1
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:29

Πολύ σημαντική νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο με 0-1 χάρις στο τέρμα του Σνάιντερ στο 63ο λεπτό σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι. Οι Ηπειρώτες με τη νίκη αυτή φτάνουν στους 33 βαθμούς και είναι προσωρινά στην 4η θέση, μένει στους 21 και τη 10η θέση ο Παναιτωλικός.

21:28

Λήξη της αναμέτρησης στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1.

21:27

90+4': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Παντελάκης στη θέση του Περέα.

21:25

90+2': Ο Λούι στο κόρνερ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι σε πλάγιο ο Καραχάλιος.

21:25

90+2': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Χουχούμη, η μπάλα περνά από πολλά σώματα και καταλήγει κόρνερ.

21:24

90+1': Σέντρα του Μαλή, ο Βργκοτς με τον Ντίας πάνε να πάρουν την κεφαλιά, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα.

21:23

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 5 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:22

89': Φάουλ για τον ΠΑΣ στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Πίρσμαν με πάσα στον Κάργα, αυτός δοκιμάζει το πόδι του άστοχο το σουτ με την μπάλα να περνά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα.

21:21

88': Φάουλ από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Λούι, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα υπό πίεση με τη φάση να σταματά για φάουλ στον πορτιέρο του ΠΑΣ.

21:19

86': Κίτρινη κάρτα στον Πίρσμαν για χέρι, σωστή υπόδειξη.

21:17

Ακίνδυνος παρά τις αλλαγές ο Παναιτωλικός, κρατά εύκολα το 0-1 ο ΠΑΣ.

21:16

83': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός, ο Βργκοτς περνά στο ματς αντί του Ντουάρτε. Παρότι στόπερ ο Βργκοτς θα παίξει στην επίθεση.

21:12

79': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Οικονομόπουλος στη θέση του Σνάιντερ.

21:11

78': Φάουλ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Χουχούμης, ο Σάλιακας "καθαρίζει" τη φάση.

21:08

75': Επικίνδυνη σέντρα του Ντουάρτε από τα δεξιά, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει εκ νέου την μπάλα.

21:07

74': Σέντρα του Νταγκό, ο Σάλιακας με το στήθος γυρίζει στον Λοντίγκιν που μπλοκάρει την μπάλα.

21:06

73': Σουτ του Ντίας στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, στα σώματα...

21:04

71': Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας αντί του Καρέλη, ο Νταγκό αντί του Μπαρμπόσα και ο Μάρτενσον αντί του Φλόρες.

21:03

70'; Νέα διακοπή για τραυματισμό του Σάλιακα.

21:02

69': Παραλίγο ασυνεννοησία μεταξύ Πίρσμαν, Λοντίγκιν, ο πρώτος αφήνει την μπάλα να την μπλοκάρει ο Ρώσος πορτιέρο, ο οποίος τη χάνει, αλλά έγκαιρα με τακουνάκι την βγάζει σε πλάγιο.

21:01

68': Κίτρινη κάρτα στον Λούι για μαρκάρισμα στον Λώλη.

20:56

Ωραία ενέργεια του Καραχάλιου που αποφεύγει δύο αντιπάλους κάνει το σουτ ο Μελίσσας διώχνει την μπάλα με δυσκολία, εκείνη φτάνει στον Σνάιντερ ο οποίος με προβολή κάνει το 0-1.

20:55

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:52

Μία ώρα αγώνα στο Αγρίνιο, πάντα στο 0-0 Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα. Χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο με εξαίρεση την προσπάθεια του Λώλη πριν 1 λεπτό.

20:51

59': Ο Πίρσμαν πασάρει για τον Λώλη, ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κατεβάζει ωραία, κάνει συρτό διαγώνιο σουτ, η μπάλα άουτ.

20:50

58': Πρώτη αλλαγή και για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Λώλης στη θέση του Μίνα.

20:49

57': Ωραία προσπάθεια και προσποίηση του Φλόρες έξω από την περιοχή, άστοχο το τελείωμά του, αρκετά άουτ η μπάλα.

20:48

56': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Μεντόζα που αισθάνεται ενοχλήσεις, ο Μόρσεϊ στη θέση του.

20:46

54': Σέντρα του Λούι από τα δεξιά, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα.

20:44

52': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ξανά ο Μπαρμπόσα στην εκτέλεση, κεφαλιά του Αντούνες η μπάλα περνά άουτ.

20:43

51': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Πίρσμαν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα. Σωστά δεν υπάρχει κάτι, καθώς η μπάλα βρίσκει το σώμα του αμυντικού του ΠΑΣ.

20:41

49': Πρώτη κίτρινη σε παίκτη του ΠΑΣ Γιάννινα τη βλέπει ο Καραχάλιος για μαρκάρισμα στον Ντουάρτε.

20:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

20:22

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με αρκετή τακτική Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα μένουν στο 0-0 σε ένα ισορροπημένο 45λεπτο. Δύο καλές στιγμές για Παναιτωλικό με Καρέλη, στο 14' και το 44', οι Ηπειρώτες απείλησαν με το φάουλ του Σάλιακα στις καθυστερήσεις.

20:21

Λήξη του ημιχρόνου στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0.

20:21

45+3': Ο Σάλιακας εκτελεί το φόαυλ που κέρδισε ο ΠΑΣ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα.

20:19

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Φλόρες.

20:18

45': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Μαλής για μαρκάρισμα στον Καραχάλιο.

20:18

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 1 επιπλέον θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:17

44': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη να υποδέχεται την μπάλα, να αποφεύγει τον Εραμούσπε, όμως από το ύψος του πέναλτι, το σουτ του περνά αόυτ.

20:16

Ξανά ματς στο Αγρίνιο, ξανά εντός αγωνιστικού χώρου ο Περέα.

20:15

Περνά προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου ο Περέα.

20:14

41': Στο έδαφος ο Περέα μετά από φάουλ του Κορνέλιους. Υπάρχει φάουλ στον Περέα, όμως θα πρέπει κάποιος να τραβήξει το αυτί του Κολομβιανού που κάνει τα... δικά του όπως έκανε στη Λεωφόρο, αλλά και με τον Απόλλωνα την προηγούμενη αγωνιστική.

20:13

40': Ωραίο κοντρόλ του Περέα, που βγάζει τον Μίνα σε θέση βολής, ο Μελίσσας έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

20:09

36': Ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΠΑΣ, με Στάνκο, Μίνα και τελικό αποδέκτη τον Περέα, ο Μαλής κάλυψε ωραία τον Κολομβιανό πριν γίνει απειλητικός και η μπάλα περνά άουτ.

20:08

35': Ο Ντουάρτε στον άξονα στρώνει για τον Μπαρμπόσα, δυνατό μακρινό σουτ, αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Λοντίγκιν η μπάλα.

20:04

31': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί φάουλ για τον Παναιτωλικό με στόχο τον Κορνέλιους, η φάση σταματά για φάουλ στον Εραμούσπε.

20:03

30': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εκτελεί ο Σνάιντερ, γυριστή κεφαλιά του Στάνκο στο πρώτο δοκάρι, η φάση σταματά στη συνέχεια για φάουλ υπέρ των Αγρινιωτών.

20:01

28': Μακρινό άστοχο σουτ από τον Καραχάλιο από τον άξονα δεν ανησυχεί ο Μελίσσας.

20:01

27': Γέμισμα του Πίρσμαν από τα αριστερά προς την περιοχή του Παναιτωλικού, ο Μίνα βρίσκει λίγο την μπάλα, αλλά όχι όπως θα ήθελε και αυτή περνά άουτ.

19:56

23': Επικίνδυνο γέμισμα του Στάνκο, η μπάλα πάνω από την εστία του Μελίσσα.

19:51

18': Εκτελεί ο Μπαρμπόσα το κόρνερ, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα.

19:50

17': Σέντρα του Λούι από τα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

19:47

14': Ο Μπαρμπόσα στο κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Χουχούμη στο ύψος του πέναλτι, αρκετά άστοχο το σουτ του μπακ των γηπεδούχων. Εκτός γηπέδου βγήκε η μπάλα.

19:47

14': Προσπάθεια του Καρέλη χάνει την μπάλα, ο Ντουάρτε είναι εκεί κερδίζει την κατοχή, δίνει στον φορ του Παναιτωλικού ο οποίος από πλάγια αριστερά κάνει το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Λοντίγκιν.

19:43

10': Σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά προς τον Καρέλη, ο φορ του Παναιτωλικού δεν μπορεί να βρει καλά την μπάλα.

19:42

9': Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά ο Μαλής διώχνει σε πρώτο χρόνο, η μπάλα φτάνει στον Σνάιντερ που από το ύψος του πέναλτι επιχειρεί να απειλήσει, ο Κορνέλιους διώχνει την μπάλα.