Τελικό στον Ταύρο, 1-1

19:59

Τίποτα, ο Λεοντίου εκτελεί, ο Αποστολίδης μπλοκάρει

19:58

Περίπου ανάμεσα σε μεσαία γραμμή και μεγάλη περιοχή, θα γεμίσουν οι γηπεδούχοι, τελευταία φάση

19:58

90'+6: Κάρτα στον Σουλίδη, φάουλ αυτή την φορά για τον Φωστήρα

19:57

90'+6: Εκτελεί ο Ανιέτε, άσχημα...

19:57

Τελευταίο λεπτό

19:57

Από την άλλη μεριά του γηπέδου, φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τη Νίκη

19:56

90'+5: Γεμίζει ο Λεοντίου, οι αμυντικοί της Νίκης Βόλου απομακρύνουν τον κίνδυνο

19:52

90': Εφτά λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:48

86': Αλλαγή κάνει και η Νίκη Βόλου. Στην θέση του Μανουσάκη ο Μπιτσάκος

19:46

85': Διπλή αλλαγή για τον Φωστήρα. Μέσα οι Λεοντίου, Μπαστάνης έξω Μουστόγιαννης και Τεγούσης

19:46

Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Βοσνιάδη

19:45

84': Ευκαιρία για δεύτερο γκολ χάνει η Νίκη, με τον Ανιέτε να πιάνει γυριστό σουτ, είναι αδύναμο ωστόσο, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει

19:44

Κόρνερ ήταν, πέρασε ανεκμετάλλευτο για τη Νίκη Βόλου

19:44

82': Ο Ανιέτε βγάζει την μπάλα προς τα έξω, ο Ρονκάτο πλασάρει, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς, αλλάζει πορεία και φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη που έμεινε άγαλμα

19:43

81': Κεφαλιά του Σμυρλή από το ύψος του πέναλτι, εύκολα μαζεύει την μπάλα ο Αποστολίδης

19:42

81': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Έξω ο Ισαάκ που έτρεξε πολύ και κουράστηκε, μέσα ο Ρονκάτο

19:39

Εκτελεί ο Μουστόγιαννης το κόρνερ, κεφαλια Κακαρά στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα

19:39

78': Πριν την εκτέλεση, μέσα περνά ο Λύρας, έξω ο Γκίνο για τον Φωστήρα

19:39

78': Κόρνερ για τον Φωστήρα, δέχεται πίεση η Νίκη Βόλου

19:37

76': Ο Κακαράς εκτελεί πράγματι, ο Αποστολίδης μπλοκάρει εύκολα, αδύναμη ήταν η εκτέλεση

19:35

Ο Κακαράς πάνω στην μπαλα, για να δούμε...

19:35

Σηκώθηκε ο γκολκίπερ της Νίκης, όλα έτοιμα για την εκτέλεση του φάουλ, πάνω στην γραμμή της περιοχής στημένη η μπάλα

19:34

Μικρή διακοπή, ο Αποστολίδης είναι στο έδαφος, δείχνει να πονάει

19:33

72':Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Φωστήρα, κάρτα στον Γιώτα

19:33

Μεγάλες επεμβάσεις ο Αποστολίδης

19:32

71': Σουτ του Τεγούση από κοντά ο Αποστολίδης του λέει όχι, η μπάλα φτάνει στον Σμυρλή που σουτάρει δυνατά κι αυτός από την μικρή περιοχή, ο γκολκίπερ της Νίκης είναι και πάλι εκεί

19:32

Απίθανη διπλή ευκαιρία ο Φωστήρας

19:29

68': Γύρισμα Ανιέτε στον Πινιέιρο, αυτός σουτάρει στην κίνηση, η μπάλα ψηλά

19:23

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, το ματς ξαναπαίρνει ''φωτιά'', στην εξίσωση και οι φίλοι της Νίκης Βόλου πλέον!

19:22

Πάντως είναι σωστή η απόφαση, ο Γιαννιώτης βγήκε μαζί με την μπάλα μισό μέτρο έξω από την περιοχή στην προσπάθεια του να δώσει συνέχεια στο ματς

19:22

Αρκετές διαμαρτυρίες οι του Φωστήρα για το έμμεσο που έδωσε ο επόπτης

19:21

Το έμεσσο εκτελέστηκε με τον Πινιέιρο να πατά την μπάλα στον Ανιέτε, αυτός την περνά μέσα από το τείχος και την στέλνει στα δίχτυα του Γιαννιώτη για το 1-1

19:21

60': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

19:20

Ο λόγος είναι ότι ο Γιαννιώτης στο βολέ που έκανε βγήκε εκτός περιοχής με την μπάλα

19:19

57': Κάρτα στον Κακαρά για διαμαρτυρία, ο διαιτητής έχει δώσει έμμεσο

19:18

Η μέτρια απόδοση της Νίκης Βόλου έχει ''παγώσει'' και τον κόσμο των ''κυανόλευκων'' στην εξέδρα

19:17

Ο ''Φονέας'' δείχνει να κρατά εύκολα το προβάδισμα αφού έχει καταφέρει να ελέγξει τον χώρο του κέντρου

19:17

56': Ωραία ενέργεια του Τεγούση από αριστερά, η σέντρα του όμως είναι κακή

19:12

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, τίποτα το ιδιαίτερο, ο Φωστήρας είναι φανερό πως θέλει να ''παγώσει'' τον ρυθμό με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο

19:06

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στον Ταύρο

19:05

46': Αλλαγή πριν την έναρξη για τη Νίκη. Έξω ο Παπαδόπουλος, μέσα ο Σουλίδης

19:05

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:49

Ημίχρονο στον Ταύρο, 1-0 ο Φωστήρας

18:49

Ένα το λεπτό του έξτα χρόνου

18:48

45'+1: Ο Σμυρλής σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αποστολίδης μπλοκάρει

18:47

Εκτελέστηκε, ο Ζιάμπαρης με το κεφάλι διώχνει

18:47

44': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου

18:45

42': Εκτελέστηκε πάσα, ο Πινέιρο σουτάρει από μακριά αλλά ο Γιαννιώτης δεν ανησυχεί, αφού η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ

18:44

42': Φάουλ για τη Νίκη Βόλου σε καλή θέση για ένα γέμισμα, για να δούμε

18:38

36': Κάθετη του Ισαακ στον Τζιώρα, ο Γιαννιώτης βγαίνει, μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση

18:38

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους ο Φωστήρας προσπαθεί να ''παγώσει'' τον ρυθμό και τα έχει καταφέρει μια χαρά

18:32

Έχει βγάλει αντίδραση μετά το γκολ που δέχτηκε η Νίκη Βόλου αλλά δεν απειλεί ουσιαστικά, αφού δεν πατά με ευκολία στην περιοχή του Φωστήρα που είναι καλά οργανωμένος στα μετόπισθεν

18:30

2-2 οι τελικές προσπάθειες στα πρώτα 27 λεπτά

18:30

26': Σέντρα του Ζουλιώτη, ο Τζιώρας χωρίς να έχει καλή ισορροπία παίρνει μια αδύναμη κεφαλιά, η μπάλα άουτ

18:26

24': Επικίνδυνη σέντρα του Τασουλή από αριστερά, ο Αποστολίδης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

18:25

Για να δούμε αν έχει αντίδραση η Νίκη Βόλου για την οποία το ματς... στράβωσε, ουσιαστικά, από το πουθενά

18:23

Ο Γκίνο εκτελεί το πέναλτι, ο Αποστολίδης σε πρώτη φάση του λέει όχι αφού διαλέγει την σωστή γωνία, ωστόσο ο παίκτης του Φωστήρα παίρνει το ριμπάουντ και γράφει από κοντά το 1-0

18:23

20': ΓΚΟΛ ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ

18:22

''Φωνάζουν'' για απευθείας κόκκινη του Φωστήρα αφού θεωρούν πως ήταν τελευταίος παίκτης...

18:21

19': Και κάρτα στον Ζουλιώτη που έκανε το μαρκάρισμα στον Σμυρλή, πεντακάθαρο πέναλτι, σωστή η απόφαση του Σελεμίδη

18:21

18': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΦΩΣΤΗΡΑ!

18:21

18': Εκτελεί ο Ανιέτε, κεφαλιά Πινιέρο μπλοκάρει

18:20

Ο Γκίνο ''γκρεμίζει'' τον Ζουλιώτη και η Νίκη κερδίζει φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα

18:16

Αυτή ουσιαστικά είναι η πρώτη καλή στιγμή στο ματς και ανήκει στη Νίκη Βόλου

18:15

12': Εκτελέστηκε με πάσα, ο Ανιέτε σεντράρει, κεφαλιά του Πινιέιρο στο δεύτερο δοκάρι, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει

18:15

12': Κόρνερ κερδίζει η Νίκη Βόλου

18:13

10': Εκτελεί το φάουλ ο Μουστογιαννης, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στην αγκαλιά του Αποστολίδη

18:12

Δυνατό μαρκάρισμα του Τζιώρα στον Κακαρά στον χώρο του κέντρου

18:10

Αναγνωριστικό παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο με πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή

18:03

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

18:02

Πάνω από 500 είναι οι Βολιώτες που έχουν κάνει το ταξίδι

18:01

Υπέροχη ατμόσφαιρα στο γήπεδο του Ταύρου, με τους φίλους της Νίκης να δίνουν δυναμικό ''παρών''

18:01

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Γιαννιώτης, Αχείμαστος, Ρουγκάλας, Ζιάμπαρης, Τασουλής, Γαρουφαλιάς, Γκίνο, Κακαράς, Μουστόγιαννης, Σμυρλής, Τεγούσης
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Παπαδόπουλος, Πινέιρο, Ακασού, Μανουσάκης, Ανιέτε, Ισαάκ, Τζιώρας.
Διαιτητής: Σελεμίδης (Πέλλας). Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας). 4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)