0
17:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:27

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φώτη Ιωαννίδη ο Παναθηναϊκός φτάνει στη νίκη με 2-0 κόντρα στη Λαμία μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Ο επιθετικός των "πράσινων" σκόραρε στο 3' με κεφαλιά και στο 82' με σουτ για το 2-0 που φέρνει τον Παναθηναϊκό στην 4η θέση με 33 βαθμούς, ισόβαθμο με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Από την άλλη η Λαμία παρέμεινε στους 18 βαθμούς και τη 12η θέση.

17:26

Λήξη της αναμέτρησης στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - Λαμία 2-0.

17:25

90+4': Ο Κουρμπέλης δεν κάνει το σουτ, πασάρει στον Καρλίτος, αλλά ο Βραζιλιάνος δεν προλαβαίνει να σουτάρει.

17:24

Όλα οκ με τον Σκόνδρα, συνεχίζεται το παιχνίδι.

17:23

90+2': Νέα διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Σκόνδρας.

17:21

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:19

88': Τελικά όλα οκ με τον Πέρεθ σηκώνεται και συνεχίζει.

17:17

86': Στο έδαφος ο Πέρεθ που πονάει. Για να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει ο Ισπανός χαφ.

17:14

84': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Καρλίτος αντί του σκόρερ Ιωαννίδη που χειροκροτείται και ο Χατζηγιοβάνης αντί του Παλάσιος.

17:13

Καθαρίζει το ματς ο Παναθηναϊκός με το δεύτερο γκολ. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας και πάσα του Κουρμπέλη στον Ιωαννίδη ο οποίος γυρίζει το σώμα του κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ για το 2-0. Πρώτη φορά πετυχαίνει δύο τέρματα στο ίδιο ματς με τον Παναθηναϊκό ο Ιωαννίδης.

17:12

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:11

81': Ωραία πάσα του Παλάσιος από τα δεξιά στον Βιτάλ, άστοχο το τελείωμα του Βραζιλιάνου, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

17:08

78': Τελευταία αλλαγή για τη Λαμία, ο Νινούα στη θέση του Νούνιες.

17:07

77': Ο Παλάσιος στο κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ στον Αντέτζο.

17:07

77': Ωραία ενέργεια του Βιγιαφάνιες και πάσα στον Παλάσιος από πλάγια εκείνος κάνει το σουτ για να διώξει σε κόρνερ ο Σαράνοφ.

17:06

76': Ο Μανουσάκης εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Βέλεθ.

17:06

76': Ο Μανουσάκης πασάρει στον Αραμπούλι ο οποίος από τον άξονα, βρίσκει χώρο κάνει το σουτ, διώχνει με το κεφάλι σε κόρνερ ο Σένκεφελντ.

17:05

Ξανά ματς στη Λεωφόρο...

17:05

Νέα διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Βιγιαφάνιες.

17:03

73': Δυνατό μαρκάρισμα του Κουρμπέλη στον Τζανδάρη και κίτρινη κάρτα στον μέσο του Παναθηναϊκού.

17:01

71': Ο Παλάσιος στο κόρνερ, η μπάλα από την απομάκρυνση πάει στον Βιγιαφάνιες ο οποίος γεμίζει, κεφαλιά του Σένκεφελντ, ο Σαράνοφ μπλοκάρει σταθερά.

17:01

70': Ωραία ενέργεια του Βιγιαφάνιες και σέντρα προς τον Βιτάλ ο οποίος κατεβάζει την μπάλα από τα αριστερά κάνει το σουτ, διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ ο Σαράνοφ.

16:58

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Κουρμπέλης περνά στο ματς αντί του Γκατσίνοβιτς. Χειροκροτήματα στη Λεωφόρο τόσο για τον κάπτεν των "πράσινων" όσο και για τον Σέρβο που έκανε καλό παιχνίδι.

16:57

67': Εκτελείται το κόρνερ από τον Παλάσιος, η φάση σταματά για φάουλ του Βέλεθ.

16:56

66': Τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Βέλλιος στη θέση του Καραμάνου.

16:56

66': Πρώτη ευκαιρία στο β' ημίχρονο για τον Παναθηναϊκό, ο Βιγιαφάνιες πασάρει στον Γκατσίνοβιτς ο οποίος κάνει ωραίο σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Σαράνοφ.

16:54

Δεν είναι καλός ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι στιγμής, προσπαθεί να απειλήσει η Λαμία για το 1-1, ψάχνει το game over με το δεύτερο τέρμα ο Παναθηναϊκός.

16:49

59': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Μανούσος για μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ. Διαμαρτύρεται ο επιθετικός της Λαμίας, αλλά είναι κάρτα.

16:47

57': Ξανά με 11 ο ΠΑΟ, περνά ο Βιτάλ στη θέση του τραυματία Αϊτόρ.

16:46

Προσωρινά με 10 ο Παναθηναϊκός, δεν μπορεί να πατήσει το πόδι του ο Αϊτόρ.

16:45

Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Ισπανός που δεν θα συνεχίσει. Πονά πολύ ο Αϊτόρ, στη γάμπα το πρόβλημα.

16:44

54': Διακοπή στο ματς καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Αϊτόρ που πιάνει το αριστερό του πόδι.

16:43

53': Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά, εκτελεί ο Σκόνδρα, κεφαλιά του Αραμπούλι, ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα.

16:40

50': Κάθετη του Γκατσίνοβιτς στον Ιωαννίδη ο οποίος αποφεύγει τον Αντέτζο, καθυστερεί και πέφτει από μονομαχία με τον Σκόνδρα. Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι σωστά ο Γκορτσίλας λέει "παίζετε".

16:38

48': Φάουλ για τη Λαμία από τα αριστερά, εκτελεί ο Μανουσάκης, κεφαλιά του Αραμπούλι, ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα.

16:35

Χωρίς αλλαγές ο Παναθηναϊκός, δύο αλλαγές για τη Λαμία. Ο Μανούσος αντί του Ελευθεριάδη και ο Μανουσάκης αντί του Μπανγκουρά.

16:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

16:20

Χάρις σε τέρμα του Ιωαννίδη στο 3' ο Παναθηναϊκός προηγείται δίκαια με 1-0 της Λαμίας έχοντας χάσει και αρκετές κλασικές ευκαιρίες στα πρώτα 20 λεπτά με Ιωαννίδη, Γκατσίνοβιτς, Αϊτόρ. Άτυχη η Λαμία με τον τραυματισμό του Ταϊρόν που έγινε αλλαγή με τον Αραμπούλι στο 19ο λεπτό.

16:19

Ημίχρονο στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - Λαμία 1-0.

16:17

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:16

44': Ωραία προσπάθεια του Ελευθεριάδη και σέντρα από τα αριστερά, ουδείς κινείται προς την πορεία της μπάλας.

16:13

41': Σε θέση οφσάιντ ο Χουάνκαρ σωστή υπόδειξη. Προηγήθηκε προσπάθεια των γηπεδούχων με τον Παλάσιος που έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ. Αλλά ως μη γενόμενη η φάση.

16:12

40': Ωραία συνεργασία των γηπεδούχων με Αϊτόρ που κάνει τακουνάκι στον Βιγιαφάνιες, αυτός νέο τακουνάκι στον Γκατσίνοβιτς που πασάρει ξανά στον Βιγιαφάνιες, σουτ του Αργεντινού πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοφ.

16:10

38': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Παλάσιος κάνει τσαφ και δεν βρίσκει την μπάλα η οποία περνά παράλληλα σε πλάγιο.

16:06

34': Σέντρα του Μαρτίνεθ από τα αριστερά για τη Λαμία, ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα.

16:04

32': Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, ο Αντέτζο διώχνει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Βιγιαφάνιες που πασάρει στον Γκατσίνοβιτς, μακρινό άστοχο σουτ του Σέρβου.