-
1
19:09

19:08

Ο Ματιέ Βαλμπουενά, όπως και στο ματς του πρώτου γύρου, έδωσε τη λύση στους «ερυθρόλευκους» κόντρα στο Βόλο. Στους 59 βαθμούς ο Ολυμπιακός και για την ώρα στο +12 από τον ΠΑΟΚ. Στους 28 πόντους και 10ς παραμένει ο Βόλος.

19:07

90'+4: Λήξη του αγώνα, 0-1.

19:06

90'+3: Κίτρινη στον Φαν Βέερτ για διαμαρτυρία.

19:04

90'+1: Συρτό πλασέ του Εμβιλά, λίγο έξω από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

19:03

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:03

90': Ο Βαλμπουενά εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Τικίνιο, που σουτάρει δυνατά από αριστερά της περιοχής, σπουδαία απόκρουση του Κλέιμαν.

19:02

89': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:01

88': Κίτρινη στον Άλχο για φάουλ στον Βαλμπουενά.

18:59

87': Μεγάλη ευκαιρία για το Βόλο, ο Μπαρτόλο τη σέντρα από αριστερά, αφύλακτος ο Φαν Βέερτ την κοντινή κεφαλιά και η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:54

Ο Βαλμπουενά συνεργάζεται με τον Ελ Αραμπί και με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής ανοίγει το σκορ, 0-1.

18:54

81': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

18:53

80': Σιέλης αντί Ρεγκατέν, τρίτη αλλαγή για το Βόλο.

18:49

77': Τικίνιο αντί Αγκιμπού Καμαρά, Βρουσάι αντί Λαλά, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

18:49

76': Επικίνδυνη σέντρα του Βαλμπουενά από αριστερά, άουτ.

18:45

72': Ωραίο δυνατό σουτ του Σισέ εκτός περιοχής, φεύγει η μπάλα ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

18:44

72': Σουτ του Βαλμπουενά εντός περιοχής, αποκρούει ο Κλέιμαν, που δεν είχε καλό οπτικό πεδίο.

18:43

71': Δεύτερη αλλαγή για το Βόλο, αναγκαστική είναι, καθώς ο Τσοκάνης αποχωρεί τραυματίας και τον αντικαθιστά ο Κορέα.

18:42

69': Καλό μακρινό σουτ του Καμαρά, διώχνει σε κόρνερ ο Κλέιμαν. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:38

65': Σουτ του Καμαρά, διαγώνιο από θέση έξω αριστερά, άουτ.

18:36

63': Εμβιλά αντί Μπουχαλάκη, Βαλμπουενά αντί Καρβάλιο, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

18:33

60': Ευκαιρία για το Βόλο, σέντρα του Φεράρι από αριστερά, κεφαλιά του Ρομέρο, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι περνά η μπάλα.

18:30

58': Σουτ του Ελ Αραμπί από θέση μέσα αριστερά, κανένα πρόβλημα για τον Κλέιμαν.

18:26

54': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό κερδίζει ο Καρβάλιο, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.