2
-
0
21:21

Ο Ολυμπιακός κερδίζει με 2-0 τον ΟΦΗ και ξεφεύγει πια στο +13 από τον ΠΑΟΚ, δείχνοντας αποφασισμένος να τελειώσει άμεσα την υπόθεση τίτλος. Οι Ηρακλειώτες με 34 βαθμούς παραμένουν στην 7η θέση.

21:20

90'+4: Λήξη του αγώνα, 2-0.

21:17

90'+2: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

90'+1: Φαντιγκά αντί Καρβάλιο, τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:15

Ο Βαλμπουενά εκτελεί φάουλ από αριστερά, κεφαλιά του Μπα και ο Ντουρμισάι με δική του κεφαλιά σημειώνει αυτογκόλ προσπαθώντας να διώξει την μπάλα, 2-0.

21:14

89': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:10

85': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Βαλμπουενά εκτελεί το φάουλ από δεξιά, προβολή του Σισέ και η μπάλα στο δεξί δοκάρι.

21:09

84': Κίτρινη στον Πασαλίδη για φάουλ στον Βαλμπουενά.

21:09

83': Βρουσάι αντί Λαλά, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:07

81': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό κερδίζει ο Μπουχαλάκης, δεν προκύπτει κάτι από την εκτέλεση του Βαλμπουενά.

21:06

80': Ολοκληρώνονται οι αλλαγές του ΟΦΗ, Λυμπεράκης αντί Μπουζούκη.

21:03

77': Κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από κόρνερ που εκτελεί ο Βαλμπουενά, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:02

76': Πασαλίδης αντί Λάμπρου, τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

21:01

76': Ο Καμάου το σκαστό σουτ μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Λάμπρου, άουτ.

21:01

75': Κόρνερ για τον ΟΦΗ παραχωρεί ο Κίτσος.

21:01

74': Ωραίο μακρινό σουτ του Καρβάλιο, λίγο άουτ.

20:59

73': Ο Βαλμπουενά εκτελεί το φάουλ που έφερε την αποβολή του Γιαννούλη, αποκρούει ο Επασί.

20:58

73': Βαλμπουενά αντί Ροντρίγκες, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:56

70': Αποβολή για τον Γιαννούλη με απευθείας κόκκινη κάρτα, ανατρέπει τον Μασούρα λίγο πριν ο παίκτης του Ολυμπιακού πατήσει περιοχή. Με 10 μένει ο ΟΦΗ.

20:54

68': Κόρνερ παραχωρεί ο Μαρινάκης για τον Ολυμπιακό, περνά δίχως κάτι σημαντικό.

20:53

Δεν μετρά ούτε αυτό το γκολ του Ελ Αραμπί, χέρι του Μασούρα βλέπει ο Έκμπεργκ στο VAR.

20:52

Στο VAR θα κριθεί και αυτό το γκολ του Ελ Αραμπί, για χέρι του Μασούρα πριν καταλήξει η μπάλα στον Μαροκινό.

20:51

65': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:51

65': Δυνατό σουτ του Λαλά εκτός περιοχής και δεξιά, δύσκολη απόκρουση του Επασί.

20:47

61': Καμάου αντί Στάικου, τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

20:45

59': Ωραία πάσα του Εμβιλά στον Ροντρίγκες, θα νικηθεί στο τετ α τετ από τον Επασί, χάνει την ευκαιρία για δεύτερο προσωπικό γκολ ο εξτρέμ από το Πράσινο Ακρωτήρι.

20:43

57': Σουτ του Ντουρμισάι από το ύψος του πέναλτι και με πλάτη στο τέρμα, άουτ.

20:41

55': Χαμηλά εκτελεί ο Καρβάλιο, σουτ του Μπα, ο Βούρος διώχνει.

20:40

55': Κόρνερ παραχωρεί ο Βούρος.

20:39

53': Ο Ροντρίγκες κάνει μια σέντρα-σουτ από δεξιά, φάνηκε να αιφνιδιάζεται αρχικά ο Επασί, αλλά διώχνει τελικά.

20:31

46': Ντουρμισάι αντί Tσιλιανίδη, Ουές αντί Φαν Ντάινεν, δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ.