Φτάσαμε στο 90'+8...

21:59

Άνθρωπος του αγώνα ο Χουάντερσον

21:58

90'+6: Εκτελεί καλά ο Κριστόμπαλ, ο Χουάντερσον με εντυπωσιακή επέμβαση διώχνει, ο παίκτης του Ολυμπιακού Βόλου παίρνει το ριμπάουντ, έχει δεύτερη ευκαιρια να σκοράρει, αλλά ο γκολκίπερ του Ηρακλή έχει προλάβει έχει σηκωθεί και γραπώνει την μπάλα

21:56

90'+4: ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

21:55

Τρία λεπτά ακόμα

21:54

90'+3: Εκτελεί ο Γιαλούσης με πολύ φάλτσο, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουάντερσον

21:53

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ολυμπιακό Βόλου

21:53

Μόλις μπήκαμε στις καθυστερήσεις

21:52

90': Παράλληλο γύρισμα ο Μπουκουβάλας, ο Ματσούκας πλασάρει στην κίνηση, άουτ η μπάλα

21:50

90': Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος στο ΕΑΚ

21:50

Στα τελευταία λεπτά το ματς έχει χάσει τον όποιο ρυθμό είχε και κυριαρχούν τα δυνατά μαρκαρίσματα και τα πολλά λάθη

21:49

87': Κάρτα στον Κατσιαρό για μαρκάρισμα στον Σκόρτσα

21:42

80': Κάρτα στον Σιατραβάνη

21:41

80': Ωραία ενέργεια του Μόνχε, περνά τον Κουρούπη, σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα άουτ

21:40

Να θυμίσουμε πως από το 27' ο Ηρακλής παίζει με παίκτη περισσότερο μετά από την αποβολή του Αρβανίτη

21:40

Όλα για όλα από τον Παπαδόπουλο που θέλει το διπλο

21:40

78': Αλλαγή για τον Ηρακλή, μέσα ο Σκόρτσα, έξω ο Ιντζόγλου

21:39

77': Τραγική επιλογή του Ματσούκα που βγαίνει ένας με έναν με τον Γιαλούση, δεν εκτελεί αμέσως με αποτέλεσμα να βγει άουτ με την μπάλα

21:38

76': Αλλαγή για τον Βόλο. Εκτός ο Μπρέσκα, μέσα ο Νικολιάς

21:38

Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Πουρτουλίδης διώχνει με το κεφάλι

21:37

75': Παράλληλο γύρισμα του Μπρέσκα, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ

21:35

73': Κάρτα βλέπει ο Κοντεων

21:31

70': Αλλαγή κάνει και ο Βόλος. Έξω ο Γκούρμα που σήμερα δεν του βγήκε το παιχνίδι, μέσα ο Ιωάννου

21:31

69': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Χιονίδη ο Ματσούκας

21:27

65': Δυνατό σουτ του Πουρτουλίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γκίτκος αποκρούει και έρχεται ο Κατσιαρός να διώξει μακριά την μπάλα

21:25

63': Κάρτα βλέπει ο Ιντζόγλου

21:24

Μια ώρα αγώνα στο ΕΑΚ

21:20

59': Ατομική προσπάθεια του Χιονίδη που κουβαλά την μπάλα, περνά τον Μελίσση, περνά και τον Γιαλούση, ωστόσο ο Γκίτκος βγαίνει, πέφτει στα πόδια του και κρατά το 1-1

21:19

Την ώρα που συμβαίνουν όλα αυτά, οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού Βόλου παρά το ότι έχουν αριθμητικό μειονέκτημα, αυτοί είναι που πιέζουν για δεύτερο γκολ!

21:17

Μάλιστα αποβλήθηκε και άνθρωπος που βρισκόταν στον πάγκο των γηπεδούχων

21:17

Συνεχίζονται οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Ολυμπιακού Βόλου προς τον διαιτητή και το γκολ που ακυρώθηκε

21:14

Μετά από μια ολιγόλεπτη διακοπή, αφού στο έδαφος ήταν ο Χουάντερσον, το ματς ξεκινά εκ νέου

21:12

51': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Έξω ο Σαββίδης, μέσα ο Κουρδάκης

21:11

Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους

21:09

48': Ο Ολυμπιακός Βόλου σκοράρει αλλά το γκολ έχει ακυρωθει για οφ σάιντ

21:07

46': Σέντρα στο β' μέρος στο ΕΑΚ

21:06

Οι δύο ομάδες έχουν εποστρέψει στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης

20:48

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, στο 1-1 ο Ολυμπιακός Βόλου με τον Ηρακλή

20:46

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

20:45

Εκτελέστηκε, ο Γκίτκος μπλοκάρει πιο ψηλά από όλους και καθαρίζει την φάση

20:45

44': Κόρνερ για τον Ηρακλή

20:40

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

20:39

39': Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μπρέσκα (σουτάρει συρτά και με δύναμη), ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά

20:38

38': Κάρτα βλέπει ο Σαββίδης για τον Ηρακλή

20:34

Έχοντας το μομέντουμ και την αριθμητική υπεροχή ο Ηρακλής όπως είναι φυσικό ελέγχει το παιχνίδι και κρατά την μπάλα στην κατοχή του

20:31

31': Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Ο Γιαλούσης θα μπει τελικά, έξω ο Δεινόπαπας που θυσιάζεται

20:30

Και όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στο ΕΑΚ το οποίο έχει ''παγώσει'' μετά την ισοφάριση

20:30

Γρήγορα γρήγορα θα κάνει αλλαγή ο Παντελής προκειμένου να καλύψει το κενό του Αρβανίτη στα μετόπισθεν, λογικά ο Κωστούλας θα μπει

20:29

Πλέον ο Ολυμπιακός Βόλου όχι μόνο βλέπει να χάνει το προβάδισμα, αλλά καλείται να αγωνιστεί για πάνω από μια ώρα αγώνα με παίκτη λιγότερο

20:29

Ο Πουρτουλίδης από τα έντεκα βήματα νικά τον Γκίτκο και κάνει το 1-1

20:29

28': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ

20:28

Άτυχη στιγμή για τον αμυντικό του Βόλου, σωστή απόφαση ωστόσο του διαιτητή

20:27

Και κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) στον Αρβανίτη, ο βρίσκει την μπάλα με το χέρι

20:27

27': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

20:23

22': Εκτελεί το φάουλ ο Πουρτουλίδης, είναι καλή η εκτέλεση με φάλτσο, η μπάλα περνά απο πολλά κεφάλια και φτάνει στην αγκαλιά του Γκίτκου

20:22

22': Κάρτα στον Αρβανίτη για μαρκάρισμα στον Σιατραβάνη

20:22

Συμπληρώσαμε 20λεπτο στο ΕΑΚ, προσπαθεί να αντιδράσει ο Ηρακλής

20:16

Αυτογκόλ λοιπόν από τον αμυντικό του Ηρακλή και 1-0 ο Ολυμπιακός Βόλου

20:15

Σέντρα του Καρρά με το αριστερό με πολύ φάλτσο, ο Σαββίδης σηκώνεται στον αέρα μαζί με τον Γκούρμα, βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και άθελα του την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του

20:15

15': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

20:13

13': Κάρτα στον Μπουκουβάλα

20:12

Χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ εδώ ο Ηρακλής

20:11

11': Ο Ηρακλής βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Σιατραβάνης ''σπάει'' την μπάλα προς το πέναλτι, ο Κουρούπης είναι εκεί, πλασάρει άσχημα όμως και αστοχεί

20:11

Εκτελεί ο Μπρέσκα, ο Τσιλιανίδης απομακρύνει

20:10

10': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

20:07

6': Εκτέλεση φάουλ του Πουρτουλίδη, ο Γκίτκος βγαίνει με γροθιές και καθαρίζει την φάση

20:04

Πρώτη επικίνδυνη στιγμή στο ματς ανήκει στον Ηρακλή

20:03

2': Παράλληλο γύρισμα ο Κουρούπης, ο Χιονίδης δεν μπορεί να πλασάρει αφού αμυντικός του Ολυμπιακού Βόλου βάζει σωστα την κόντρα

20:02

1': Έναρξη αναμέτρησης...

20:01

Στη σέντρα οι παίκτες του Ηρακλή...

20:01

Οι δύο ομάδες βρίσκονται ήδη στον αγωνιστικό χώρο, όλα είναι έτοιμα πλέον.

19:57

Με πολλά κενά οι εξέδρες στο ΕΑΚ σε σύγκριση με άλλα ματς του Ολυμπιακού Βόλου...

Γκίτκος, Καρράς, Μελίσσης, Αρβανίτης, Κατσιαρός, Ρόκας, Κριστόμπαλ, Μόνχε, Μπρέσκα, Δεινόπαπας, Γκούρμα.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Κουρούπης, Κοντέων, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Λίμα, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Χιονίδης, Τσιλιανίδης, Σιατραβάνης.
Διαιτητής: Μαντάκης (Ημαθίας). Βοηθοί: Κουλά (Ξάνθης), Καραβασίλης (Καβάλας). Τέταρτος: Τερετίδης (Καβάλας).