Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ μετά από δύο σερί νίκες... Συνεχίζεται το δράμα του ουραγού Απόλλωνα Σμύρνης.

16:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης 3-0.

16:50

90'+3: Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης... Ο Γιακιμόβσκι από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:48

90'+1: Κόρνερ για την ΑΕΚ. Από τα δεξιά ο Άμραμπατ, επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

16:48

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:44

88': Μακρινό σουτ Σάκχοφ από τα αριστερά, άουτ.

16:42

86': Οφσάιντ ο Ιωαννίδης, σωστή υπόδειξη.

16:41

85': Κίτρινη στον Ιωαννίδη.

16:39

Ξανά ματς μετά από 2'...

16:37

81': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Χατζισαφί αντί του Λε Ταλέκ.

16:36

80': Κεφάλι με κεφάλι εναέρια σύγκρουση Λισγάρα - Παπαγεωργίου, μικρή διακοπή.

16:35

79': Κόκκινη με δεύτερη κίτρινη στον Μοχαμάντι (για μαρκάρισμα σε Μαρτίνες), με δέκα παίκτες μένει η ΑΕΚ.

16:35

Εκτελείται το κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτη.

16:34

78': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ ανοίγει για τον Ανσαριφάρντ από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, ο Βέρχουλστ διώχνει σε κόρνερ.

16:32

Έχει χτυπήσει ο Μισελέν, μικρή διακοπή... Στο μισό λεπτό ξανά ματς.

16:31

75': Άμραμπατ σουτάρει μέσα από την περιοχή, ο Βέρχουλστ μαζεύει σταθερά.

16:30

74': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Μόνος ο Ιωαννίδης μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ, σουτ κακό, ο Τσιντώτας διώχνει την μπάλα που πάει πάνω του... Και στην επαναφορά νέο σουτ, διώχνει ξανά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ.

16:29

73': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Ανσαριφάρντ αντί Αραούχο, Τάνκοβιτς αντί Τσούμπερ και Σάκχοφ αντί Γκαρσία.

16:28

72': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ολοκληρώνη της κινήσεις ο Φέστα. Μαρτίνες αντί Τσιλούλη και Παπαγεωργίου αντί Βιτλή.

16:27

Ο Μισελέν από τα αριστερά βγάζει συρτή σέντρα, στην απέναντι πλευρά ο Αραούχο απόπ το ύψος του πέναλτι το πλασέ και 3-0.

16:27

71': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:26

"Τελείωσε" το ματς, χαμένος πια ο Απόλλων Σμύρνης... Δεν δείχνει πια ικανός για να αντιδράσει.

16:24

Γέμισμα από τον Άμραμπατ, ο Ντεντάκης δεν μπορεί να σταματήσει την μπάλα έξω από την περιοχή και έχοντας τον Τσούμπερ, τη βρίσκει ο αμυντικός του Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά δεν την κρατά, ο άσος της ΑΕΚ κερδίζει την μπάλα από θέση τετ α τετ μέσα στην περιοχή και δεξιά, έχει βγει και ο Βέρχουλστ, 2-0.

16:24

67': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:22

Ο Απόλλων Σμύρνης ξεκίνησε καλύτερα στο β' ημίχρονο, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες και κόντρα στη ροή του ματς η ΑΕΚ σκόραρε! Δεν αξίζει να είναι πίσω στο σκορ η "Ελαφρά Ταξιαρχία". Ερωτηματικό αν θα βοηθήσουν οι αλλαγές που έγιναν, σίγουρα σωστή η αντικατάσταση του Παμλίδη, οι άλλες δύο ως προς τους ποδοσφαιριστές που βγήκαν ελέγχονται.

16:21

64': Ξανά από τα δεξιά ο Γιακιμόβσκι για τον Απόλλωνα Σμύρνης, με τα πολλά η μπάλα στα χέρια του Τσιντώτα.

16:20

64': Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο Γιακιμόβσκι από τα δεξιά, με φάλτσα πάει μέσα, με κεφαλιά ο Γκαρσία σε νέο κόρνερ. Πολύ καλή εκτέλεση.

16:19

63': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης... Γιακιμόβσκι από τα δεξιά, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

16:18

62': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Άμραμπατ αντί Γέβτιτς.

16:18

61': Οφσάιντ ο Αραούχο, σωστή υπόδειξη.

16:16

60': Μακρινό σουτ Σλίβκα από τυφλό διώξιμο, απελπιστικά άστοχο.

16:16

59': Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Γέβτιτς, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ του Απόλλωνα Σμύρνης.

16:14

58': Τριπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Γιαννιώτας αντί Παμλίδη, Σλίβκα αντί Τσίμπσα και Ιωαννίδης αντί Σίγκνεβιτς.

16:13

57': Κίτρινη στον Γιακιμόβσκι (κράτημα στον Γκαρσία - σωστή η κάρτα).

16:12

56': Σουτ Αραούχο από θέση μέσα δεξιά, πάνω από την εστία του Απόλλωνα Σμύρνης.

16:12

Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά ο Γέβτιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:11

55': Σουτ Γέβτιτς απ' έξω, κόντρα και κόρνερ...

16:08

Ο Γκαρσία από τα δεξιά βγάζει συρτή σέντρα, τσιμπά την μπάλα ο Αραούχο στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα παίρνει φάλτσα και στα δίχτυα, 1-0.

16:08

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:08

51': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Γεμίζει ο Βιτλής από τα αριστερά, προβολή Σίγκνεβιτς με τη μία, ο Τσιντώτας σωτήρια διώχνει.

16:05

49': Κίτρινη στον Μοχαμάντι (για σκληρό φάουλ στον Φατιόν).

16:04

48': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης, εκτελεί από τα αριστερά ο Γιακιμόβσκι, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:04

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο Σίγκνεβιτς μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ, κλέβει, γυρίζει γύρω από τον εαυτό του, σουτ με πολλά φάλτσα από τα αριστερά στο ύψος του πέναλτι, η μπάλα μισό μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.

16:03

46': Διαγώνιο σουτ Τσούμπερ από θέση μέσα αριστερά, συρτό, άστοχο, άουτ.

16:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...