δεξιά της περιοχής, αφύλακτος ο Κανελλόπουλος πιάνει την κεφαλιά, άουτ.

20:44

87': Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ για φάουλ στον Κρέσπι.

20:43

86': Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Σονί.

20:42

Ο Ρέαμπτσιουκ την πάσα στον Ροντρίγκες, που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, δεν μπορεί να διώξει στην αριστερή του γωνία ο Τσιφτσής, 5-1.

20:41

84': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:37

80': Ιγκλέσιας αντί Βαλιέντε, ολοκληρώνονται και οι αλλαγές του Αστέρα Τρίπολης.

20:34

77': Κίτρινη στον Ελ Αραμπί για φάουλ στον Καστάνο.

20:32

Ο Ριέρα μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα, διώχνει ο Μπουχαλάκης, αλλά από κοντά ο Καρμόνα με σουτ στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι, πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα για το 4-1.

20:32

75': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:30

73': Ροντρίγκες αντί Μασούρα, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

20:26

69': Μακρινό σουτ του Κανελλόπουλου, χωρίς τύχη.

20:25

68': Κανελλόπουλος αντί Μουνάφο, Σονί αντί Μπενίτο, δύο αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης.

20:24

Ο Βαλμπουενά εκτελεί φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί κι εξ επαφής ο αφύλακτος Μπουχαλάκης με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

20:24

67': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:18

61': Ο Μπενίτο πέφτει στην περιοχή, πέναλτι ζητούν οι Αρκάδες, αλλά υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης τελικά.

20:18

61': Μπουχαλάκης αντί Εμβιλά, τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:16

58': Τιλίκα αντί Σίτο, δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης.

20:14

Ο Βρουσάι ταλαιπωρεί τον Τασουλή από δεξιά της περιοχής, κάνει τη σέντρα και αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι ο Μασούρας με κεφαλιά-ψαράκι γράφει το 3-0.

20:14

57': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:12

Ιδανική αντεπίθεση για τους Πειραιώτες, Βαλμπουενά, Βρουσάι και Καρβάλιο συνεργάζονται ωραία, ο Πορτογάλος την ασίστ από δεξιά της περιοχής στον Μασούρα, που απλά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία, 2-0.

20:11

54': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:10

Ο Βαλμπουενά εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Παπασταθόπουλος με δυνατή κεφαλιά βρίσκει δίχτυα για το 1-0.

20:09

52': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:09

52': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:05

48': Ζητούν πέναλτι για χέρι του Βρουσάι οι Αρκάδες, δεν υπάρχει κάτι, σωστά συνεχίζεται το παιχνίδι, με τη φάση να τσεκάρεται και στο VAR.

20:04

47': Κόρνερ παραχωρεί ο Σισέ για τον Αστέρα Τρίπολης, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:02

46': Ριέρα αντί Καπίγια, πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης.

20:02

46': Σισέ αντί Μανωλά, Βαλμπουενά αντί Αγκιμπού Καμαρά, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.