2
19:14

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:12

Ο Βόλος παίρνει μεγάλο διπλό στο ΟΑΚΑ επικρατώντας με 1-2 της ΑΕΚ. Στους 24 βαθμούς πηγαίνουν οι φιλοξενούμενοι, που είναι πια μόνος στην ένατη θέση. Μένει τρίτη και στους 36 η Ένωση.

19:12

Τέλος στο ματς!

19:10

90+4': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά, τίποτα.

19:08

Μπροστά όλη η ΑΕΚ, κυνηγάει το γκολ της ισοφάρισης...

19:06

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:05

89': Τάνκοβιτς αντί Σιμάνσκι για την ΑΕΚ.

19:04

89': Ρομέρο αντί Φερνάντες για τον Βόλο.

19:03

87': Κίτρινη κάρτα και στον Ρότα.

19:03

87': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φαν Βέερτ για φάουλ στον Αραούχο και αποβολή.

19:01

Ο Φαν Βέερτ ευστοχεί από την άσπρη βούλα και γράφει το 1-2. Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Ολλανδό σέντερ φορ.

19:01

85': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

19:01

84': Και δίνει πέναλτι και κίτρινη στον Τζαβέλλα ο διαιτητής, σωστή απόφαση.

18:59

Πάει να δει τη φάση ο Μανούχος! Υπάρχει αγκωνιά του Τζαβέλλα στον Ρίνερ.

18:59

83’: Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι!

18:56

81': Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Μπαρτόλο στη θέση του Ρεγκατέν.

18:55

80’: Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Κοσίδης αντί Γκαρσία, Σάκχοφ αντί Λε Ταλέκ και Μισελέν αντί Χατζισαφί.

18:53

77': Ο Χατζισαφί έχει πέσει στο έδαφος, έχει τραυματιστεί.

18:52

76': Μακρινό σουτ από τον Γκιουλέν, εντελώς άστοχο.

18:49

Χωρίς τελική η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο, έχει εγκλωβιστεί από τους Βολιώτες!

18:46

71’: Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Σοάρες αντικαθιστά τον Ορόζ.

18:46

70': Κίτρινη κάρτα στον Ορόζ.

18:43

67': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, κάνει την έξοδο ο Στάνκοβιτς και μπλοκάρει.

18:42

67’: Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Γιούση να παίρνει τη θέση του Γέβτιτς.

18:38

63': Οφσάιντ ο Ρεγκατέν, ήταν λίγο πιο μπροστά.

18:37

59': Από τα δεξιά το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Φεράρι που κάνει το σουτ ωστόσο είναι πολύ άστοχο.

18:34

59': Νέα φάση για τους φιλοξενούμενους! Ο Φερνάντες φέρνει τη μπάλα στο αριστερό και σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Στάνκοβιτς ίπταται και διώχνει σε κόρνερ με το ένα χέρι.

18:31

55': Με επιθετικές διαθέσεις έχουν βγει στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι.

18:25

50': Ευκαιρία για τον Βόλο! Λάθος μεταβίβαση από τον Στάνκοβιτς, ο Μπαριέντος επωφελείται και δίνει στον Φαν Βέερτ που κάνει το πλασέ αλλά ο γκολκίπερ της Ένωσης το εξουδετερώνει.

18:20

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:05

Γεμάτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ με δύο γκολ, χαμένο πέναλτι του Τσούμπερ, ένα δοκάρι του Αραούχο και δύο δοκάρια για τον Βόλο με Ρεγκατέν και Φερνάντες.

18:04

Φινάλε πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - Βόλος 1-1.

18:03

45+1': Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τον ΒΟΛΟ! Τρομερή η εκτέλεση του φάουλ από τον Φερνάντες, η μπάλα σταματά στην οριζόντια δοκό, κοντά στη συμβολή.

18:02

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:01

45': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Βόλο. Λίγο πίσω από το ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα...

17:58

40': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

17:57

40': Νέα προσπάθεια του Αραούχο μέσα από την περιοχή, σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων μετά από κόντρα και κόρνερ.

17:55

38’: Απειλεί ξανά η Ένωση! Ο Χατζισαφί κάνει την «ποδιά» στον Πουρίτα από τα αριστερά και σεντράρει, με τον Αραούχο να βρίσκει τη μπάλα με το μυτάκι στο πρώτο δοκάρι αλλά να αστοχεί.

17:51

33': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Στο κόρνερ ο Γέβτιτς, κεφαλιά ο Γκαρσία, πάνω στη γραμμή ο Φεράρι με το κεφάλι σώζει τον Βόλο.

17:50

33': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

17:49

32': Ο Αραούχο δίνει στον Τσούμπερ, βγαίνει φάτσα με τον Παπαδόπουλο, τον περνάει, προσπαθεί να γυρίσει στον Αραούχο όμως ο Τσοκάνης παραχωρεί κόρνερ.

17:44

28': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Σιμάνσκι κάνει την πάσα για τον Γκαρσία, που βγαίνει απέναντι από τον Παπαδόπουλου και πλασάρει αλλά η μπάλα αναπηδά από τον κακό αγωνιστικό χώρο και φεύγει έξω.

17:42

26': Κίτρινη κάρτα στον Φαν Βέερτ.

17:42

25’: Ο Τσούμπερ δοκιμάζει το σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

17:39

23': Κόρνερ για την Ένωση από τα δεξιά, δεν υπάρχει συνέχεια στο ματς καθώς έγινε φάουλ του Λε Ταλέκ στον Φερνάντες.

17:37

Γέμισμα του Γκαρσία από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Σιμάνσκι στρώνει για τον Αραούχο ο οποίος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζει σε 1-1.

17:37

20': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:35

18': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΒΟΛΟ! Ο Ρεγκατέν σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο, η μπάλα χτυπά στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και φεύγει έξω.

17:33

Εκτελείται το κόρνερ πλασαριστά, ο Ορόζ γυρίζει στον Φαν Βέερτ, ο οποίος πιάνει ένα δύσκολο γυριστό πλασέ και σκοράρει για το 0-1.

17:32

16': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:31

15': Κόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά, σουτ του Ρεγκατέν, κόντρα στον Σιμάνσκι και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά.

17:30

13’: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ρότα σεντράρει από τα δεξιά, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά αστοχεί.

17:28

12': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Γκαρσία φεύγει στην αντεπίθεση από τα δεξιά, σηκώνει γλυκά για τον Αραούχο ο οποίος πιάνει ένα εντυπωσιακό γυριστό αλλά η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό του Παπαδόπουλου.

17:26

Σε κακή κατάσταση το γήπεδο εξαιτίας των χιονοπτώσεων που προηγήθηκαν.

17:25

9': Εκτελεί το πέναλτι ο Τσούμπερ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:24

8': Και δίνει πέναλτι ο ρέφερι! Όπως φαίνεται από το ριπλέι, ο αμυντικός του Βόλου πατάει χαμηλά στο πόδι τον αντίπαλό του.

17:23

Ο Μανούχος πάει στο VAR για να τσεκάρει ένα μαρκάρισμα του Πουρίτα πάνω στον Τσούμπερ.

17:19

3': Κόρνερ για τον Βόλο από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Γκαρσία.

17:18

Ο Αντώνης Παναγιωτόπουλος εκτελεί χρέη προπονητή στους φιλοξενούμενους καθώς ο Κώστας Μπράτσος αισθάνθηκε αδιαθεσία και έμεινε στον Βόλο.

17:15

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:11

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Μαγνησίας θα παραταχθεί με μόλις έναν τερματοφύλακα, τον 21χρονο Συμεών Παπαδόπουλο, καθώς οι Κότνικ και Κλέιμαν τέθηκαν νοκ άουτ.

17:10

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η ΑΕΚ είχε πάρει τη νίκη με 3-1 με γκολ των Ανσαριφάρντ (42’), Τσούμπερ (45+4’) και Χατζισαφί (90+9’). Στο 79’ ο Ρίνερ είχε μειώσει προσωρινά για τον Βόλο.

17:07

Οι Βολιώτες στον αντίποδα, που με 21 βαθμούς συγκατοικούν με τον Παναιτωλικό στην ένατη θέση, την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 0-4 από τον ΠΑΟΚ.

17:05

Ο «Δικέφαλος», που είναι τρίτος στην κατάταξη με 36 βαθμούς, προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Ατρόμητου.

17:01

Με κλειστές θύρες θα διεξαχθεί και αυτή η αναμέτρηση αφού η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ ανακοίνωσε ότι δε θα κάνει χρήση του δικαιώματος που δίνει η κυβέρνηση - ελέω κορωνοϊού - για παρουσία 1.000 θεατών, εμμένοντας στη θέση της για μη διαχωρισμό των φιλάθλων.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη την αναμέτρηση ΑΕΚ - Βόλος, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Στάνκοβιτς, Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Λε Ταλέκ, Γκαρσία, Τσούμπερ, Γέβτιτς, Αραούχο.
Αναπ: Χατζηεμμανουήλ, Σβάρνας, Μισελέν, Μιτάι, Σάκχοφ, Μουστακόπουλος, Τάνκοβιτς, Κοσίδης, Γιούσης.