2
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:56

Ο Άρης κερδίζει με 0-2 τον Παναιτωλικό, φτάνει τους 26 πόντους και πιάνει τον ΟΦΗ στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Μένουν ένατοι με 21 οι Αγρινιώτες.

16:56

Τέλος στο ματς.

16:54

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Γκάνεα.

16:51

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:49

89': Πέμπτη αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Λόπεθ.

16:48

87': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:47

85’: Απειλεί ο Παναιτωλικός! Ο Βέργος δοκιμάζει το σουτ πίσω από το ημικύκλιο όμως ο Σιαμπάνης του λέει «όχι».

16:45

84’: Δύο αλλαγές και για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Φλόρες και Μπελεβώνης αντί Μπαρμπόσα.

16:45

84’: Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Σάκιτς αντικαθιστά τον Ματίγια και ο Μάνος τον Εντιαγέ.

16:38

77’: Σουτ του Φλόρες απέξω, κάκιστο, εκτός γηπέδου η μπάλα.

16:33

70': Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός.

16:28

66’: Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ματίγια να βγαίνει τετ α τετ με τον Μελίσσα και να πλασάρει αλλά να μη βρίσκει στόχο.

16:24

63’: Βέργος αντί Καρέλη, Μάρτενσον αντί Ντουάρτε και Μόρσεϊ αντί Βργκοτς για τον Παναιτωλικό.

16:23

62’: Διπλή αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς. Εκτός γηπέδου Γκάμα και Μαντσίνι, στις θέσεις Ιτούρμπε και Γκαρσία τους αντίστοιχα.

16:22

60΄: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Μεντόσα κουβαλάει τη μπάλα και πιάνει μία βολίδα από μακριά, με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να σκάει στο έδαφος χωρίς να περάσει τη γραμμή.

16:17

57': Σέντρα του Ντουάρτε από τα αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα.

16:13

Κρατάει μπάλα ο Παναιτωλικός στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου.

16:09

47’: Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, με τη μπάλα να απομακρύνεται από τα καρέ των φιλοξενούμενων.

16:09

47’: Διαγώνιο σουτ του Μεντόσα από τα δεξιά της περιοχής, πέφτει στην αριστερή του γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Σιαμπάνης. Καλή φάση εδώ για τον Παναιτωλικό.

16:07

46': Τώρα έχουμε σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

16:03

Νέα ένταση στο ματς, λίγο πριν από το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, με τον Τζήλο να αποβάλει τον τεχνικό διευθυντή των γηπεδούχων Μάκη Μπελεβώνη.

15:50

Οι άνθρωποι του Παναιτωλικού έχουν πέσει πάνω στον Τζήλο εκφράζοντάς του τα παράπονά τους για τα σφυρίγματά του. Μάλιστα, ο προπονητής των γηπεδούχων, Γιάννης Αναστασίου, βλέπει και την κίτρινη κάρτα.

15:49

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Παναιτωλικός - Άρης 0-2.

15:48

45+3': Ο Αποστολάκης σεντράρει από τα δεξιά, ο Ντουάρτε κάνει ένα αδύναμο γυριστό και ο Σιαμπάνης μπλοκάρει.

15:45

45+1': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Φαλτσαριστό πλασέ του Γκάμα έξω από την περιοχή, ο Μελίσσας βρίσκει λίγο τη μπάλα και εκείνη καταλήγει στην αριστερή κάθετη δοκό.

15:44

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:43

44': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα ο Σιαμπάνης.

15:38

38': Νέες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Καμαρά μέσα στην περιοχή του Άρη. Στη κοιλιά του βρήκε η μπάλα, όπως φάνηκε από το ριπλέι...

15:36

36’: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Χουχούμης σεντράρει από τα αριστερά, ο Καρέλης φάτσα με το τέρμα δεν βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε και εκείνη καταλήγει άουτ. Ζήτησε πέναλτι ο επιθετικός των Αγρινιωτών, δεν υπάρχει κάτι.

15:33

34':Συρτό σουτ του Καρέλη από τα όρια της μεγάλης περιοχής, πέφτει και μαζεύει εύκολα ο Σιαμπάνης.

15:32

33': Ο Αποστολάκης κάνει το γύρισμα μέσα από την περιοχή και δεξιά, στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και έξω η μπάλα.

15:30

31': Οφσάιντ ο Ντουάρτε, σωστή υπόδειξη.

15:27

Σηκώνεται ο γκολκίπερ του Άρη και το ματς συνεχίζεται...

15:26

27': Μικρή διακοπή καθώς ο Σιαμπάνης είναι στο έδαφος με πρόβλημα στον μηρό και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

15:25

25': Ματσάρα βλέπουμε στο Αγρίνιο, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω.

15:24

24’: Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:24

24’: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Καρέλης κάνει το πλασέ από διαγώνια θέση αριστερά εντός περιοχής, αλλά ο Σιαμπάνης απλώνει το πόδι και αποκρούει σε κόρνερ.

15:24

23’: Καλή στιγμή για τον Άρη! Ο Καμαρά πλασάρει υπό πίεση εντός περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

15:22

Ισχυρό προβάδισμα νίκης για τους Θεσσαλονικείς απέναντι στους γηπεδούχους, που πλέον έχουν δύσκολο έργο.

15:19

Ψύχραιμος από την άσπρη βούλα ο Καμαρά, ευστοχεί και γράφει το 0-2.

15:19

20': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:18

Ο Μαντσίνι μπαίνει στην περιοχή μετά από κάθετη του Καμαρά, πάει να αποφύγει τον Μελίσσα που βουτάει στα πόδια του και τον ανατρέπει καθαρά.

15:18

18’: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ!

15:17

16': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι.

15:13

14': Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.

15:12

13': Ο Γκάμα από τα αριστερά κόβει προς τον άξονα και σουτάρει εκτός περιοχής με πολλά φάλτσα, άουτ η μπάλα.

15:10

10’: Ο Καρέλης σκοράρει με κεφαλιά για τον Παναιτωλικό αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

15:06

Ο Ματίγια εκτελεί στα αριστερά, ο Μελίσσας πέφτει σωστά αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει. 0-1 για τους Θεσσαλονικείς.

15:05

5': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:04

Ισχύει κανονικά το πέναλτι, μετά και από τον απαραίτητο έλεγχο από το VAR. Διαμαρτύρονται έντονα στον Τζήλο οι γηπεδούχοι...

15:03

Ο Εντιαγέ κάνει την κούρσα, πατάει περιοχή και πέφτει κάτω από την παρέμβαση του Φλόρες. Περισσότερο γλιστράει, πάντως, παρά ανατρέπεται από τον αντίπαλό του ο μέσος των φιλοξενούμενων.

15:02

3': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ!

15:01

1': Έναρξη αγώνα.

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι «κίτρινοι» είχαν κερδίσει με το ευρύ 5-1. Σκόρερ οι Καμαρά (πέν. 18’), Μπερτόγλιο (34’), Σούντγκρεν (37’), Γκάμα (πέν. 43’) και Εντιαγέ (52’) ενώ για τους Αγρινιώτες ο Βέργος με πέναλτι στο 67’ είχε πετύχει το γκολ της τιμής.

14:47

Οι Θεσσαλονικείς στον αντίποδα, είναι όγδοοι με 23 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 με τη Λαμία στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Μεσοβδόμαδα, μάλιστα, ηττήθηκαν με 1-0 από τους Φθιώτες στο «Αθανάσιος Διάκος» και αποκλείστηκαν από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

14:43

Οι γηπεδούχοι, που διανύουν περίοδο εξαιρετικής φόρμας, ισοβαθμούν στην ένατη θέση με τον Βόλο με 21 πόντους και προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 4-2 επί του ΟΦΗ.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Άρη, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ο οποίος ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μελίσσας, Αποστολάκης, Μαλής, Βργκοτς, Χουχούμης, Φλόρες, Αντούνες, Μπαρμπόσα, Ντουάρτε, Μεντόσα, Καρέλης.
Αναπ: Ανέστης, Βέργος, Μάρτενσον, Μπελεβώνης, Μόρσεϊ, Τσιγγάρας, Λούι, Μπακαδήμας, Περέιρα.