1
21:37

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:36

Πολύ σημαντική νίκη, σε παιχνίδι με γκραν γκινιολικό φινάλε, για τον Άρη με 2-1 επί της ΑΕΚ. Δεύτερη σερί νίκη για τους "κίτρινους" που πιάνουν ξανά τον ΟΦΗ στους 29 πόντους και την 7η θέση, στο -1 από την εξάδα. Δεύτερη σερί ήττα της Ένωσης, παραμένει στους 36 βαθμούς και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα του ΠΑΟΚ στη Ριζούπολη για να δει αν θα αυξηθεί η διαφορά από τους "ασπρόμαυρους". O Εντιαγέ στο 44' το 1-0. ο Αραούχο ισοφάρισε σε 1-1 στο 85' και ο Σάκιτς στο 90+5' το τελικό 2-1.

21:35

Και λήξη της αναμέτρησης, Άρης - ΑΕΚ 2-1.

21:34

90+7': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ, λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής. Ο Τζαβέλλας το εκτελεί, η μπάλα στο τείχος.

21:33

Πολύ κοντά στη δεύτερη σερί νίκη του ο Άρης. Ωραίο γύρισμα του Λόπεθ στον Σάκιτς, ο τελευταίος από τα αριστερά με ένα ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα για το 2-1.

21:32

90+5': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:31

90+4': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιαννίκης για την ΑΕΚ, ο Βράνιες αντί του Λιβάι Γκαρσία.

21:28

90+1': Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, ο Λόπεθ στη θέση του τραυματία Λούμορ.

21:27

Ροντέο το ματς στα τελευταία λεπτά...

21:27

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 6 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:25

88': Ωραίο σουτ Σιμόες από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα κοντράρει...

21:24

87': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τάνκοβιτς.

21:23

Φέρνει το ματς στα ίσια η ΑΕΚ, στο "Κλ. Βικελίδης". Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, γέμισμα του Λιβάι Γκαρσία που κάνει στραβοκλωτσιά, η μπάλα φτάνει στον Αραούχο ο οποίος από τα αριστερά με ψαλίδι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιαμπάνη για το 1-1. Η μπάλα κόντραρε και στον Σάκιτς.

21:22

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:22

85': Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Σιμάνσκι εκτός και ο Τάνκοβιτς στη θέση του.

21:20

83': Διπλή αλλαγή και για τον Άρη. Ο Σάκιτς περνά στο ματς αντί του Εντιαγέ και ο Μάνος αντί του Μαντσίνι.

21:19

82': Ο Εντιαγέ φεύγει στον χώρο φτάνει λίγο έξω από την περιοχή, κάνει το σουτ, ο Τσιντώτας διώχνει σε κόρνερ.

21:18

81': Σέντρα του Λιβάι Γκαρσία, ο Αραούχο αφήνει την μπάλα στον Τσούμπερ, αυτός σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά πάνω στον Φαμπιάνο.

21:14

77': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Χατζισαφί και ο Λε Ταλέκ στη θέση του Ρότα.

21:11

74': Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί για δυνατό μαρκάρισμα στον Μαντσίνι.

21:10

73': Σέντρα του Ρότα από τα δεξιά κεφαλιά του Τσούμπερ, η μπάλα περνά άουτ.

21:10

73': Κοντινό σουτ του Σάσα, ο Τσιντώτας θα μπλοκάρει την μπάλα.

21:09

Επανέναρξη στο ματς...

21:08

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Σιαμπάνη που τραυματίστηκε όταν βγήκε να μπλοκάρει την μπάλα σε σέντρα του Χατζισαφί.

21:07

Φτάσαμε στο 70ο λεπτό πάντα στο 1-0. Άρης - ΑΕΚ. Κακό το δεύτερο ημίχρονο μέχρι στιγμής.

21:04

67': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

21:03

66': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, ο Σιμόες κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα...

21:02

65': Και κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα που δείχνει να απορεί.

21:01

Ένταση ανάμεσα σε Τζαβέλλα, Καμαρά για μαρκάρισμα του αμυντικού της ΑΕΚ.

20:59

62': Πρώτη αλλαγή του Άρη, ο Ματέο Γκαρσία στη θέση του Ιτούρμπε.

20:59

62': Σε θέση οφσάιντ ο Καμαρά.

20:57

60': Μαρκάρισμα του Φαμπιάνο στον Αραούχο μέσα στην περιοχή, φωνάζουν για πέναλτι οι "κιτρινόμαυροι". Υπάρχει επαφή του Φαμπιάνο με τον Αραούχο, αλλά δεν βοηθά το ριπλέι, σε μία δύσκολη φάση.

20:55

58': Ωραία ανάπτυξη των παικτών της ΑΕΚ, πάσα του Τζαβέλλα στον κενό χώρο, ο Τσούμπερ φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά και στη γραμμή του άουτ, κάνει το γύρισμα προς τον Μάνταλο, ο Λούμορ διώχνει σε πλάγιο.

20:54

57': Ο Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά αποφεύγει τον Λούμορ, κάνει τη σέντρα, ο Σιαμπάνης μπλοκάρει την μπάλα.

20:51

54': Σέντρα του Χατζισαφί, ο Σιαμπάνης καθαρίζει τη φάση και μπλοκάρει την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι.

20:48

51': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, ο Μπράμπετς διώχνει με κεφαλιά, ο Σιμόες γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει το σουτ, όμως είναι άστοχο.

20:46

49': Ο Ιτούρμπε στο φάουλ που κέρδισε ο Άρης, η μπάλα παίρνει φάλτσα και φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

20:45

48': Κίτρινη κάρτα, πρώτη στο ματς, τη βλέπει ο Καμαρά για διαμαρτυρία μετά από φάουλ που έγινε πάνω στον Μαντσίνι.

20:43

46': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. ο Μάνταλος περνά στο ματς αντί του Σάκχοφ.

20:43

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:26

Χάρις στο τέρμα του Εντιαγέ στο 44' ο Άρης προηγείται με 1-0 της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο σε ένα μέχρι στιγμής παιχνίδι με καλό ρυθμό κατά διαστήματα. Έχουν ευκαιρίες οι δύο ομάδες, ο Άρης βρήκε δίχτυα, η ΑΕΚ όχι και έτσι Άρης - ΑΕΚ 1-0, ημίχρονο.

20:25

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Άρης - ΑΕΚ 1-0.

20:24

45+1': Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ να ισοφαρίσει άμεσα. Ο Σιμάνσκι κάνει στραβοκλωτσιά και δεν διώχνει σωστά την μπάλα, ο Σάκχοφ δεν μπορεί από κοντά να νικήσει τον Σιαμπάνη.

20:23

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

20:22

Αφιέρωσε το τέρμα στον αδικοχαμένο Άλκη ο σκόρερ του Άρη.

20:22

Ανοίγει το σκορ στο "Κλ. Βικελίδης". Ωραία συνεργασία Μαντσίνι, Σούντγκρεν, σέντρα του δεύτερου από τα δεξιά, κεφαλιά του Σάσα προς τα πίσω, ο Λούμορ κάνει τη σέντρα σουτ και ο Εντιαγέ με τακουνάκι κάνει το 1-0.

20:21

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:20

43': Ωραία ανάπτυξη των παικτών του Άρη, πάσα του Μαντσίνι στον Ματίγια, δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Τσιντώτας.

20:16

Ξανά ματς στο "Κλ. Βικελίδης", πάντα το 0-0 ανάμεσα σε Άρη και ΑΕΚ.

20:15

37': Φάουλ του Χατζισαφί στον Ιτούρμπε και στο έδαφος ο Παραγουανός. Μίνι διακοπή στο ματς.

20:10

Παίρνει πίσω την απόφαση ο Ισπανός ρέφερι, δεν υπάρχει παράβαση. Το VAR έδωσε τη λύση.

20:09

Πάει ο ίδιος ο Κορδέρο να το δει.

20:08

Επαφή δεν υπάρχει καθώς ο παίκτης του Άρη πέφτει μόνος του. Η φάση βέβαια εξετάζεται και από το VAR.

20:07

29': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ! Ο Σάσα στην περιοχή πέφτει κάτω, δεν τον έχει βρει ο Τζαβέλλας. Διαμαρτύρεται ο αμυντικός της ΑΕΚ.

20:05

27': Ωραία ατομική ενέργεια του Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά και πάσα στον Τσούμπερ, ο Ελβετός φορ κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Σιαμπάνης μπλοκάρει την μπάλα.

20:03

25': Ο Τσούμπερ στα όρια της μεγάλης περιοχής κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Σιαμπάνη.

20:02

24': Σέντρα του Χατζισαφί για την ΑΕΚ από τα αριστερά, ο Σιαμπάνης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.

20:01

Εσωτερική αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Σιμόες πλέον καθαρό εξάρι.

20:01

22': Πρώτη τελική για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ από το ύψος της περιοχής κάνει το σουτ, άουτ.

19:59

21': Μακρινό σουτ του Ιτούρμπε, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

19:57

19': Ο Καμαρά από τα δεξιά πασάρει στον Εντιαγέ ο οποίος λίγο έξω από την περιοχή κάνει το σουτ, ο Τσιντώτας μπλοκάρει σταθερά.

19:55

17': Επίθεση του Άρη από τα αριστερά με τον Ιτούρμε, ο Τζαβέλλας βάζει έγκαιρα το πόδι του και διώχνει σε πλάγιο.