2
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:11

Σπουδαία και σημαντική νίκη για την ΑΕΚ με 2-0 κόντρα στον Ατρόμητο με τα τέρματα των Τζαβέλλα (12') και Τσούμπερ (51'). Στους 36 πόντους η ΑΕΚ που παραμένει 3η, στους 10 και με "καυτή" ανάσα Απόλλωνα ο Ατρόμητος.

19:10

Λήξη της αναμέτρησης στο Περιστέρι, Ατρόμητος - ΑΕΚ 0-2.

19:09

90+3': Ο Γέβτιτς από θέση μέσα αριστερά κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

19:08

90+2': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

19:07

90+1': Ο Κλωναρίδης απέναντι στον Χατζηεμμανουήλ, μετά από κάθετη του Κουλούρη, σωτήρια ο Μοχαμάντι παραχωρεί κόρνερ.

19:06

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 4 επιπλέον θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:05

89': Ο Αραούχο κάνει ωραίο μακρινό δυνατό σουτ, η μπάλα περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

19:03

Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά...

19:01

85': Ο Κουλούρης φλερτάρει με τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κάνοντας χέρι στην προσπάθειά του για κεφαλιά.

18:58

83' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο και ντεμπούτο για τον Έρλινγκμαρκ που μπαίνει στο ματς αντί του Χαρίση.

18:53

78': Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Κλωναρίδης περνά στο ματς αντί του Μπεντινέλι.

18:51

76': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αργύρης Γιαννίκης για την ΑΕΚ, ο Αραούχο αντί του Ανσαριφάρντ και ο Σιμόες αντί του Σιμάνσκι.

18:50

75': Ο Σπιριντόνοβιτς εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Στρούγγη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

18:49

74': Ο Σπιριντόνοβιτς κάνει ωραία ενέργεια και σουτ, για να διώξει ο Τζαβέλλας σε κόρνερ.

18:48

Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του ματς. πολλά τα δυνατά μαρκαρίσματα.

18:46

71': Σε θέση οφσάιντ ο Άμραμπατ.

18:41

66': Όλα καλά με τον μπακ της Ένωσης που επίσης βλέπει κίτρινη κάρτα.

18:40

65': Κόκκινη κάρτα βλέπει ο Μουνίθ που χτυπά στο πρόσωπο τον Ρότα. Δίκαιη αποβολή τη δέχεται αδιαμαρτύρητα ο Μουνίθ, ο Ρότα στο έδαφος.

18:39

64: Κίτρινη κάρτα για τον Σιμάνσκι για μαρκάρισμα στον Μουνίθ.

18:38

63': Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση για μαρκάρισμα στον Σιμάνσκι.

18:38

63': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ στο ίδιο λεπτό, ο Άμραμπατ αντί του Τσούμπερ και ο Μισελέν και αντί του Γκαρσία.

18:38

63': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Σπιριντόνοβιτς στο ματς αντί του Καρτάλη.

18:36

61': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Μουνίθ το εκτελεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:35

60': Σε θέση οφσάιντ ο Τσούμπερ, σωστή υπόδειξη. Ο Ελβετός πάντως πρόλαβε να στείλει την μπάλα στο δοκάρι.

18:34

59': Ατομική ενέργεια του Λιβάι Γκαρσία που κάνει τις προσποιήσεις, σουτάρει για να διώξει στην αριστερή του γωνία ο Γιαννιώτης.

18:33

58': Σε θέση οφσάιντ ο Λιβάι Γκαρσία.

18:29

54': Κεφαλιά του Τσούμπερ υπό πίεση, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

18:28

53': Και έχουμε την πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Γέβτιτς αντί του Πέτρου Μάνταλου.

18:27

Ωραίος συνδυασμός από την άμυνα στην επίθεση για την ΑΕΚ και δεύτερο γκολ. Όλα άρχισαν από τον Λε Ταλέκ ο οποίος περνά την πάσα στον Μήτογλου, εκείνος στον Ρότα, ο οποίος βρίσκει τον Λιβάι Γκαρσία με τον επιθετικό της Ένωσης να πασάρει στον Τσούμπερ που κάνει τρομερή κίνηση στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου και με ιδανικό πλασέ κάνει το 0-2.

18:26

51': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:25

50': Ζητά αλλαγή ο Μάνταλος...

18:24

49': Κόρνερ για τον Ατρόμητο, εκτελεί ο Μουνίθ, η μπάλα φτάνει στον Χαρίση, που κάνει το σουτ, άουτ.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:06

Μπροστά στο σκορ η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο στο Περιστέρι, 1-0 από το τέρμα του Τζαβέλλα στο 22ο λεπτό. Φωνάζουν οι "κιτρινόμαυροι" για πέναλτι του Ντένιτς πάνω στον Μάνταλο στο 29'.

18:05

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι, Ατρόμητος - ΑΕΚ 0-1.

18:04

45+2': Τελικά από μία κίτρινη σε Μάνταλο, Κουλούρη.

18:03

Εξετάζεται στο VAR περίπτωση κόκκινης για μαρκάρισμα του Κουλούρη στον Μάνταλο.

18:02

45+1': Κόρνερ από τα δεξιά για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, ο Γκαρσία δεν βρίσκει την μπάλα, σουτ του Σιμάνσκι διώχνουν οι γηπεδούχοι.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά. 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01

45': Σέντρα του Μάνταλου ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

17:57

42': Μακρινό σουτ του Καρτάλη, η μπάλα περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι της εστίας της ΑΕΚ.

17:57

42': Ο Ντένιτς με τη μία για τον Μουνίθ, έγκαιρα ο Τζαβέλλας γυρίζει στον Χατζηεμμανουήλ που μπλοκάρει.

17:55

Επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΚ για τη φάση του πέναλτι. Για ξεκάθαρη παράβαση κάνουν λόγο οι "κιτρινόμαυροι" και ρίχνουν τα βέλη τους στο VAR που δεν κάλεσε τον Γκορτσίλα να δει ο ίδιος τη φάση.

17:52

Ξανά ματς στο Περιστέρι...

17:51

Στο σαγόνι το πρόβλημα του μπακ του Ατρόμητου.

17:50

Μίνι διακοπή στο ματς είναι στο έδαφος ο Βασιλαντωνόπουλος. Μπαίνει το ιατρικό τιμ μέσα.

17:50

35': Κόρνερ για την ΑΕΚ, το κερδίζει ο Τζαβέλλας. Εκτελεί ο Μάνταλος, ο Γκαρσία κάνει ωραίο άλμα, όμως δεν βρίσκει την μπάλα και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

17:48

33': Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ για προβολή πάνω στον Στρούγγη.

17:47

32': Φάουλ για την ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή, ο Τζαβέλλας πάει να μπει στη φάση αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

17:45

Η φάση εξετάζεται από το VAR, δεν υπάρχει κάτι.

17:44

29': Μονομαχία του Μάνταλου με τον Ντένιτς, ο δεύτερος μαζεύει έγκαιρα το πόδι του σε μία φάση που φωνάζει για πέναλτι ο διεθνής άσος.

17:43

28': Σέντρα του Μουνίθ, ο Κουλούρης τη γυριστή κεφαλιά, ο Χατζηεμμανουήλ μπλοκάρει την μπάλα.

17:38

Ανοίγει το σκορ στο Περιστέρι, ο Μάνταλος εκτελεί το φάουλ που κέρδισε η ΑΕΚ, ο Λιβάι Γκαρσία στοπάρει και σουτάρει, ο Γιαννιώτης αποκρούει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Τζαβέλλα ο οποίος από το ύψος της περιοχής κάνει το δυνατό σουτ και 0-1.

17:37

22': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:36

Στο έδαφος ο Σιμάνσκι και μίνι διακοπή στο ματς.

17:35

20': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος, κακή εκτέλεση, όμως η Ένωση κερδίζει φάουλ με τον Σιμάνσκι.