1
21:35

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:34

Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ, 2-1 τον Παναθηναϊκό και στους 44 βαθμούς οι "ασπρόμαυροι". Παραμένει στους 30 ο Παναθηναϊκός που υπέστη τρίτη σερί ήττα. Πολλές διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για τη διαιτησία του Τρεϊμάνις.

21:32

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-1.

21:31

Και δεν υπάρχει πέναλτι. Παίρνει πίσω την απόφασή του ο Λετονός όπως και την κάρτα στον Σάντσες.

21:30

Πάει να το δει στο VAR ο διαιτητής. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι.

21:29

90+5': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ καταλογίζει ο Τρειμάνις για μαρκάρισμα του Σάντσες στον Μιτρίτσα.

21:28

90+4': Γέμισμα του Μπρινιόλι προς τον Καρλίτος, σε θέση οφσάιντ ο Ισπανός.

21:24

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 6 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:23

Ανατροπή δεδομένων στην Τούμπα. Δυνατό σουτ του Σάστρε από τον άξονα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα του Μπρινιόλι, 2-1.

21:22

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:19

85': Ωραία κίνηση Ζίβκοβιτς σουτ από θέση μέσα δεξιά ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

21:18

84': Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο για διαμαρτυρία.

21:18

84': Ο Καρλίτος φεύγει μπροστά κάνει το πλασέ, η μπάλα άουτ. Αλλά ο Ισπανός υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ, σωστή υπόδειξη.

21:16

82': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου, έξω ο Κούρτιτς και μέσα ο Σβαμπ.

21:15

81': Κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ για μαρκάρισμα στον Μιτρίτσα.

21:14

80': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καρλίτος στη θέση του Παλάσιος και ο Χατζηγιοβάνης στη θέση του Αϊτόρ.

21:12

78': Ο Ζίβκοβιτς ξανά στη γωνία, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπρινιόλι.

21:12

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, έχουμε νέο κόρνερ.

21:12

Ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ σε 1-1. Ο Μπίσεσβαρ πασάρει στον Ζίβκοβιτς ο οποίος στο ανέβασμα από τα αριστερά κάνει το γύρισμα και ο Ίνγκασον από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Λάθος της "πράσινης" άμυνας...

21:11

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:10

76': Ο Ζίβκοβιτς στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:10

76': Ο Σάντσες παραχωρεί κόρνερ προ του Μιτρίτσα.

21:09

75': Ωραία συνεργασία Ζίβκοβιτς με Μπίσεσβαρ, γέμισμα του Ολλανδού μπλοκάρει την μπάλα ο Μπρινιόλι.

21:08

74': Κακό κοντρόλ Μιτρίτσα που δεν μπορεί να κάνει κάτι. Άργησε χαρακτηριστικά ο Ρουμάνος μέσα στην περιοχή.

21:07

73': Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς ο οποίος διαμαρτύρεται στον Τρεϊμάνις για κάρτα στον Αγιούμπ. Ο Αγιούμπ πέταξε μακριά την μπάλα εξ ου και η διαμαρτυρία του Ζίβκοβιτς.

21:04

70': Κίτρινη κάρτα στον Μιτρίτσα για θέατρο. Σωστή απόφαση.

21:03

Ο Παλάσιος θα παίξει στην κορυφή της "πράσινης" επίθεσης.

21:02

68': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, αναγκαστική η μία. Ο Αγιούμπ αντί του τραυματία Αλεξανδρόπουλου και ο Γκατσίνοβιτς αντί του Ιωαννίδη. Ντεμπούτο για τον Γκατσίνοβιτς στους "πράσινους".

21:01

Αναγκαστική αλλαγή θα έχουμε για τον Παναθηναϊκό καθώς ο Αλεξανδρόπουλος τραυματίστηκε.

20:59

65': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σίντκλεϊ αντί του Βιεϊρίνια, ο Μιτρίτσα αντί του Τσιγγάρα και ο Άκπομ αντί του Τσόλακ.

20:57

63': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Κούρτιτς. Εκτελεί ο Μουργκ ο Μπρινιόλι μπλοκάρει προ του Τσόλακ.

20:56

62': Ο Μπίσεσβαρ την πάσα για τον Τσόλακ προλαβαίνει ο Σένκεφελντ σωτήρια.

20:54

60': Κίτρινη κάρτα στον Μπρινιόλι για διαμαρτυρία.

20:53

59': Ο Βιειρίνια πασάρει στον Κούρτιτς ο οποίος βρίσκει τον Μπίσεσβαρ, ο Ολλανδός κάνει το πλασέ, η μπάλα άουτ.

20:47

52': Ο Σάστρε γεμίζει προς τα αριστερά, ο Μπίσεσβαρ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Σάντσες.

20:45

51': Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη, επίσης για διαμαρτυρία.

20:44

50': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς για διαμαρτυρία για φάουλ του Τσιγγάρα στον Βιτάλ.

20:43

49': Ο Αουγκούστο δοκιμάζει το μακρινό σουτ, δεν έχει δύναμη και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

20:43

49': Ο Μπίσεσβαρ από τα αριστερά για τον Αουγκούστο ο οποίος δεν μπορεί να γίνει απειλητικός.

20:41

47': Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ.

20:40

46': Μπίσεσβαρ αντί Μουργκ στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ. Θυμίζουμε αναγκαστική αλλαγή στο 41' για τον Παναθηναϊκό, Βιτάλ αντί Λούντκβιστ.

20:40

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:25

Χάρις στο τέρμα του Παλάσιος στο 6ο λεπτό ο Παναθηναϊκός προηγείται δίκαια με 1-0 του ΠΑΟΚ. Οι "πράσινοι" διαμαρτυρήθηκαν και για πέναλτι στο 31' σε μαρκάρισμα του Τσιγγάρα στον Αϊτόρ. Δοκάρι με τον Τσόλακ στο 25' είχε ο ΠΑΟΚ, αναγκαστική αλλαγή με τον Βιτάλ να περνά αντί του Λουντκβιστ.

20:24

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1.

20:23

45+8': Εκτελεί ο Σάστρε το φάουλ η μπάλα σταματά στο σώμα του Σάντσες και ο Τσόλακ δεν μπορεί να νικήσει τον Μπρινιόλι. Φώναξαν για χέρι του Σάντσες οι γηπεδούχοι δεν υπάρχει κάτι.

20:22

45+7': Ο Κούρτιτς πάει προς το μέρος του Αλεξανδρόπουλου και βλέπει επίσης κίτρινη κάρτα.

20:22

45+7': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για μαρκάρισμα στον Κούρτιτς.

20:18

45+3': Πρώτη κίτρινη στον Ίνγκασον για μαρκάρισμα στον Παλάσιος.

20:16

45+1': Επέστρεψε στο ματς ο Τσόλακ και κάνει ωραίο ψαλιδάκι, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

20:15

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 7 θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:14

Ο Τσόλακ στο έδαφος με πρόβλημα στο μάτι, περνά προσωρινά εκτός.

20:14

44': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ εκτελεί ο Ζίβκοβιτς κεφαλιά του Κούρτιτς δεν αποφέρει κάτι.

20:11

Tweet από τον Παναθηναϊκό για τη φάση του Αϊτόρ και τον μη καταλογισμό πέναλτι. «31' Ο διαιτητής καλείται στο VAR αλλά τελικά δεν καταλογίζει την παράβαση! Για ακόμη μία αγωνιστική ο διαιτητής δεν καταλογίζει πέναλτι υπέρ της ομάδας μας», αναφέρουν οι "πράσινοι".

20:10

Θα παίξει στα δεξιά ο Βιτάλ, αριστερά ο Αϊτόρ και ο Παλάσιος πίσω από τον Ιωαννίδη

20:10

41': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βιτάλ αντί του τραυματία Λπύντκβιστ.

20:09

Ξανά στο έδαφος ο Λουντκβιστ δεν μπορεί να συνεχίσει και θα γίνει αλλαγή.

20:08

38': Ο Βέλεθ γυρίζει την μπάλα με το κεφάλι στον Μπρινιόλι που προλαβαίνει και μπλοκάρει, παραλίγο αυτογκόλ.

20:08

38': Σέντρα Αουγκούστο, προλαβαίνει ο Τσόλακ την έξοδο του Μπρινιόλι, κεφαλιά του άσου του ΠΑΟΚ, διώχνει ο Σένκεφελντ.

20:06

Τελικά δεν θα γίνει αλλαγή, αλλά θα συνεχίσει ο Λούντκβιστ που περνά ξανά στο ματς.

20:05

Πρόβλημα τραυματισμού με τον Λουντκβιστ στο γόνατο. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σουηδός και θα γίνει μάλλον αλλαγή.

20:03

33': Οφσάιντ ο Βιεϊρίνια που πάντως φαίνεται να καλύπτεται.

20:02

32': Ο Τρεϊμάνις έλεγχει τη φάση και τελικά δίνει πλάγιο. Το VAR δείχνει δεν υπάρχει πέναλτι.

19:59

Η φάση ελέγχεται από το VAR και πάει ο ίδιος ο Τρεϊμάνις να δει τη φάση.

19:58

28': Εκτέλεση φάουλ του Λούντκβιστ ο Σάντσες σε πρώτο χρόνο πιάνει την κεφαλιά, ο Πασχαλάκης διώχνει ενστικτωδώς την μπάλα και στη συνέχεια ο Τσιγγάρας ανατρέπει τον Αιτόρ.

19:55

25': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Κόρνερ από τα αριστερά για τους "ασπρόμαυρους", ο Σάστρε το εκτελεί με ανάποδο πόδι με πάσα στον Βιεϊρίνια, ο Πορτογάλος στον Μουργκ ο οποίος κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Τσόλακ στο οριζόντιο δοκάρι του Μπρινιόλι.

19:51

21': Σέντρα του Σάστρε για τον ΠΑΟΚ, ο Σένκεφελντ διώχνει τον κίνδυνο.

19:49

Σταματά το ματς στο 19ο λεπτό στη μνήμη του Άλκη Καμπανού. 19ο λεπτό που συμβολίζει την ηλικία του αδικοχαμένου φιλάθλου του Άρη.

19:47

17': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Μουργκ, διώχνει την μπάλα ο Σάντσες.

19:46

16': Βαθιά μπαλιά του Βέλεθ στον Παλάσιος ο οποίος φεύγει μπροστά από τα δεξιά, γυρίζει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, κακό τελείωμα από τον Αϊτόρ.

19:45

15': Ωραία προσπάθεια του Ιωαννίδη από τα αριστερά, αλλά δεν κάνει έγκαιρα το γύρισμα και έτσι βγαίνει εκτός τελικής γραμμής.

19:44

14': Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, αλλοιώνει την πορεία της μπάλας ο Βέλεθ.