-
1
21:23

21:22

Ο Ολυμπιακός με 47 βαθμούς κρατά το +9 από τον ΠΑΟΚ με αυτό το Χ, κάνει έτσι άλλο ένα βήμα για να κατακτήσει το τρίτο συνεχόμενο πρωτάθλημα.

21:22

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-1.

21:22

90'+4: Κίτρινη στον Κρέσπο.

21:21

90'+3: Ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού, Βαλμπουενά αντί Αγκιμπού Καμαρά.

21:18

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

90': Βρουσάι αντί Μασούρα, τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:17

89': Η μπάλα βρίσκει εντός περιοχής στο χέρι του Σίντκλεϊ μετά από προσπάθεια του Αγκιμπού Καμαρά, δίνει συνέχεια στο παιχνίδι ο διαιτητής Γκοντίνιο.

21:15

87': Σβαμπ αντί Κούρτιτς, Σάστρε αντί Λύρατζη, δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

21:14

87': Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο, τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:12

84': Κίτρινη στον Αγκιμπού Καμαρά, κάνει φάουλ στον Μιτρίτσα και σταματά την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ.

21:09

81': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα καταλήγει στον Λύρατζη, που κάνει το συρτό σουτ εκτός περιοχής, δίπλα από το δεξί δοκάρι φεύγει αυτή.

21:08

81': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ παραχωρεί ο Λαλά.

21:07

80': Σουτ του Κούρτιτς εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:04

76': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Σέντρα του Μαντί Καμαρά από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Μασούρα από πλάγια αριστερά, βρίσκει λίγο στο δεξί δοκάρι η μπάλα και άουτ.

21:01

74': Ο Ζαμπά μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, δεν είναι καλό το σουτ υπό την πίεση του Εμβιλά, ο Βατσλίκ μπλοκάρει.

20:59

71': Σουτ του Ζαμπά από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

20:54

67': Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια, Μιτρίτσα αντί Τσιγγάρα, δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

20:53

66': Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ για φάουλ στον Ντάγκλας Αουγκούστο.

20:48

60': Ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά στο β' ημίχρονο, ο Ολυμπιακός «παγώνει» σταδιακά το ρυθμό.

20:40

53': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσιγγάρας το σουτ από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

20:39

52': Γυριστό σουτ του Α. Ζίβκοβιτς από θέση μέσα αριστερά, ο Βατσλίκ σε άλλη μία καλή απόκρουση. Ακολουθεί στην εξέλιξη της φάσης ένα αρκετά άστοχο σουτ του Λύρατζη.

20:34

47': Κόρνερ κερδίζει ο Κούρτιτς για τον ΠΑΟΚ, περνά χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

20:33

46': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Λαλά αντί Ανδρούτσου, Μπουχαλάκης αντί Μπα.

20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:17

Ανοικτό το παιχνίδι στο α' ημίχρονο, ήταν πιο επιθετικός και πιο επικίνδυνος ο ΠΑΟΚ, τελικά στο δίλεπτο 42'-43' οι δύο αντίπαλοι βρήκαν από ένα γκολ για το 1-1 και το β' ημίχρονο αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.

20:16

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-1.

20:15

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

20:15

45': Από μία κίτρινη σε Μπα και Κούρτιτς για έναν διαξιφισμό.

20:14

Ο Καμαρά το σκαστό σουτ μετά την εκτέλεση του κόρνερ του Μασούρα από δεξιά, ο Τικίνιο μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά νικά τον Πασχαλάκη, 1-1.

20:13

43': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:12

43': Παραχωρεί κόρνερ ο Βιεϊρίνια για τον Ολυμπιακό.

20:12

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Μπα με κεφαλιά σημειώνει αυτογκόλ. Η μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 1-0 του ΠΑΟΚ.

20:11

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:10

40': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αποχωρεί τραυματίας ο Μπίσεσβαρ, τον αντικαθιστά ο Ζαμπά.

20:05

36': Άλλο ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το παραχωρεί ο Τικίνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:05

35': Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για κράτημα στον Άκπομ.

20:03

33': Κίτρινη στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς για φάουλ με τον αγκώνα στον Μασούρα.

20:02

32': Κόρνερ κερδίζει ο Λύρατζης, χωρίς κάτι σημαντικό περνά και αυτό για τον ΠΑΟΚ.

19:59

30': Κίτρινη στον Μαντί Καμαρά για φάουλ στον Κούρτιτς.

19:53

23': Σουτ του Α. Ζίβκοβιτς από θέση έξω δεξιά, ξανά σε κόρνερ θα διώξει ο Βατσλίκ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Βιεϊρίνια.

19:51

21': Μακρινό σκαστό σουτ του Α. Ζίβκοβιτς, άουτ.

19:47

17': Ο Τικίνιο πιάνει ένα σουτ στην κίνηση, πολύ άστοχο, ήταν και σε θέση οφσάιντ.

19:45

15': Κόρνερ παραχωρεί ο Ίνγκασον για τον Ολυμπιακό, επιθετικό φάουλ του Μαντί Καμαρά στον Πασχαλάκη μετά την εκτέλεση του Μασούρα.

19:43

14': Αφύλακτος σουτάρει ο Μπίσεσβαρ εκτός περιοχής, δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ ο Βατσλίκ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:42

12': Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από αριστερά, κεφαλιά του Τικίνιο, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Πασχαλάκης.

19:41

10': Σουτ του Μαντί Καμαρά εκτός περιοχής, άουτ.

19:39

9': Ο Τσιγγάρας σουτάρει άστοχα με εξουδετερωμένο τον Βατσλίκ, ως μη γενόμενη η φάση γιατί υποδείχθηκε οφσάιντ στην αρχή της φάσης ο Μπίσεσβαρ. Δεν υπήρχε όμως οφσάιντ, λανθασμένη υπόδειξη.

19:38

8': Σουτ του Ανδρούτσου εκτός περιοχής, δεν είναι καλό, άουτ.

19:38

8': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελεί το κόρνερ από δεξιά ο Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Ίνγκασον, σπουδαία απόκρουση του Βατσλίκ, κρατά το 0-0.

19:37

7': Διαγώνιο σουτ του Κούρτιτς από αριστερά της περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Βατσλίκ.

19:32

2': Σουτ του Κούρτιτς εντός περιοχής, κόντρα στον Παπασταθόπουλο, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό από την εκτέλεση του Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

19:30

Η Τούμπα, πάντως, άδεια δεν είναι εντέλει, υπάρχουν οπαδοί του ΠΑΟΚ προς τα επίσημα και κάνουν ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία τους.

19:30

19:27

H είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

19:19

Στους 46 βαθμούς η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, στους 37 ο ΠΑΟΚ του Ραζβάν Λουτσέσκου, ο ΠΑΟΚ που μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον Βόλο έχει και την ευκαιρία σε περίπτωση νίκης να ξεφύγει στο +4 από την Ένωση.

19:14

Με 2-1 είχαν κερδίσει οι πρωταθλητές στο ματς του πρώτου γύρου στο «Γ. Καραϊσκάκης».

19:09

Από την πλευρά τους, βέβαια, οι Πειραιώτες ευελπιστούν στο τρίποντο, για να ξεφύγουν στο +9 από τους «ασπρόμαυρους».

19:07

Στην άδεια Τούμπα ο «Δικέφαλος του Βορρά» θέλει τη νίκη για να μειώσει στους 6 τους βαθμούς της διαφοράς από τους «ερυθρόλευκους».

19:05

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Oλυμπιακό για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.

Πασχαλάκης, Λύρατζης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Ντάγκλας Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Άκπομ.
Αναπ: Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Σίντκλεϊ, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Μουργκ, Ζαμπά, Τσόλακ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Bατσλίκ, Μπα, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Ανδρούτσος, Εμβιλά, Καμαρά, Ρέαμπτσιουκ, Α. Καμαρά, Μασούρας, Τικίνιο.
Αναπ: Τζολάκης, Λαλά, Παπαδόπουλος, Μπουχαλάκης, Φαντιγκά, Βρουσάι, Ροντρίγκες, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί.
Διαιτητής: Γκοντίνιο (Πορτογαλία). Βοηθοί: Ριμπέιρο (Πορτογαλία), Μότα (Πορτογαλία). 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας). VAR: Μιγκέλ (Πορτογαλία). AVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου).