2
19:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:27

Χάρις σε τέρματα των Μπαράλες (34') και Ριέρα (37') ο Αστέρας πήρε σημαντικό "2" στο "Αθανάσιος Διάκος" απέναντι στη Λαμία με 2-0. Στους 35 βαθμούς και την 6η θέση οι Αρκάδες, παραμένουν 12οι οι Φθιώτες με 18 βαθμούς που υπέστησαν πέμπτη σερί ήττα.

19:26

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Αστέρας Τρίπολης 0-2.

19:25

90+5': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα, ο Καρμόνα αντί του Μπαράλες και ο Μπενίτο αντί του Γκαρσία.

19:24

90+4': Σέντρα του Σαραμαντά, ανάποδο ψαλίδι του Ελευθεριάδη, η μπάλα άουτ.

19:23

Χειροκροτείται αυτή τη στιγμή από όλο το γήπεδο ο Μπεχαράνο.

19:22

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Κανελλόπουλος στο ματς αντί του Καπίγια.

19:20

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 5 επιπλέον θα έχουμε.

19:19

89': Πράγματι, πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τη Λαμία, ο Γκέντσογλου στη θέση του Βολιβιανού μέσου.

19:19

Έχει σηκωθεί ο Μπεχαράνο, αλλά ζαλίζεται. Φυσικά δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

19:17

Έχει πέσει πολύ άσχημα στο χορτάρι ο Βολιβιανός, ας ελπίσουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.

19:17

87': Στο έδαφος ο Μπεχαράνο μετά από εναέρια μονομαχία με τον Τιλίκα. Μπαίνει το ιατρικό τιμ της Λαμίας στον αγωνιστικό χώρο.

19:16

86': Σέντρα του Σαραμαντά από τα δεξιά, εντελώς άστοχη κεφαλιά από τον Ελευθεριάδη.

19:15

85': Ο Προβυδάκης εκτελεί το φάουλ που κέρδισε η Λαμία, ο Λούκας δεν μπορεί να κινηθεί προς την πορεία της μπάλας για την κεφαλιά, περνά άουτ.

19:14

84': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας για μαρκάρισμα στον Νούνιες.

19:13

83': Προσπάθεια του Μπανγκουρά και σουτ, μπλοκάρει την μπάλα ο Παπαδόπουλος.

19:11

81': Σουτ του Τασουλή, δεν ανησυχεί ο Γκαραβέλης.

19:09

79': Σε θέση οφσάιντ ο Μανούσος.

19:09

Ο Φωτιάς έκανε τον έλεγχο από το VAR και ακυρώνει το γκολ για χέρι του Ελευθεριάδη.

19:09

Θα ελεγχεί το γκολ για χέρι του Ελευθεριάδη, μετά την απόκρουση του Αλβάρες, από τον ίδιο τον ρέφερι, μετά τον έλεγχο του VAR.

19:08

Ο Σαραμαντάς από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Τσούκαλος κάνει το πλασέ, διώχνει ο Αλβάρες, πάνω στον Ελευθεριάδη, η μπάλα φτάνει στον Μπανγκουρά ο οποίος από κοντά τη στέλνει στα δίχτυα.

19:07

77': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:06

Έχουμε περάσει στο τελευταίο τέταρτο του ματς, έχει πέσει ο ρυθμός εδώ και 15 λεπτά, πάντα το 0-2 υπέρ του Αστέρα παραμένει...

19:04

74': Φάουλ για τη Λαμία, από τα δεξιά, εκτελεί ο Μπεχαράνο, διώχνει ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά.

19:01

70': Τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία, έξω ο Ταϊρόν, στη θέση του ο Ελευθεριάδης.

18:59

69': Σε θέση οφσάιντ ο Μπαράλες...

18:58

68': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, εκτελεί ο Προβυδάκης, η μπάλα πάει πλάγιο.

18:58

68': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Τασουλής για μαρκάρισμα στον Νούνιες.

18:56

Αρκετά καλύτερο το δεύτερο ημίχρονο από το πρώτο, ψάχνει το γκολ που θα την ξαναβάλει στο ματς η Λαμία και ο Αστέρας αυτό που θα "κλειδώσει" τη νίκη του.

18:54

64': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Νούνιες στη θέση του Τζανδάρη.

18:52

62': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, αναγκαστική. Ο Ριέρα δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του περνά ο Τασουλής.

18:52

62': Ο Τιλίκα στο κόρνερ, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, η μπάλα άουτ.

18:52

62': Ο Τασουλής για τον Αλβάρες, πολύ δυνατό σουτ του τελευταίου, ο Γκαραβέλης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

18:49

59': Στην εξέλιξη της φάσης, επίθεση της Λαμίας, ο Προβυδάκης από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, πλασέ του Τσούκαλου, διώχνει την μπάλα ο Παπαδόπουλος.

18:49

59': Ωραία ενέργεια του Καπίγια από τα δεξιά και πάσα στον Γκαρσία, εκείνος βρίσκει τον Μπαράλες που ετοιμάζεται για το 0-3, σώζει ο Σαραμαντάς.

18:47

57': Ο Σαραμαντάς από τα αριστερά για τη Λαμία, κάνει τη σέντρα, η μπάλα στρώνεται ιδανικά στον Μανούσο, σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:42

53': Στην αμέσως επόμενη φάση και στην επίθεση των Αρκάδων, τρεις του Αστέρα, ο Τιλίκα το πλασέ, η μπάλα ξυστά από το αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη.

18:41

52': Μακρινό δυνατό σουτ του Ταϊρόν, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

18:39

Πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.

18:34

46': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, ο Προβυδάκης στο ματς αντί του Βύντρα και ο Μπανγκουρά αντί του Τσούκαλου.

18:34

46': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Τιλίκα στη θέση του Σίτο.

18:34

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.