0
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:09

Βρίσκοντας τέρμα με τον Κρέσπο στο 57' ο ΠΑΟΚ παίρνει τη νίκη με 1-0 απέναντι στον Ατρόμητο και φτάνει τους 47 βαθμούς περιμένοντας το αποτέλεσμα του ντέρμπι Ολυμπιακός - ΑΕΚ για να μειωθεί η διαφορά από την κορυφή ή να αυξηθεί από την 3η θέση. Παραμένει προτελευταίος με 13 βαθμούς ο Ατρόμητος.

19:08

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Ατρόμητος 1-0.

19:07

90+3': Νέο φάουλ για τον Ατρόμητο, το εκτελεί ο Τζοβάρας από τα αριστερά, κεφαλιά του Μαυρομμάτη υπό πίεση, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

19:05

90+1': Σέντρα του Χαρίση με στόχο τον Άλιμπεκ, ο Μιχάι διώχνει την μπάλα.

19:04

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:04

90': Φάουλ για τον Ατρόμητο μακρινή εκτέλεση του Ναμπί, διώχνει ο Ζαμπά.

19:01

86': Κοντινό σουτ του Άκπομ, ο Γιαννιώτης διώχνει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Ζαμπά που κάνει το γυριστό σουτ, αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ.

19:01

86': Ο Σάστρε εκτελεί το νέο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:59

85': Εκτελεί ο Ζίβκοβιτς το κόρνερ, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Γιαννιώτης.

18:58

84': Ο Ζαμπά από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Άκπομ ο Έρλινγμαργκ παραχωρεί κόρνερ.

18:58

83': Κλείνει τις αλλαγές του ο Κόλμαν για τον Ατρόμητο, ο Μπεντινέλι στη θέση του Σπιριντόνοβιτς.

18:57

82': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ αντί του Μπίσεσβαρ, ο Ζαμπά αντί του Μιτρίτσα και ο Σίντκλεϊ αντί του Βιεϊρίνια.

18:56

Ολοκληρώνεται ο έλεγχος και από το VAR και τον Γκάμαρη και το γκολ ακυρώνεται.

18:55

Θα υπάρχει έλεγχος από το VAR καθώς πριν σκοράρει ο Μπίσεσβαρ υπάρχει φάουλ.

18:54

Καθαρίζει το ματς ο ΠΑΟΚ καθώς φτάνει στο 2-0. ΟΟ Ζίβκοβιτς από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Άκπομ πάει να κάνει την προβολή, τραυματισμός του Χατζηισαΐα και ο Μπίσεσβαρ στο κενό τέρμα κάνει το 2-0.

18:53

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:51

77': Νέο φάουλ κερδίζει ο ΠΑΟΚ με τον Μιτρίτσα ξανά σε πλεονεκτική θέση. Ο Ζίβκοβιτς το εκτελεί, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

18:45

Μαζεμένες αλλαγές για τον Κόλμαν στη μάχη να γίνει επιθετικός ο Ατρόμητος και να φτάσει στην ισοφάριση.

18:44

71': Τέταρτη αλλαγή για τους Περιστεριώτες, ο Ναμπί περνά στο ματς αντί του Ντένιτς.

18:41

68': Στο ίδιο λεπτό, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Αουγκούστο, μέσα ο Σοάρες.

18:41

68': Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Έρλινγκμαργκ στη θέση του Σάλομον, ο Άλιμπεκ στη θέση του Κλωναρίδη και ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Νταβιώτη.

18:39

66': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κρέσπο για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Χαρίση.

18:39

66': Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:38

65': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τον άξονα και εκτός περιοχής, εκτελεί ο Μιτρίτσα, ο Γιαννιώτης εκτινάσσεται στο δεξί παράθυρο και διώχνει σε κόρνερ.

18:35

62': Αρκετά δυνατό αλλά μακρινό σουτ του Ροτάριου, δεν ανησυχεί ο Πασχαλάκης.

18:34

61': Ο Μπίσεσβαρ σε νέο κόρνερ που κερδίζει ο ΠΑΟΚ, το εκτελεί, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

18:32

59': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Α. Ζίβκοβιτς περνά στο ματς αντί του Μουργκ.

18:31

Ανοίγει το σκορ στην Τούμπα, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπίσεσβαρ, ο Σάστρε από το ύψος του πέναλτι έκανε τη σέντρα στον Κρέσπο και ο Ισπανός μπακ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη για το 1-0. Πρώτο τέρμα φέτος για τον Κρέσπο.

18:30

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:29

56': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Βιεϊρίνια από σχεδόν 30 μέτρα, στα σώματα, στη συνέχεια σουτ του Μιτρίτσα, η μπάλα κοντράρει στον Μαυρομμάτη και περνά κόρνερ.

18:26

53': Ο Αουγκούστο βγάζει τον Μπίσεσβαρ σε θέση τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη, κάνει το σουτ, διώχνει ο πορτιέρο του Ατρόμητου, αλλά υπάρχει οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη.

18:21

48': Ο Μουργκ εκτελεί το κόρνερ, ο Μιτρίτσα το σουτ εκτός περιοχής, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα χωρίς να αιφνιδιαστεί καθώς κάπου κόντραρε.

18:21

48': Σέντρα του Σάστρε για τον ΠΑΟΚ, ο Νταβιώτης παραχωρεί κόρνερ πριν γίνει επικίνδυνος ο Μιτρίτσα.

18:20

47': Κίτρινη κάρτα στον Νταβιώτη για μαρκάρισμα στον Μιτρίτσα.

18:19

46': Πάσα του Χαρίση στον Κλωναρίδη, γύρισμα του δεύτερου από τα αριστερά, διώχνει σωτήρια ο Κρέσπο.

18:19

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.