-
0
21:25

21:22

Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό, έτσι όπως πήγε το παιχνίδι. Δεν ήταν καλοί οι Πειραιώτες, ωστόσο από τη στιγμή που στο καλό της διάστημα η ΑΕΚ όχι μόνο δεν σκόραρε, αλλά δεν έφτιαξε τελικά και μεγάλες ευκαιρίες, το γκολ του Εμβιλά έφερε τελικά το πολύτιμο τρίποντο για τους πρωταθλητές, που διατηρούν το +9 από τον ΠΑΟΚ. Η Ένωση παραμένει χωρίς νίκη κόντρα στους Πειραιώτες για 13ο σερί παιχνίδι.

21:21

90'+5: Λήξη του αγώνα, 1-0.

21:20

90'+4: Κίτρινη στον Λαλά.

21:18

90'+2: Ο Τσιντώτας νικά στο τετ α τετ τον Ονιεκούρου, κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:17

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

90': Μπα αντί Αγκιμπού Καμαρά, τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:13

88': Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:11

Ο Βαλμπουενά εκτελεί το κόρνερ από αριστερά, ο Εμβιλά την προβολή, δεν αντιδρά καλά ο Τσιντώτας, νέο σουτ του Εμβιλά από κοντά, 1-0.

21:10

84': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:10

84': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:07

81': Κίτρινη στον Ρότα για φάουλ στον Καρβάλιο.

21:06

81': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Γέβτιτς αντί Ανσαριφάρντ.

21:06

80': Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο, Καρβάλιο αντί Μπουχαλάκη, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

21:05

79': Περνά ανεκμετάλλευτο και το δεύτερο σερί κόρνερ των Πειραιωτών.

21:04

78': Ο Βαλμπουενά εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Τικίνιο, κόντρα στον Μήτογλου, νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:04

78': Κόρνερ παραχωρεί ο Τζαβέλλας.

20:57

72': Βγαίνει ωραία στις αντεπιθέσεις η ΑΕΚ, έχει πολλά κενά ο Ολυμπιακός, τεράστια απόσταση μεταξύ των γραμμών.

20:56

71': Ο Παπασταθόπουλος παραχωρεί κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Άμραμπατ.

20:54

69': Σαφώς καλύτερη η ΑΕΚ στο β' ημίχρονο, βραχυκυκλωμένος ο Ολυμπιακός.

20:53

68': Βαλμπουενά αντί Μασούρα, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:51

66': Σουτ στην κίνηση του Σιμόες μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Βατσλίκ μπλοκάρει.

20:51

65': Παραλίγο αυτογκόλ από το Μανωλά, διώχνοντας λανθασμένα μια βαθιά μπαλιά του Σιμάνσκι, ο Βατσλίκ προλαβαίνει να διώξει σε κόρνερ.

20:47

62': Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ για φάουλ στον Ρότα.

20:46

61': Συνέχεια στο παιχνίδι.

20:46

60': Αγκιμπού Καμαρά και Σιμόες πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο, συγκρούστηκαν αμφότεροι με τον Ρότα. Δεν φαίνεται πάντως ν' αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα.

20:43

57': Σουτ του Ανσαριφάρντ στην κίνηση λίγο μέσα από την περιοχή, ο Βατσλίκ αποκρούει.

20:38

52': Σέντρα του Λαλά από δεξιά, κεφαλιά του Τικίνιο, ο Τσιντώτας στη σωστή θέση, μπλοκάρει.

20:32

46': Ονιεκούρου αντί Μαντί Καμαρά, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.