3
19:08

Καλό βράδυ από τo a-sports.gr.

19:06

Σοβαρός στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός, καταλυτικός ο Μασούρας και οι Πειραιώτες φτάνουν τους 53 βαθμούς στην κορυφή. Ο Ιωνικός δεν μπόρεσε στο δεύτερο μέρος να είναι εξίσου καλός με το πρώτο και με 18 πόντους παραμένει 12ος.

19:06

90'+2: Λήξη του αγώνα, 0-3.

19:04

90: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:03

90': Πογοσιάν αντί Ματσούκα, ολοκληρώνονται και οι αλλαγές του Ιωνικού.

19:02

89': Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Χουτεσιώτης.

18:56

83': Μπα αντί Μανωλά, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

18:55

82': Κίτρινη στον Τσιριγώτη για φάουλ στον Ονιεκούρου.

18:52

79': Μάναλης αντί Μάντζη, Μαχαίρας αντί Λένις και Τσιριγώτης αντί Τσιγκρίνσκι, τρεις αλλαγές για τον Ιωνικό.

18:51

78': Ανάποδο ψαλίδι του Ντάλσιο από αριστερά της περιοχής, άουτ.

18:45

71': Δυνατό σουτ του Αγκιμπού Καμαρά εκτός περιοχής, άουτ.

18:44

70': Σουτ του Κάνιας από μακρινή απόσταση, μπλοκάρει εύκολα ο Βατσλίκ.

18:39

66': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο, Ονιεκούρου αντί Εμβιλά.

18:37

64': Πλατέλλας αντί Άοσμαν, πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό.

18:37

63': Μακρινό σουτ του Μασούρα, άουτ.

18:32

Ο Αγκιμπού Καμαρά την ασίστ στον Μασούρα, που με ωραίο διαγώνιο πλασέ από θέση μέσα δεξιά βρίσκει δίχτυα για το 0-3.

18:32

58': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

18:29

Ο Τικίνιο ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 0-2.

18:29

56': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

18:27

54': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Για ανατροπή του Μασούρα από τον Ρομαό.

18:26

53': Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά.

18:19

46': Μπουχαλάκης αντί Βαλμπουενά, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αλλαγή με γνώμονα στο να κρατήσει μπάλα στο κέντρο ο Ολυμπιακός και να βγουν καλύτερα τα μαρκαρίσματα.

18:19

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:03

Ο Αγκιμπού Καμαρά βρήκε το γκολ για τον Ολυμπιακό, ο Βατσλίκ όμως είναι ο κορυφαίος για τους «ερυθρόλευκους». Ο Ιωνικός αδικείται ξεκάθαρα από το 0-1.

18:03

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-1.

18:01

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:59

44': Διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Βατσλίκ νικά τον Μάντζη σε κοντινό σουτ του φορ των Νικαιωτών, θα διώξει εν συνεχεία σε κόρνερ και το μακρινό σουτ του Κιάκου. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Τσέχος γκολκίπερ για τον Ολυμπιακό, που ανασταλτικά είναι σε τρικυμία...

17:58

43': Μασούρας αντί Ροντρίγκες, λοιπόν, στην πρώτη αναγκαστική αλλαγή του Ολυμπιακού.

17:56

41': Επιρρεπής στους τραυματισμούς ο Γκάρι Ροντρίγκες, κρατά τον προσαγωγό του και θ' αποχωρήσει πρόωρα.

17:51

36': Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι για φάουλ στον Αγκιμπού Καμαρά.

17:48

33': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό, συρτό σουτ του Ντάλσιο λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, σπουδαία απόκρουση του Βατσλίκ σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:46

31': Κίτρινη στον Τικίνιο για φάουλ στον Σάντσες.

17:44

29': Σουτ του Μάντζη από πλάγια δεξιά, μπλοκάρει ο Βατσλίκ.

17:39

Ο Αγκιμπού Καμαρά είναι αφύλακτος εκτός περιοχής, ωραίο δυνατό σουτ, δεν μπορεί ν' αντιδράσει ο Χουτεσιώτης και 0-1.

17:39

24': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

17:38

23': Καλή συνεργασία Μαντί Καμαρά και Ροντρίγκες, αλλά δεν είναι καλό το τελείωμα του Τικίνιο, που σουτάρει πέφτοντας από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

17:36

21': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ορθά ο Αγκιμπού Καμαρά.

17:33

18': Απειλεί ξανά ο Ιωνικός, ο Λένις στην αντεπίθεση το γύρισμα από δεξιά, δεν μπορεί να διώξει ο Λαλά, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα και ο Άοσμαν και άουτ.

17:29

14': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό, ο Άοσμαν την πάσα στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Βατσλίκ θα νικήσει στο τετ α τετ τον Λένις από δεξιά, διώχνοντας σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.